До Франківська на фестиваль"Коляда на Майзлях" приїдуть колективи з Польщі та Молдови і мери інших міст (фото+програма)

Цьогоріч Міжнародний фестиваль "Коляда на Майзлях" підготував багато цікавих заходів для франківців та гостей міста.

Про це йшлося на прес-конференції оргкомітету фестивалю за участю Митрополита та Архієпископа Івано-Франківського Володимира Війтишина, міського голови Руслана Марцінківа, начальника управління культури, національностей та релігій Володимира Федорака, директора Департаменту культури Надії Загурської, пише Фіртка.

На фестиваль приїдуть колективи з України, Польщі та Молдови.

"Ми бачимо, що Господь благословив цей фестиваль. Він став надзвичайно популярним і такий захід ми більше не знайдемо не тільки в Україні, а й за її межами. Це - надзвичайне духовне дійство. Дуже приємно, що храм відкритий для всіх конфесій, ми раді всім. Дай Боже, щоб це свято нам вдалося і цього року. Хочу, щоб ми розвивали це свято і Прикарпаття стало духовною родзинкою. Ми маємо також розвивати патріотизм. Вперше на цю розколяду приїде Блаженніший Святослав. Тому ми запрошуємо гостей»,- зазначив митрополит Володимир Війтишин.

"Направду, десятий ювілейний фестиваль на Майзлях став брендом. Цього року він вперше буде міжнародним. На нас рівняється вся країна, адже ми зберігаємо українську традицію коляди. До нас приїдуть також у гості міські голови з інших регіонів, наприклад, Хмельницького. Нам важливо залучити максимальну кількість людей і зберегти у цей непростий час наші релігійні традиції. Ми наваримо багато чаю і не тільки у храмі, а й на Вічевому майдані. Зробимо таке масове колядування», -  додав міський голова Руслан Марцінків.

Так, 8 січня о 18:00 відбудеться  урочисте відкриття фестивалю "Коляда на Майзлях" у церкві Царя Христа. 

9 січня о 15:00 год - колядуємо разом з народною артисткою України, легендарною Ніною Матвієнко на Вічевому майдані.

У неділю, 13 січня о 14:00 год відбудеться хода колядників від церкви Царя Христа до Вічевого майдану.

У день закриття фестивалю вперше очікують Главу УГКЦ Патріарха Святослава, який очолить Архиєрейську Літургію і відвідає концерт.

Відтак, у понеділок, 14 січня о 12:00 год відбудуться служба Божа за участі Блаженнішого Святослава Шевчука. Цього ж дня о 16:00 год заплановано виступ Марічки Бурмаки на Вічевому майдані.


Нагадаємо, Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях" започатковано у 2010 році при монастирі Царя Христа отців Василіан Української Греко-Католицької Церкви м. Івано-Франківська.

Головною метою фестивалю є відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок, а також обмін творчими досягненнями мистецьких колективів. Натхненниками заснування фестивалю були творчі колективи парафії (хори, ансамблі, солісти, спільноти, священики парафії) за підтримки єпископа Івано-Франківського Української Греко-Католицької Церкви Софрона Мудрого. З плином часу фестиваль змінював форми проведення, розширював географічний діапазон і жанровий спектр виконавців. На Гала-концертах звучали відомі аранжування колядок у виконанні всіх учасників.

За всі ці роки з сольними концертними програмами виступило понад 300 колективів: народні, професійні хори, різного складу вокальні, вокально-інструментальні та оркестрові колективи, фольклорні гурти та драматичні колективи, сольні виконавці.

Географія фестивалю теж значно зросла за останніх три роки. Зокрема, колективи з Києва, Дніпра, Одеси, Кривого Рогу, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей, а також з Латвії (народний хор “Джерело” м.Єлгава, 2017), Литви (хор “Cantus vita”, м. Купішкіс, 2017; камерний хор «Друскінінкай», м.Друскінінкай, 2018), Румунії (вокально-інструментальний ансамбль «Florialia» національного університету мистецтв Джорджа Енеску, м.Ясси; чоловічий хор м.Фінтеушу Маре, 2018) та Польщі (мистецька група Центру вокального мистецтва, м.Жешув; вокальний ансамбль “Sine Nomine”, м.Люблін у 2018; церковний хор “Потік” м.Кошалін у 2017).

Символом фестивалю є велика вертепна зірка, яку змайстрував спеціально до першого фестивалю майстер Богдан Новак.

У жовтні 2018 року Наказом Міністерства культури України Фестивалю присвоєно статус міжнародного.

Фотогалерея


02.01.2019 3681 4
Коментарі (4)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

70
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

359
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13939 2
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1598
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

890
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6178

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1179
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

537
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13726
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

272
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

570
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

808 2