"Дні Європейської спадщини": у Франківську відбулася виставка стародруків міста

У четвер, 16 вересня, у Літературному музеї Прикарпаття, що на вулиці Богдана Лепкого, відбулася виставка стародруків міста в рамках проєкту "Дні Європейської спадщини".

Екскурсію музеєм проводив завідувач Володимир Смирнов, передає Фіртка.

"Ці всі стародруки надруковані в нас у Галичині. Чужих в нас немає, бо вони дуже дорогі. Все, що тут є - друковане у Львові у різні часи. Всі видання стосуються нашого краю. В Станиславові друкарні не було, вона була в Крилосі та Стрятині. Там працював один з найвідоміших друкарів - Памво Беринда", - розповідає завідувач.

Також, Володимир Смирнов розповів про теперішній стан стародруків:

"Всі стародруки збережені в хорошому стані. Їх можна виставляти на вітрини й ми це робимо. Нам звичайно пропонували виставляти їх відкрито, щоб можна було б доторкнутися, але ми вирішили все-таки закривати їх під вітриною, щоб ніхто не підхопив хвороби 17 століття."

Він зазначив, що всі ці стародруки - церковні й у них церковне призначення.

"В Радянському союзі ми були такими войовничими атеїстами. Коли руйнувалися і закривалися церкви, тоді всі образи, книги та інше - вивозили по музеях і зберігали там. В основному, те, що маємо ми, потрапляло до нас зі сховищ церков. Всі видання на високому поліграфічному рівні та добре оформленні", - розповідає завідувач.

Також, він поділився інформацією про те, хто є основними відвідувачами й цільовою аудиторію музею:

"Наші діти - це наша основа. Однак останнім часом все перебиває Covid. Минулого року ми працювали навіть не на 50%, але поки що, екскурсії є і відвідування поновилися. Ми маємо дітей - тому маємо кого вчити."

Володимир Смирнов додає, що прийти в музей може будь-який відвідувач, є графік роботи й впродовж цього часу можуть провести екскурсію кому завгодно, навіть одній людині.

Літературний музей Прикарпаття працює з вівторка по суботу, з 10:00 до 17:30 год.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Спільні надбання: у Франківську проходить фестиваль "Дні Європейської спадщини" (ПРОГРАМА)

“Прописи-2021”: відкриття фестивалю нагод

Фотогалерея


17.09.2021 Іван Муканик 1685
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

951 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1648
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

242

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

423

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8001
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

701
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6286
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1776
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

160
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

247
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1591
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

790 1