Дистанційне шкільне навчання, відсутність можливості пояснити матеріал особисто та допомогти, якщо виникли труднощі – реалії, з якими зустрілися вчителі. Обставини змусили всіх терміново опанувати цифрові інструменти, розробити нові освітні методики та підходи.
Як підвищити ефективність дистанційного навчання
Дистанційне шкільне навчання в останні роки стало все більш поширеним і зазвичай викликає ряд викликів як для учнів та їх батьків, так і для вчителів. Спеціалісти поділились порадами, які можуть полегшити процес онлайн занять та зробити їх більш ефективним:
-
Важливо мати чіткий розклад занять, який відповідає шкільному, і дотримуватися його. Це допоможе учням та вчителям організувати свій час і уникнути замішань.
-
Учням треба організувати робоче місце вдома. Бажано налагодити освітлення, підготувати потрібні матеріали та зручно їх розташувати, а також використати комфортний стілець та стіл.
-
Використовувати інтерактивні онлайн-ресурси, відеоуроки, вікторини та ігри, які зроблять навчання цікавим та захоплюючим для учнів.
-
План навчання повинен включати час для пояснень матеріалу, самостійного виконання завдань, практики та обговорення результатів.
-
Підтримувати зв'язок з батьками та інформувати їх про хід навчання. Вони можуть надати додаткову підтримку та мотивацію школярам.
-
Подбати про періодичні паузи під час занять, щоб учні могли розтягнутися, зробити фізичні вправи або просто відпочити. Фізична активність допомагає зберегти концентрацію та підтримує загальне здоров'я школярів.
Вимушена дистанційна шкільна освіта стала викликом для вчителів, учнів та їх батьків. Організувати якісне навчання – нелегка справа. Але використавши перелічені поради, вдасться отримати високі результати.
Ресурси
Без використання освітніх платформ неможливо організувати якісне дистанційне навчання. Ресурси, які можуть бути корисними для отримання освіти онлайн:
-
платформа Google Classroom – одна із найбільш популярних на сьогоднішній день, вчителі можуть спілкуватися з учнями, працювати над проектами, пояснювати новий матеріал, давати та перевіряти завдання;
-
Microsoft Teams – ще одна популярна освітня платформа. Вчителі можуть проводити відеоконференції, надсилати завдання, спілкуватися з учнями та спільно працювати над документами;
-
багато видавництв та освітніх організацій пропонують електронні підручники з різних предметів;
-
відеоуроки, доступні на YouTube або Khan Academy;
-
Quizlet – онлайн-платформа для вивчення слів, термінів та концепцій за допомогою флеш-карток та інтерактивних вправ.
Під час вибору ресурсів для дистанційної освіти потрібно враховувати потреби та можливості класу та учнів.
Партнерський матеріал