Дмитро Карпачов у Франківську: "Діти не повинні бути слухняними, вони мають критично мислити"

 

 

Днями відомий в Україні телеведучий Дмитро Карпачов зібрав у обласній філармонії повний зал. Послухати його прийшли переважно жінки, але було і з десяток чоловіків. Серед них –  очільник патрульної поліції Франківська Дмитро Міхалець.

 

Телеведучий каналу СТБ Дмитро Карпачов завітав до Франківська з лекцією, як дати дитині все потрібне без грошей і зв’язків, пише Репортер.

 

«Якщо у вас є гроші та зв’язки, подумайте, чи зможе дитина цим грамотно розпорядитися. Якщо у вас їх немає, подбайте про те, як дати дитині те, що може компенсувати їх відсутність», – йдеться в описі лекції.

 

Лекцію розпочав із опитування. За двогодинну зустріч Карпачов охопив теми подарунків та іграшок, школи, авторитету і довіри, сексуальної освіти, відповідальності та самостійності, гармонійних стосунків у сім’ї. Багато жартував, на прикладах показував, як робити не слід, відповідав на запитання.

 

Перш за все, Дмитро Карпачов радить навчитися виявляти свою любов. Коли ми споживаємо любов, то всі нам винні, а коли доходить справа до виявлення любові – то з цим складніше, каже ведучий. Він пояснює, що виявлення любові – це те, що приносить дитині радість – якщо є сльози, нерви і злість, то це не про любов.

 

Карпачов радить як мінімум 21 вияв любові:

 

«Пробуйте проявляти любов різними способами і що більше їх буде, то краще. Виробляйте звичку виявляти любов».

 

Ще одна порада від психолога – якщо дітям від 3 до 8 років, нехай хтось запитає у дитини: що для твого тата важливіше за тебе. І якщо дитина не відчуває себе найважливішою, спробуйте зробити все, щоб відповідь була іншою. Адже якщо дитина не вважає себе важливою і вагомою, вона не має шансів на успіх у майбутньому, пояснює Дмитро.

 

«У сім’ї закладається поняття про норму і потім саме таку норму діти шукають і в житті,- говорить Дмитро Карпачов. – Якщо, ви ігноруєте дитину, ви показуєте їй її місце».

 

За словами Дмитра, найпоширеніша скарга батьків – мене не слухає моя дитина. Однак він переконаний, дитина повинна слухати аргументи, а не накази. Бо слухняна дитина не може критично сприймати інформацію, тож у дорослому житті на неї будуть навішувати чужі обов’язки.

 

«Вчіться аргументувати, а не гаркати. Це складніше, але ефективніше, – каже Дмитро Карпачов. – Діти не повинні бути слухняними, вони повинні критично мислити, тверезо оцінювати інформацію і приймати рішення».

 

Цікавим вийшло і обговорення теми подарунків та іграшок. Адже більшість батьків переконана – все має бути в міру. Та Карпачов говорить, що і батьки, і діти повинні жити з усвідомленням, що заслуговують лише найкращого.

 

«Дитина повинна знати, що вона отримає іграшку не на якихось умовах, а безумовно, бо ви її любите безумовно. Якщо вона звикає, що за любов потрібно платити, то потім переносить це на сім’ю. Не висувайте умови взамін на любов. Життя повинно бути у радість і в задоволення. Краще перехваліть, а не недохваліть».

 

Карпачов додає, погана поведінка дитини, це не причина карати її, а ознака того, що ви погано її виховуєте. Запитайте себе, що я зробив, аби він себе так вів і чого я не зробив, щоб цього не було, радить він.

 

На зустрічі обговорили також і питання школи та її впливу на дитину. Якщо однокласники мають на дитину більший вплив, ніж ви, то це лише ви щось робили не так, каже Дмитро Карпачов. За словами психолога, єдиний інструмент впливу на дитину – хороші стосунки. І що вони кращі, то більший вплив.

 

Закінчили знову ж таки на темі сімейних стосунків, адже саме вони формують світогляд дитини і програмують її на майбутнє.

 

«Головне завдання жінки-бути щасливою,- говорить Дмитро Карпачов. – Бо ви з дітьми можете ділитися лиш тим що маєте. Якщо ви нещасливі то чим можете поділитися? Брудний посуд і липка підлога не такі важливі, як турбота про себе. Ви запитаєте, а хто тоді має прибирати в хаті і готувати. Я не знаю. Але замучена мама не може дати щастя дітям».

 

З лекціями про виховання дітей ведучий соціального ток-шоу на каналі СТБ “Один за всіх” Дмитро Карпачов вирушив у тур містами України. Окрім Франківська Дмитро Карпачов зустрінеться з батьками у Рівному, Луцьку, Хмельницькому, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Харкові та Полтаві.


28.10.2017 991 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

905
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14214 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1639
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

920
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

685

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1512

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1318

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

700
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1622
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5972
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13859
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

598
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

845 2