
На Прикарпатті у рамках програми «Діалоги про Україну» проводиться зустріч із представниками уряду, присвячена мирному врегулюванню на Донбасі.
Команда Президента Володимира Зеленського розпочинає програму «Діалоги про Україну», інформує кореспондент Фіртки.
Посадовці Офісу Президента, урядовці, народні депутати України проводять зустрічі у регіонах країни, під час яких обговорюють з представниками місцевого самоврядування та громадськістю ключові питання розвитку держави. Першою темою у рамках програми є мирне врегулювання на Сході України.
Стратегію влади щодо досягнення миру та захисту суверенітету й територіальної цілісності держави із мешканцями Прикарпаття обговорюють політичний директор Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв, перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет та заступник міністра оборони України Аліна Фролова.
Також присутні народні депутати України, представники ОБСЄ, керівництво облдержадміністрації, очільники органів місцевого самоврядування. Крім того на зустрічі присутні народні депутати Олена Вінтонів та Олександр Матусевич.
Представники уряду детально пояснюють, які кроки для припинення війни будуть здійснені найближчим часом, за які «червоні лінії» влада не заступатиме та навіщо Україна погодилася на «формулу Штайнмаєра».
Учасники зустрічі мають змогу висловити свої думки та пропозиції щодо врегулювання конфлікту на Донеччині та Луганщині й поставити запитання.
Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль зазначив, що програма діалогів, ініційована президентом для того, щоб у країні не було прихованих кулуарних домовленостей.
«Війна в нас гібридна. Перемога в цій війна має бути гібридною і складається з декількох напрямків. Наші хлопці тримають лінію фронту - це перший етап, другий - інформаційне поле і третій етап - дипломатичне русло», - говорить Денис Шмигаль.
Заступниця міністра оборони України Аліна Фролова розповіла, що передбачає розведення військ на лінії розмежування.
«Розведення військ було передбачене з самого початку мінських домовленостей. У 2016 році було зроблено розведення по позиціях. Зараз ми намагаємося відновити цей процес - збільшити відстані між нами та противником. Ми хоче т зменшити кількість втрат. Розведення - це відступ на 1 кілометр з обох сторін. В зоні розведення починають працювати органи правопорядку, місія ОБСЄ, робота з інфраструктурою, за умови якщо все відбувається успішно. Якщо в якійсь ділянці продовжуються обстріли - розведення не може бути. Розведення дасть можливість зайти гуманітарній допомозі від України. Місцеве населення, яке знаходиться у зоні розведення, підтримують його. Мешканці цих районів хочуть нормальні дороги. Розведення надалі - це складана операція. Наразі ми говоримо про три пункти - Станиця Луганськ, Золоте і Петрівське», - розповіла Аліна Фролова.
В Офісі Президента підкреслили, що чинна влада не має наміру ухвалювати рішення за спинами людей і, як обіцяв Володимир Зеленський під час виборчої кампанії, спиратиметься на думку українців.
Ніхто не має і не матиме в Україні монополії на правду. Влада прагне до врахування всього розмаїття думок із ключових питань розвитку країни», – наголосили в команді Глави держави.
1 жовтня українська сторона Тристоронньої контактної групи погодила «формулу Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі, а президент Володимир Зеленський анонсував розробку нового закону про особливий статус Донбасу. Згоду на «формулу Штайнмаєра» в Києві зустріли акціями протесту під гаслом «Ні капітуляції».
У середу, 2 жовтня Зеленський провів закриту зустріч з головами фракцій парламенту з приводу погодження Україною «формули Штайнмаєра».
Як повідомляють ЗМІ, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що альтернативи варіантів для мінських угод немає, а "формула Штайнмайєра" є компромісним рішенням з досягнення миру на Донбасі.
ВІДЕО: UA: Карпати
Читайте також:
Івано-Франківська облрада у зверненні до президента обурилася «формулою Штайнмаєра»