Держбюджет-2018: що отримає Прикарпаття (інфографіка)

Державний бюджет – досить складний фінансовий документ, і коли говорять, що якийсь регіон годує інший, то це все ж відносне поняття. «Слово і Діло» вивчало, скільки грошей у держбюджеті передбачено на фінансування регіонів у 2018 році, які з них отримали більше грошей та на які потреби.

Переведення коштів (трансферт) із держбюджету до обласних бюджетів у 2018 році передбачає 1 млрд 39,5 млн базової дотації та 732 млн грн реверсної дотації. Базова та реверсна дотації – це два грошові потоки, протилежні за напрямком руху, між державним бюджетом та місцевими бюджетами. Ми подаємо дані без урахування бюджетів міст, районів, об’єднаних територіальних громад міст, сіл та селищ міського типу, пише Слово і Діло.

Базова дотація перераховується з державного бюджету місцевим. Оскільки ця дотація надається місцевим бюджетам із загального фонду держбюджету, то основними джерелами перерахування цього трансферту виступають загальнодержавні податки та збори. Реверсна дотація перераховується в протилежному базової дотації напрямку – з місцевих бюджетів до державного для горизонтального вирівнювання податкового потенціалу територій. Таким чином, кошти реверсної дотації в подальшому виступають фінансовим ресурсом для перерахування базової дотації.

Горизонтальне вирівнювання платоспроможності регіональних бюджетів здійснюється з урахуванням наступних параметрів: кількість населення, надходження податку на прибуток підприємств за останній бюджетний період, надходження податку на доходи фізичних осіб за останній бюджетний період, індекс платоспроможності регіонального бюджету.

З базової дотації найбільше грошей із держбюджету цьогоріч отримають Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Тернопільська області. А найбільший реверс очікується від Дніпропетровської, Запорізької, Київської та Полтавської областей. Але подивимось, які галузі фінасуватимуться окремо.

На медицину в 2018 році регіони отримають 28 млрд 187 млн. Найбільше грошей піде до Києва та області, Дніпропетровської, Харківської, Львівської та Донецької областей, а найменше – до Чернівецької, Волинської, Чернігівської та Луганської областей.

На освіту виділено 8,4 млрд грн, з яких до Києва піде стільки грошей, скільки до 7 областей разом узятих (Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської).

Понад 166 млрд грн передбачено на інші витрати. Серед них дотації та субвенції з держбюджету (до обласних бюджетів, без урахування міських бюджетів) у 2018 році мають надійти на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, виплату допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виплату допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, безробітним та особам, які не мають права на пенсію, надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ та придбання побутового палива й зрідженого газу.

Також до інших витрат належать окремі «медичні» витрати, на які передбачене фінансування з держбюджету: на закупівлю ангіографічного обладнання (для рентгенології та комп’ютерної діагностики), на відшкодування вартості лікарських засобів, придбання матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів, у тому числі для швидкої допомоги. Також держава має виділити субвенцію на реформування регіональних систем охорони здоров’я.

До цієї ж графи «інше» належать субвенції на будівництво житла для дітей-сиріт, ремонт та утримання доріг та фінансування заходів компенсації ризику населення, яке проживає на території зон спостереження.

Найбільше грошей на «інше» отримають Дніпропетровська, Харківська та Львівська області, а найменше з держбюджету виділено на Луганську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області.

Детальніше – на інфографіці.


21.02.2018 1253 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

337
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1985
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2368

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

711

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2144

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

826

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

840 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825