До 20-річчя незалежності України відкрилася виставка «Історія місцевого самоврядування на Прикарпатті (XVIII-XX століття)»

10 серпня в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відкрито виставку документів і матеріалів «Історія місцевого самоврядування на Прикарпатті (XVIII-XX століття)», створену колективом працівників та викладачів центру.

У відкритті виставки взяли участь заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Р.Струтинський, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради В.Скрипничук, депутати обласної ради, працівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, науково-педагогічні працівники.

 

Виставка розкриває історичні віхи становлення та розвитку місцевого самоврядування на теренах Прикарпаття через ознайомлення з документами органів місцевого самоврядування, які зберігаються у Державному архіві області, та світлинами окремих експонатів місцевих музеїв і з колекцій краєзнавців.

 

Виставка складається з дев’яти експозиційних планшетів, які містять фотокопії документів та матеріалів, починаючи з кінця ХVIII століття й закінчуючи офіційними документами Івано-Франківської обласної ради першого демократичного скликання, обраної 18 березня 1990 року, від початку роботи ради до часу прийняття Акта проголошення незалежності України та його підтвердження на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.

 

Найдавнішим представленим на виставці документом, який вдалося віднайти в архіві області, є Протокол засідання ради магістрату містечка Войнилова 1787 року. Окрім того, фотовиставка містить документи магістрату міста Станиславова ХІХ століття, давні світлини ратуш Станиславова, Коломиї і Снятина, документи магістрату міста Коломиї першої половини XXстоліття. На стендах виставки представлено рідкісні протоколи засідань «зверхности громадської» (магістрату) м. Станиславова періоду Західно-Української Народної Республіки 1918-1919 років. Цікавими також є представлені на виставці українські політико-правові просвітницькі видання з питань місцевого самоврядування 1920-1930-х років.

 

Останній розділ виставки охоплює діяльність органів місцевого самоврядування області щодо реалізації змісту Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення незалежності України. Зокрема представлені копії рішень двох об’єднаних сесій Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської обласних рад (документів т.зв. «Галицької асамблеї»), рішення надзвичайної сесії Коломийської міської ради від 23 серпня 1991 року, а також копії рішень Верховної Ради УРСР і зразки бюлетенів для голосування на березневому та грудневому 1991 року всеукраїнських референдумах.

 

Керівником проекту виставки є директор центру, магістр державного управління Богдан Волошинський, науковим консультантом – викладач центру, професор кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор політичних наукІван Монолатій, а комп’ютерну верстку і дизайн виконав методист центру Тарас Павлишин.


10.08.2011 2446 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

540
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

801
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

564
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5485
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1463
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1343

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

400

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1221

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1060

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

975
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

294
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10666
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

370
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

639
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5685
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1454
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

348
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

250
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

601 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1039
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

904