
Про це заявив народний депутат України, лідер громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов під час круглого столу в Івано-Франківську на тему «Децентралізація в Україні: антикорупційний вимір».
На думку нардепа децентралізація сьогодні в Україні є невідворотним процесом і навіть попри, можливо, відсутність політичної волі у деяких політиків, вона повинна відбутися, передає кореспондент Фіртки.
«До кінця цього року ми маємо розпочати процес децентралізації. У нас нема сьогодні іншого шляху, якщо ми націлилися на Європу», - наголосив Добродомов.
За словами політика, необхідно створити трирівневу структуру місцевого самоврядування та передати на місця значну частину повноважень державних органів шляхом прийняття змін до Конституції України. Нардеп пропонує закріпити за органами місцевого самоврядування власну дохідну базу – місцеві податки та збори 60% ПДФО та 10% податку на прибуток підприємств.
«Децентралізація - одна із вимог суспільства, Коаліційної угоди, ЄС. Ми маємо здійснити три основні фактори – ефективна антикорупційна діяльність, максимальний розвиток і допомога малому і середньому бізнесу, третя і найголовніша - децентралізація, посилення ролі місцевого самоврядування. Не потрібно плутати децентралізацію із федералізацією – Україна є суверенною державою. І посилення ролі місцевого самоврядування може призвести до вибуху його розвитку», - переконаний нардеп.
Згідно з планом дій, який Добродомов представив за круглим столом, передбачається: скорочення чисельності бюрократичного апарату; реформування системи надання адмінпослуг та створення мережі «прозорих офісів»; проведення інвентаризації структури і функцій центральних органів виконавчої влади і скорочення дублюючих функцій; Реалізація на базі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пілотного проекту: набрати усіх працівників через відкритий конкурс із залученням громадськості.
Політик переконаний, що на місцях готові до змін. Відтак, потрібно провести місцеві вибори за новим законодавством – пропорційна виборча система із відкритими списками і поступово приступати до втілення їх на практиці.