До Дня Героїв коломийські ветерани ОУН-УПА отримають по 300 грн

У Коломиї вже відзначили День героїв. І хоча його ще офіційно не визнали державним святом, на захід зібралося багато люду, а головне – молоді. Урочиcта хода середмістям відбулася під синьо-жовтими і червоно-чорними прапорами та з портретами героїв України.

 

Свято Героїв – це день пам’яті усіх тих українців, які присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив щороку, 23 травня, відзначати День героїв. До здобуття Україною незалежності урочистості в цей день відбувалися підпільно.

 

У Коломиї з нагоди Дня героїв відбулася урочиста академія та панахида біля пам’ятника Степанові Бандері.

 

Почесний громадянин міста Коломиї Дмитро Гриньків виступив перед громадою і, зокрема, сказав: «Пам’ять про героїв потребує в нинішній час не тільки вшанування, але й глибокого вивчення і осмислення їхніх подвигів і продовження їхньої справи в умовах сучасності. Лише такий підхід може надихнути молоде покоління продовжити українські визвольні змагання».

 

По обидва боки біля пам’ятника Степанові Бандері посадили одвічний символ України – калину. Один кущ посадили представники міської та районної влади, а другий «герої нової доби» – сотенний УПА Мирослав Симчич, політрепресований Дмитро Гриньків, отець Зиновій Карась, голова Коломийської міської організації Конгресу українських націоналістів Володимир Янкевич та засновник Коломийської станиці «Пласт» Любомир Грабець.

 

Урочиста хода за участю представників міської і районної влад, молоді та громадськості пройшла середмістям. На чолі колони коломийські пластуни несли портрети героїв України різних часів – княгині Ольги, Богдана Хмельницького, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, В’ячеслава Чорновола.

Для кожного українця цей день особливий. Ігор Кічак, політрепресований, колишній підпільник ОУН наголосив: «Я вважаю героями тільки тих, хто загинув за волю України. Я відбув у таборах 18 років і не вважаю це героїчним».

 

Голова спілки художників «Ко-ло-ми-я» Емілія Бережницька була дуже емоційною та відзначила, що цим разом зібралося багато люду відсвяткувати День героїв. «Мені вперше здалося, що ожила Україна. Це все було щиро, просто, аж хочеться, щоб було постійно так. А головне, щоб молодь долучалася до таких заходів», – сказала мисткиня.

 

Міськрайонні урочистості продовжилися вже в Народному домі. Там відбулася святкова академія, а водночас на стадіоні «Юність» з нагоди свята влаштували спортивні змагання.

 

«Цьогоріч урочистості відбулися на найвищому рівні», – зазначила членкиня громадської ради Ольга Вітенко. «Для мене це дуже велике свято. Хотілося б подякувати і міській владі, і всім, хто долучився до цього свята. Особливо радісно, що у святкуваннях взяла участь велика кількість молодих людей. На жаль, Україна чи не єдина нація, яка донедавна не знала своїх героїв, і зараз душа радіє від того, що я бачу молодь, що вона вчиться шанувати своїх героїв, так як це повинно бути», – наголосила пані Вітенко.

 

До речі, цьогоріч коломийські ветерани ОУН-УПА отримають разову грошову допомогу (300 гривень) до Дня героїв. Про це стало відомо на засіданні виконавчого комітету Коломийської міської ради, де члени виконкому проголосували «за» одностайно.

Оксана ОСТРОВСЬКА
Коломийські ВІСТИ


30.05.2011 2648 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1569 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1942
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6151 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2434
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2180
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3408

Ігор Шолтис — військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль", брав участь у боях на Сході України, у Пісках Донецької області отримав важке поранення. Свій бойовий шлях розпочав ще у 2014 році, а після поранення вдруге повернувся на фронт уже під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.  

193

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

840

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1986

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2743
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

507
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

633
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1217
16.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

372
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34080
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

985
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

1094
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

569
16.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

166
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

846
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

796
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

576