Дмитро Лащук: Наша федерація підлаштовується під ФФУ

 

/data/blog/109898/6ef5f843825bb3e91efd49d85a966b26.jpg

 

З погляду розвитку футболу на Прикарпатті впродовж останніх років експерт газети “Галичина” відповідає на актуальні запитання журналіста.

 

Рівень почав падати


– Пане Дмитре, ви почали співпрацювати з «Галичиною» п’ять років тому. Ніби і недавно було, але за цей час багато чого змінилося в Україні, зокрема в політичному плані й насамперед в житті кожного українського громадянина. А що для вас означали ці п’ять років?
— Справді, в Україні багато чого змінилося: відбулася Революція гідності, де ми поміняли свій політичний вектор зі Сходу на Захід, відмовилися від позаблокового статусу і сталося неприємне, трагічне для кожного щирого українця — тимчасова окупація Криму та війна на сході України з агресором Росією. Що стосується мене, то п’ять років тому я займався футболом і підприємницькою діяльністю, тепер більше — громадською роботою.

– Якщо взяти конкретно український спорт за останнє п’ятиріччя, то, здається, що нічого такого гучного не відбулося. Та й в області, за великим рахунком, також. Однак із огляду на те, що ми вестимемо мову про розвиток футболу на Прикарпатті, доведеться щось деталізувати і узагальнювати. Почнемо з 2010 року. Ви президент футбольного клубу «Карпати» з Печеніжина. Порівнюючи 2010-й і решту років — до 2016-го, що, на вашу думку, змінилося серед учасників прикарпатських першостей.
— 2008—2010-ті роки — це коли я був президентом футбольної команди «Карпати» з Печеніжина — абсолютного чемпіона області, володаря Суперкубка області. В 2011-му — президентом футбольної команди «Карпати» з Коломиї, чемпіона області та володаря Кубка області.
З 2013 року рівень чемпіонату області почав падати. Кількість команд, які брали участь у чемпіонаті, дедалі зменшувалася. Це мало певні причини, пов’язані з економічною ситуацією в державі. Фінансувати клуби ставало все важче, а коли немає коштів, зрозуміло, що кваліфікованих футболістів не запрошують. Як наслідок — якість гри та ігровий стиль знижуються, і тоді важче реалізовувати тактичні задуми тренерів.

– Колись у першій лізі стабільно виступало 16 команд, а в останні п’ять років їх число або зменшується, або збільшується. З чим це пов’язано?
— Вважаю, що з браком фінансування команд, недостатньою кількістю вихованців клубів, котрі готові виступати в чемпіонаті області. Крім того, команди, яких фінансували з районних чи міських бюджетів, взагалі не отримують звідти коштів.

 

Грошей для допомоги немає
– Що, на ваш погляд, обласній федерації футболу треба зробити, щоб принаймні стабілізувати першу лігу?
— Обласній федерації треба бути більш відкритою, працювати над тим, як зменшити фінансове навантаження на команди, адже це – аматорський чемпіонат, а не професійний.

– За п’ятирічний час як оцінюєте дії суддів на полі?
— На мою суб’єктивну думку, судді тепер менше впливають на результат гри, бо через низьку кваліфікацію стараються бути більш-менш об’єктивними. Причому допускають помилки, але неупереджено: багато із суддів не грали у футбол, тому не відчувають його духу…

– Що зроблено для покращення матеріально-технічної бази команд?
— Зроблено, на жаль, небагато. За винятком кількох стадіонів, насамперед у Коломиї і Брошнів–Осаді. Є, наприклад, так, що хороше футбольне поле, але погані роздягальні, або є хороші трибуни, але погане футбольне поле. Працювати є ще багато над чим.

– Яке ставлення органів місцевої влади до діяльності клубів?
— Загалом ставлення місцевих керівників позитивне. Однак, якщо мається на увазі фінансова підтримка, то скажу прямо: грошей для допомоги клубам фактично немає, бо не вистачає коштів на медицину, освіту, на розвиток інфраструктури, допомогу воїнам АТО і т. д.

– Наскільки зріс чи згас інтерес уболівальників до своїх команд?
— Скажу так: якщо команда на футбольному полі віддається на 100 відсотків і займає позиції лідера, то, зрозуміло, інтерес уболівальників до неї буде вищим.

 

Чи виправдані такі зміни?
– Пане Дмитре, а що скажете про роботу федерації футболу області. Ваша загальна оцінка щодо її діяльності за останні п’ять років.
— Мені здається, що обласна федерація працює, адже аматорський чемпіонат проводять — це позитив. Щодо негативів, то немає професійної команди в області. І, на мою думку, дуже мало цьому приділяють уваги, мало щось робиться, обмежуємося хіба розмовами.

– Наскільки федерація організаційно впливає на функціонування клубів на місцях?
— На цей час не впливає і не може впливати на футбольні команди на місцях, бо клуби фінансують переважно меценати, і всі ключові рішення приймають саме керівники клубів.

– Чи вважається наша федерація реформаторською? Зрештою, нинішнього року відбудеться зміна схеми проведення змагань. Маємо скорочений «весняний» і матимемо повноцінний чемпіонат області сезону 2016/2017, проведений уже за схемою «осінь—весна». Чи виправдані такі зміни?
— Не вважаю нашу федерацію реформаторською, думаю, що вона більше підлаштовується під федерацію футболу України. А щодо чемпіонату області сезону 2016/2017, проведеного за схемою «осінь—весна», то висновки робити ще зарано. Спершу проведемо чемпіонат, а вже тоді, за його результатами, можна буде оцінювати цю схему. Власне, висловлю свою суб’єктивну думку. По-перше, в якому місяці буде завершуватися перше коло і в якому починатиметься друге, адже здебільшого наші футбольні поля не готові в листопаді чи в березні до проведення футбольних матчів.

– Федерація футболу вже затвердила нову програму на період з 2016-го по 2020-й. Її складено із семи розділів, проте нас найбільше, мабуть, цікавить лишень два, де йдеться про розвиток матеріально-технічної бази і відродження професійного футболу. Зокрема, в п’ятому розділі сказано, що вершиною піраміди футбольного господарства в кожному регіоні є професійний футбольний клуб, а щоб його відновити на Прикарпатті, створюватиметься громадська думка і організовуватимуться пошуки головного акціонера. Причому термін виконання — нинішній рік. Пане Дмитре, чи вірите ви в це, адже в одному з інтерв’ю були переконані, що професійний клуб в Івано-Франківську обов’язково створять ще минулої зими…
— Шкода, але на сьогодні важко говорити про відновлення та розвиток матеріально-технічних баз не лише футбольних, а й загалом усіх видів спорту, поки не стабілізується економічна ситуація в державі. Що стосується відродження професійного футболу в області, то наша обласна федерація, здається, недостатньо працює в цьому напрямі. Можна створювати багато громадських організацій, висловлювати різні думки, але якщо немає матеріального забезпечення, то важко реалізовувати сказане. Зрештою, вірю, що рано чи пізно та професійна команда в нашій області буде створена.

 

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, газета “Галичина”


27.06.2016 398 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

511
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1448 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2165
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2114 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7465
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15189 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

227

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

975

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1046

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1832
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

233
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

609
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

852
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3089
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

857
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1906
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

943
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35093 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

165
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

437
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

578
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

904