Детермінантні помідори: відмінності, особливості вирощування та переваги

Якщо ви вперше стикаєтеся з покупкою насіння томатів, то, напевно, у вас виникне багато питань. Наприклад, який тип сортів вибрати – детермінантні чи індетермінантні. Важливо розбиратися в основних їх відмінностях, щоб процес вирощування не завдав зайвого клопоту або не приніс несподіваних сюрпризів. На сторінці https://gradinamax.com.ua/ua/catalog/tomat-determinantnyy зібраний величезний асортимент детермінантних помідорів, залишається лише розібратися з усіма тонкощами.

Що таке детермінантні томати та які їх переваги?

Детермінантні сорти мають обмеження в довжині чагарнику — ростуть до того моменту, поки на верхівці не з'явиться квіткова кисть. Серед ключових переваг городники виділяють такі:

  • це ранньостиглі плоди, тому ви зможете зібрати перший урожай раніше звичайного;
  • багато зав'язі на одному стеблі гарантує врожай у великій кількості;
  • плоди дозрівають одночасно.

Оскільки кисті утворюються довше звичайного, необхідне буде якісне і регулярне підживлення. Якість і кількість врожаю багато в чому залежить від правильного догляду - підгортання, стимуляція розгалуження, полив та своєчасна боротьба зі шкідниками.  

Які сорти детермінантних помідорів вибирати?

З досвідом приходить розуміння, які сорти найкраще почуваються у вашій кліматичній зоні та на конкретному ґрунті. Починати варто з найпопулярніших варіантів:

  • Ґрот — швидко дозріває, має виражений солодкий смак.
  • Дубок - помідори відрізняються гарною м'ясистістю, мають солодкуваті нотки, дають гарний урожай.
  • Медова вершка – плоди невеликого розміру, тому їх часто вибирають для консервації.
  • Ямал – дозрівають рано, можуть похвалитися вираженими смаковими якостями, здатні довго зберігатись.   

Найкраще мати на своїй ділянці кілька сортів помідорів, наприклад, одні – для вживання у свіжому вигляді, інші – для консервації. Знайти відповідні детермінантні сорти допоможе інтернет-магазин «Будинок та сад», де представлено величезну різноманітність посадкового матеріалу.

Партнерський матеріал


17.03.2022 1786
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

398
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2967
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21118
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1998
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1512 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2390

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

47

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

737

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2167

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

847
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

171
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

174
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

790
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8234
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

895 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

892
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2186 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

837