Дністровський парк оживе

Необхідно довести до логічного завершення процес створення на території Тлумацького й Городенківського районів де-юре й де-факто Дністровського регіонального ландшафтного парку (РЛП) — так вирішили на спільному засіданні депутатських комісій з екологічних питань Львівської, Тернопільської й Івано-Франківської обласних рад, яке відбулось, як «Галичина» повідомляла, у відпочинковому комплексі «Перлина Придністров’я» на Городенківщині і в якому взяли участь керівники найвищих представницьких органів трьох регіонів.

 

Правда, такому рішенню передував драматичний прецедент. Голова постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму Івано-Франківської обласної ради Андрій Троценко поставив було питання руба про ліквідацію РЛП. За його словами, рішення 18-літньої давності про його створення не принесло жителям сіл, що ввійшли до майже 20 000-гектарної природоохоронної зони, нічого, крім «додаткового» головного болю. Адже свого часу до складу парку, окрім прибережної зони Дністра, кам’янистих місць, кар’єрів, ярів, чагарників тощо, ввійшли і землі сільськогосподарського призначення.

 

В результаті виникла проблема з набуттям права власності на ті ділянки, якими користуються громади сіл, але які належать до парку. Проблематично для селян і отримати земельну ділянку під житлове будівництво чи для зведення гостинної садиби, щоби зайнятися підприємництвом у зеленому туризмі.


Крім того, досі не винесено в натурі межі заповідної території, немає й відповідного документа, який би регламентував діяльність ландшафтного утворення — на черговій сесії обласної ради, що відбулася 16 липня 2010 р., відклали розгляд проекту рішення «Про затвердження Положення про Дністровський регіональний ландшафтний парк» як такого, що його прийняття могло б завдати чималої шкоди селянським господарствам, які опинилися на його території.


Про потребу вирішення цих та інших спірних питань говорили й керівники Городенківської районної ради — Богдан Кобилянський і Тлумацької РДА — Василь Сенів, котрий зокрема слушно зауважив, що у створенні РЛП «ми сказали тільки «а» й більше нічого не зробилиѕ». Тож, як заявив голова івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, за підсумками засідання, буде створено робочу групу, яку очолить його заступник Остап Дзеса і яка вивчить усі ті проблеми й подасть на розгляд сесії обласної ради пропозиції як щодо їхнього врегулювання, так і стосовно впорядкування взагалі діяльності Дністровського РЛП й ефективного його функціонування надалі.


Власне, депутати розглянули питання про спільні завдання й заходи щодо збереження природних екосистем і розвитку туризму в Дністровському каньйоні, який проліг територією не лише Тлумацького й Городенківського районів Івано-Франківщини, ввійшовши до ландшафтного парку на їхніх теренах, а й Тернопілля. І, до речі, наші сусіди вже створили на своїй частині цього унікального берега ріки національний природний парк. На Прикарпатті ж наразі до цього не дійшло — досі існує лише РЛП, хоч івано-франківське Придністров’я не менш унікальне й державно значуще, ніж тернопільське.

 

За словами директора Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва Василя Парпана, котрий доповідав на засіданні, другого такого природоохоронного об’єкта в світі немає. Адже тут збереглися певні види флори ще з третинного періоду. Вже й не кажемо, що тут розташований і один із чотирьох етнографічних регіонів області — Покуття з його неповторною автентикою...


Отже, у співпраці з тернополянами буде розроблено й нове положення про Дністровський РЛП і створено адміністрацію парку. А загалом депутатські комісії двох областей окреслили коло питань, які необхідно здійснити, аби в перспективі на території вздовж усього 250-кілометрового каньйону, що проліг також Буковиною і Хмельницькою та Вінницькою областями, діяв єдиний національний природний парк з єдиною управлінською структурою. Львів’яни, які поділилися з присутніми своїм досвідом в організації належної роботи таких утворень, підтримали той проект.

 

Загалом вирішено створити координаційну раду з участю голів трьох обласних рад, яка напрацьовуватиме відповідну правову й організаційну базу для того. 


Члени депутатських комісій також узяли до уваги й пропозицію заступника начальника головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій, начальника управління туризму івано-Франківської ОДА Наталії Гасюк про необхідність створення єдиної міжобласної програми розвитку туризму в межах Дністровського каньйону, де, за її словами, відпочинкова індустрія поки що розвивається «неорганічно, неорганізовано, самотужки». Вирішено скоординувати роботу і зі збереження екосистем у цій зоні, і з розв’язання проблеми забруднення берегів ріки, з облаштування належних під’їзних шляхів, місць відпочинку для туристів

 

газета "Галичина"


26.05.2011 Василь Мороз 2220 1
Коментарі (1)

air max classic 2014.04.08, 05:55
Check Out HERE air max classic http://nikeair-maxclassic.com
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667