Діти привозять із моря бронхіт і пневмонію

 

Донька 28-річної Наталії Василишиної з Вінниці почала часто хворіти після відпочинку на морі. Щомісяця має нежить чи кашель.

— Коли малій було півтора, відпочивала в Сочі у родичів, — каже жінка. — За кілька днів після приїзду почалися соплі — видно, хапнула інфекцію. Кілька годин блювала, мала температуру. Я з переляку викликала "швидку", і нас одразу відвезли в інфекційне відділення. За два дні звідти втекли. Відпочинку не вийшло. Як повернулась у Вінницю, мала знову захворіла на три тижні. Потім цілий рік то застудиться, то чхає, то кашляє.

Столичний пульмонолог Євген Симонець, 36 років, радить їздити на відпочинок із дітьми не менш ніж на три тижні. Вони погано переносять зміни клімату, але найважче — далеку дорогу.

— Знижується імунітет і найперше страждають легені. Влітку за тиждень приводять до десятка хворих малюків після курортів. Родина з двома дітьми поїхала в Туреччину на тиждень. Хлопчику 8 років, а дівчинці 5. Там у них почався нежить, промивалися солоною водою. Від укусів комарів пішли червоними плямами. Як летіли додому, в аеропорту піднялася температура. Наступного дня були в мене з гострим бронхітом. Такі поїздки тільки ослаблюють. Потім восени і взимку батьки не можуть збагнути, чого діти хворіють.

Найбільше слабують після екзотичних країн — Мальдивів, Таїланду, Домінікани. Там вологіший клімат, ніж у Єгипті, Тунісі чи Греції.

— Через вологість утворюється більше мокроти, тому діти довше видужують. Недавно батьки 6-річної дівчинки дзвонили з Таїланду. В неї піднялася температура, лихоманило. Їздили на 12 днів. Під кінець поїздки взяли доньку на екскурсію. Довго їхали в кондиціонованому автобусі, а на вулиці спека. Від різких перепадів температури дитина захворіла, додому летіла з температурою. Лікував від пневмонії три тижні.

У немовлят хвороби розвиваються швидше ніж у старших дітей. Їх можна везти лише здоровими.

— Дитина має бути в шапочці. Не можна засмагати. Сонця в тіні для здоров'я вистачить. Температура води має бути щонайменше 22 градуси. З 11.00 до 16.00 дитина має спати або гуляти в тіні. Кладіть у ліжко о дев'ятій вечора.

Беруть пантенол і ліки від алергії

Євген Симонець радить брати в дорогу протиалергійні ліки. За кордоном вони дорожчі.

— Може бути алергія на укуси місцевих комах, на планктон у морі й на рослини. Також у аптечці має бути спрей від опіків, краще пантенол, креми від укусів комарів. Обов'язково — ентеросгель, активоване вугілля, порошок марганцівки для приготування розчину на випадок отруєння. Також левоміцетин. Його п'ють при вираженій інфекції — нудоті, блювоті, проносі.

При ознаках застуди пити противірусні з інтерфероном або ремантадином.

 

Gazeta.ua


19.06.2013 1863 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580