До Дня Героїв коломийські ветерани ОУН-УПА отримають по 300 грн

У Коломиї вже відзначили День героїв. І хоча його ще офіційно не визнали державним святом, на захід зібралося багато люду, а головне – молоді. Урочиcта хода середмістям відбулася під синьо-жовтими і червоно-чорними прапорами та з портретами героїв України.

 

Свято Героїв – це день пам’яті усіх тих українців, які присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив щороку, 23 травня, відзначати День героїв. До здобуття Україною незалежності урочистості в цей день відбувалися підпільно.

 

У Коломиї з нагоди Дня героїв відбулася урочиста академія та панахида біля пам’ятника Степанові Бандері.

 

Почесний громадянин міста Коломиї Дмитро Гриньків виступив перед громадою і, зокрема, сказав: «Пам’ять про героїв потребує в нинішній час не тільки вшанування, але й глибокого вивчення і осмислення їхніх подвигів і продовження їхньої справи в умовах сучасності. Лише такий підхід може надихнути молоде покоління продовжити українські визвольні змагання».

 

По обидва боки біля пам’ятника Степанові Бандері посадили одвічний символ України – калину. Один кущ посадили представники міської та районної влади, а другий «герої нової доби» – сотенний УПА Мирослав Симчич, політрепресований Дмитро Гриньків, отець Зиновій Карась, голова Коломийської міської організації Конгресу українських націоналістів Володимир Янкевич та засновник Коломийської станиці «Пласт» Любомир Грабець.

 

Урочиста хода за участю представників міської і районної влад, молоді та громадськості пройшла середмістям. На чолі колони коломийські пластуни несли портрети героїв України різних часів – княгині Ольги, Богдана Хмельницького, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, В’ячеслава Чорновола.

Для кожного українця цей день особливий. Ігор Кічак, політрепресований, колишній підпільник ОУН наголосив: «Я вважаю героями тільки тих, хто загинув за волю України. Я відбув у таборах 18 років і не вважаю це героїчним».

 

Голова спілки художників «Ко-ло-ми-я» Емілія Бережницька була дуже емоційною та відзначила, що цим разом зібралося багато люду відсвяткувати День героїв. «Мені вперше здалося, що ожила Україна. Це все було щиро, просто, аж хочеться, щоб було постійно так. А головне, щоб молодь долучалася до таких заходів», – сказала мисткиня.

 

Міськрайонні урочистості продовжилися вже в Народному домі. Там відбулася святкова академія, а водночас на стадіоні «Юність» з нагоди свята влаштували спортивні змагання.

 

«Цьогоріч урочистості відбулися на найвищому рівні», – зазначила членкиня громадської ради Ольга Вітенко. «Для мене це дуже велике свято. Хотілося б подякувати і міській владі, і всім, хто долучився до цього свята. Особливо радісно, що у святкуваннях взяла участь велика кількість молодих людей. На жаль, Україна чи не єдина нація, яка донедавна не знала своїх героїв, і зараз душа радіє від того, що я бачу молодь, що вона вчиться шанувати своїх героїв, так як це повинно бути», – наголосила пані Вітенко.

 

До речі, цьогоріч коломийські ветерани ОУН-УПА отримають разову грошову допомогу (300 гривень) до Дня героїв. Про це стало відомо на засіданні виконавчого комітету Коломийської міської ради, де члени виконкому проголосували «за» одностайно.

Оксана ОСТРОВСЬКА
Коломийські ВІСТИ


30.05.2011 2672 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

210
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1533
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

965
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1341 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2683
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2036

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

369

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

472

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1403

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1386
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

241
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18152
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1111
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3463
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

820
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10581
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6317
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

972
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

255
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

480
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3080
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

799