Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, побували на екскурсії по підприємствах Косівщини

 

Перед кожним випускником школи постає питання ким бути, яку професію чи спеціальність обрати, з чого почати, в якій сфері діяльності себе реалізувати. Зазвичай вибір професії молоді люди роблять на основі зовнішньої привабливості, наприклад, за рівнем зарплати, іміджу установи, престижності професії, за прикладом батьків, друзів. Але при цьому часто ігноруються, нехтуються якості власної особистості. І коли вибір професії невдалий, то він призводить до незадоволення собою, неефективності праці, невдалої кар'єри, безробіття та страждань від професійних хвороб. Тому питання вибору професії є надзвичайно важливим і непростим.

 

Школярам вкрай важлива якомога рання зустріч із професією і найголовніше, конкретне знайомство з видом професійної діяльності. Адже, коли людина впевнена у своєму виборі, знає, що займається своєю справою, повна ентузіазму, прагне довідатися нового, творчо підходить до справи, враховує всі сторони, що впливають на вибір професії, може обрати ту професію, яка принесе задоволення, надасть можливість реалізувати свої здібності, нахили та плани на майбутнє – тоді вона стає відмінним професіоналом.

 

Формування у молодих людей мотивації до вибору робітничих професій – один із вирішальних факторів подолання безробіття серед молоді. З цією метою Косівський районний центр зайнятості організовує професіографічні екскурсії для учнів шкіл на ринкоутворюючі підприємства району. Під час екскурсій відбувається знайомство учнів з робочими місцями, їх технічним оснащенням, співвідносяться очікування молодих людей з реальними умовами трудової діяльності, здійснюється оцінка ними своїх можливостей засвоєння обраної професії. Професіографічні екскурсії сприяють створенню оптимальних умов для організації творчої пізнавальної діяльності учнів, самостійного вирішення ними складних проблем, що мають важливе значення для професійного самовизначення.

 

Так, 12 червня Косівським районним центром зайнятості для школярів, які відпочивали в ЛОК «Карпатські зорі», проведено профорієнтаційний урок та професіографічну екскурсію в ТзОВ ОТП «Байка» для ознайомлення з професіями готельно-туристичної сфери.

 

Більшість учасників заходу - це учні-сироти та учні, позбавлені батьківського піклування, котрі у своєму житті вже отримали один з важких ударів – втратили батьків. Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у дитини тепер не існує… Саме для таких школярів був організований даний захід.

 

З вступним словом до школярів звернувся директор центру зайнятості Василь Цимбалюк, який наголосив на важливості проведення даних заходів, розповів про стан ринку праці на Косівщині та послуги, які надає служба зайнятості, про професії, які користуються підвищеним попитом, про потребу роботодавців у фахівцях саме робітничих професій та побажав учням здійснити правильний вибір професійного майбутнього.

 

Бармен ресторану розказав про професії бармена, офіціанта, кухаря. Дітям було надано інформацію щодо існуючих умов та шляхів набуття професійної освіти, адже більшість з них в перспективі здобуватимуть саме робітничі професії. На закінчення зустрічі всіх пригостили смачними тістечками та запашним чаєм.

 

Проведена екскурсія була не тільки цікавою, але і корисною. Адже екскурсії на підприємства надають можливість учням наочно та більш детально ознайомитись з робітничими професіями, оцінити переваги оволодіння ними, побачити реальну сучасну потребу роботодавців.


18.08.2011 2453 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

327
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

969
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2100
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1173
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1653 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2804

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

532

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

615

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1531

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1518
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

355
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18257
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1223
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3551
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

922
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10679
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6457
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1090
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

351
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

591
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3201
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

902