Дев’ять підрядників перероблятимуть франківські дороги за власний кошт

 

 

Івано-Франківськ оновлюється на очах. Нові асфальт і бруківка, вуличні меблі, зелені насадження. Більшість із цих робіт відібрані на тендерних засадах підрядники виконують на замовлення департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою за бюджетні кошти.
 

Однак не всі з них відповідально ставляться до своєї роботи. Десь на дорозі асфальт не достелили, чи він уже потріскав, десь люки не підняли до рівня нового покриття, або вони вже провалилися, а на недавно відремонтованих пішохідних частинах просідає бруківка…

 

Це чи не найпоширеніші ганджі відремонтованих об’єктів, які впадають в око іванофранківцям і гостям нашого міста. Втім, комунальники запевняють, що за всіма капітальними  роботами з благоустрою ведуть технічний нагляд. Неякісну роботу не приймають, а недоліки, які проявилися  в процесі експлуатації уже зданих об’єктів під час гарантійного терміну, підрядники виправляють за власний кошт, пише ЗК.

 

Обсяги благоустрою в місті в останні роки і справді вражають. Як повідомив директор галузевого департаменту Михайло Смушак, торік на виконання тих чи інших робіт комунальники уклали з підрядниками 1171 угоду. Капітальні роботи виконувалися на 355 об’єктах. З початку цього року на 18 об’єктах роботи уже завершені і ще на 54 наразі тривають. Незабаром їх кількість значно збільшиться, адже цьогоріч теж заплановано чимало ремонтів вулиць, тротуарів, міжбудинкових проїздів і прибудинкових територій, фасадів і мереж, благоустрій парків і скверів, влаштування об’єктів транспортної інфраструктури, встановлення світлофорів, освітлення пішохідних переходів тощо. І треба, щоб всі вони виконувалися якісно та у визначені терміни. За це відповідає відділ, який здійснює технічний нагляд.

 

«Технічний нагляд – це комплекс дій, який забезпечує замовник протягом усього періоду будівництва об’єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, а також за якістю та обсягами робіт», – пояснює М. Смушак.

 

За його словами, у департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою сформований чи не найпотужніший відділ технагляду з фахівцями високого рівня, які у цій сфері працюють не один десяток років. П’ять досвідчених інженерів відділу мають відповідні кваліфікаційні сертифікати і ще троє молодих фахівців проходять навчання, щоб їх отримати. Крім цього, в департаменті запровадили і внутрішній контроль на етапі виконання й звершення робіт, адже в ході реалізації проектів часто виникає необхідність у проведенні додаткових робіт і корегуванні проектів.

 

Директор комунального департаменту запевняє, що підрядникам зараз вигідніше виконувати роботи якісно і у визначений термін, бо в іншому випадку чинним законодавством тепер передбачені суттєві фінансові санкції, застосування яких може призвести навіть до банкрутства їхніх фірм.

 

А після здачі об’єкта в експлуатацію відділ технагляду щопівроку проводить контроль гарантійних зобов’язань.

 

Залежно від об’єкта і видів робіт, гарантійний термін складає від трьох до п’яти років, впродовж яких виявленні недоліки підрядник повинен усунути за власний кошт. Скажімо, нещодавно «Івано-ФранківськАвтоДор» уже вдруге виконував гарантійний ремонт вулиці Січових Стрільців, яку капітально відремонтував ще у 2012 році, а торік гарантійний ремонт проводили на частині вулиці Новгородської, яку відремонтували у 2013-му (щоправда, зараз гарантійний ремонт їй теж би не завадив).

 

Загалом, цього року департамент житлової, комунальної політики і благоустрою претензії щодо необхідності виконання гарантійних ремонтів на зданих у попередні роки об’єктах направив уже дев’яти підрядникам.


05.06.2017 1366 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15561
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1105
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2132
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3672
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1388

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1798

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

570

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1358
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

657
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24303
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

519
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

665
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1556
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

720
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7412
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

669
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1729 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

655
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

562