Сьогодні ми відповідаємо на запитання, кому найдорожче обходиться гаряча вода?
У трьох обласних центрах України - Кіровограді, Ужгороді та Чернівцях - централізоване гаряче водопостачання взагалі відсутнє.
Як розповіли в Ужгородській міськраді, будинки, квартири, а також організації обладнані індивідуальними електричними та газовими приладами.
В цілому ж, як пояснили «АіФ» в Мінрегіонрозвитку, механізм затвердження тарифів на гарячу воду прописаний у відповідній постанові Кабміну.
Втім, розібратися в ньому простому смертному дуже непросто. На даний момент 272 найбільших теплопостачальних підприємства, які обслуговують більшу частину Україні, є ліцензіатами Нацкомісії держрегулювання в сфері комунальних послуг.
Спочатку комунальники повинні подати свої економічні розрахунки експертам комісії, а після проходження всіх погоджень і коригувань, нові ціни затверджуються на рівні міст. Місцеві органи влади роблять перерахунок, виходячи з ціни холодної води, яку отримують тепломережі, і ціни гігакалорій, необхідних, щоб підігріти цю воду до визначено-ного рівня.
Таким чином, різниця в тарифах пояснюється тим, що, зокрема, тепломережі в област-них центрах купують технічну воду, споживають електроенергію і газ за різними цінами. До того ж враховуються такі чинники, як технічний стан комунальних мереж, обсяги втрат води при доставці в будинку, а також різний рівень середніх зарплат комунальників по Україні.
«До виборів тарифи на гарячу воду навряд чи зміняться, - каже Сергій Чепек, директор Агентства соціально-політичних досліджень« Вейс-Україна ». - Навіть якщо ті чи інші міськради ухвалять рішення підвищити, то воно може вступити в законну силу 1 січня 2013 р.».
Гаряча вода в Івано-Франківська є одною із найдешевших по Україні. Такщо можна легко запрошувати родичів з інших міст помитися на Прикарпаття...
За матеріалами: "Аргументы и Факты в Украине"
адаптація: Ростислав Ковтун