Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, побували на екскурсії по підприємствах Косівщини

 

Перед кожним випускником школи постає питання ким бути, яку професію чи спеціальність обрати, з чого почати, в якій сфері діяльності себе реалізувати. Зазвичай вибір професії молоді люди роблять на основі зовнішньої привабливості, наприклад, за рівнем зарплати, іміджу установи, престижності професії, за прикладом батьків, друзів. Але при цьому часто ігноруються, нехтуються якості власної особистості. І коли вибір професії невдалий, то він призводить до незадоволення собою, неефективності праці, невдалої кар'єри, безробіття та страждань від професійних хвороб. Тому питання вибору професії є надзвичайно важливим і непростим.

 

Школярам вкрай важлива якомога рання зустріч із професією і найголовніше, конкретне знайомство з видом професійної діяльності. Адже, коли людина впевнена у своєму виборі, знає, що займається своєю справою, повна ентузіазму, прагне довідатися нового, творчо підходить до справи, враховує всі сторони, що впливають на вибір професії, може обрати ту професію, яка принесе задоволення, надасть можливість реалізувати свої здібності, нахили та плани на майбутнє – тоді вона стає відмінним професіоналом.

 

Формування у молодих людей мотивації до вибору робітничих професій – один із вирішальних факторів подолання безробіття серед молоді. З цією метою Косівський районний центр зайнятості організовує професіографічні екскурсії для учнів шкіл на ринкоутворюючі підприємства району. Під час екскурсій відбувається знайомство учнів з робочими місцями, їх технічним оснащенням, співвідносяться очікування молодих людей з реальними умовами трудової діяльності, здійснюється оцінка ними своїх можливостей засвоєння обраної професії. Професіографічні екскурсії сприяють створенню оптимальних умов для організації творчої пізнавальної діяльності учнів, самостійного вирішення ними складних проблем, що мають важливе значення для професійного самовизначення.

 

Так, 12 червня Косівським районним центром зайнятості для школярів, які відпочивали в ЛОК «Карпатські зорі», проведено профорієнтаційний урок та професіографічну екскурсію в ТзОВ ОТП «Байка» для ознайомлення з професіями готельно-туристичної сфери.

 

Більшість учасників заходу - це учні-сироти та учні, позбавлені батьківського піклування, котрі у своєму житті вже отримали один з важких ударів – втратили батьків. Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у дитини тепер не існує… Саме для таких школярів був організований даний захід.

 

З вступним словом до школярів звернувся директор центру зайнятості Василь Цимбалюк, який наголосив на важливості проведення даних заходів, розповів про стан ринку праці на Косівщині та послуги, які надає служба зайнятості, про професії, які користуються підвищеним попитом, про потребу роботодавців у фахівцях саме робітничих професій та побажав учням здійснити правильний вибір професійного майбутнього.

 

Бармен ресторану розказав про професії бармена, офіціанта, кухаря. Дітям було надано інформацію щодо існуючих умов та шляхів набуття професійної освіти, адже більшість з них в перспективі здобуватимуть саме робітничі професії. На закінчення зустрічі всіх пригостили смачними тістечками та запашним чаєм.

 

Проведена екскурсія була не тільки цікавою, але і корисною. Адже екскурсії на підприємства надають можливість учням наочно та більш детально ознайомитись з робітничими професіями, оцінити переваги оволодіння ними, побачити реальну сучасну потребу роботодавців.


18.08.2011 2351 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

789
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2341
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2039
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2059
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6246 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2349 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

224

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1042

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1027

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1296
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

141
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

511
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1973
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26401
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

460
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10378 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7915
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

465
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

316
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

467
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

542
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1480