Держбюджет-2018: що отримає Прикарпаття (інфографіка)

Державний бюджет – досить складний фінансовий документ, і коли говорять, що якийсь регіон годує інший, то це все ж відносне поняття. «Слово і Діло» вивчало, скільки грошей у держбюджеті передбачено на фінансування регіонів у 2018 році, які з них отримали більше грошей та на які потреби.

Переведення коштів (трансферт) із держбюджету до обласних бюджетів у 2018 році передбачає 1 млрд 39,5 млн базової дотації та 732 млн грн реверсної дотації. Базова та реверсна дотації – це два грошові потоки, протилежні за напрямком руху, між державним бюджетом та місцевими бюджетами. Ми подаємо дані без урахування бюджетів міст, районів, об’єднаних територіальних громад міст, сіл та селищ міського типу, пише Слово і Діло.

Базова дотація перераховується з державного бюджету місцевим. Оскільки ця дотація надається місцевим бюджетам із загального фонду держбюджету, то основними джерелами перерахування цього трансферту виступають загальнодержавні податки та збори. Реверсна дотація перераховується в протилежному базової дотації напрямку – з місцевих бюджетів до державного для горизонтального вирівнювання податкового потенціалу територій. Таким чином, кошти реверсної дотації в подальшому виступають фінансовим ресурсом для перерахування базової дотації.

Горизонтальне вирівнювання платоспроможності регіональних бюджетів здійснюється з урахуванням наступних параметрів: кількість населення, надходження податку на прибуток підприємств за останній бюджетний період, надходження податку на доходи фізичних осіб за останній бюджетний період, індекс платоспроможності регіонального бюджету.

З базової дотації найбільше грошей із держбюджету цьогоріч отримають Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Тернопільська області. А найбільший реверс очікується від Дніпропетровської, Запорізької, Київської та Полтавської областей. Але подивимось, які галузі фінасуватимуться окремо.

На медицину в 2018 році регіони отримають 28 млрд 187 млн. Найбільше грошей піде до Києва та області, Дніпропетровської, Харківської, Львівської та Донецької областей, а найменше – до Чернівецької, Волинської, Чернігівської та Луганської областей.

На освіту виділено 8,4 млрд грн, з яких до Києва піде стільки грошей, скільки до 7 областей разом узятих (Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської).

Понад 166 млрд грн передбачено на інші витрати. Серед них дотації та субвенції з держбюджету (до обласних бюджетів, без урахування міських бюджетів) у 2018 році мають надійти на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, виплату допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виплату допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, безробітним та особам, які не мають права на пенсію, надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ та придбання побутового палива й зрідженого газу.

Також до інших витрат належать окремі «медичні» витрати, на які передбачене фінансування з держбюджету: на закупівлю ангіографічного обладнання (для рентгенології та комп’ютерної діагностики), на відшкодування вартості лікарських засобів, придбання матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів, у тому числі для швидкої допомоги. Також держава має виділити субвенцію на реформування регіональних систем охорони здоров’я.

До цієї ж графи «інше» належать субвенції на будівництво житла для дітей-сиріт, ремонт та утримання доріг та фінансування заходів компенсації ризику населення, яке проживає на території зон спостереження.

Найбільше грошей на «інше» отримають Дніпропетровська, Харківська та Львівська області, а найменше з держбюджету виділено на Луганську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області.

Детальніше – на інфографіці.


21.02.2018 1224 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

466
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4574
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1394
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1281
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2530
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3927

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

325

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1156

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

999

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

929
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

239
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10609
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

310
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

573
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5632
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1374
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

250
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

165
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

554 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

983
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

857