Держава покриває лише 6% від потреб на лікування онкохворих Прикарпаття

 

На лікування хворих на рак на Прикарпатті потрібно 70 мільйонів гривень на рік. Держава виділяє лише 4 мільйони.

 

Лікарі кажуть, що їм вдається охопити безкоштовним лікуванням лише четверту частину пацієнтів. Як же лікуються інші люди? Де беруть гроші на операції та хіміотерапію?


 
Сорок років тому Людмила перенесла операцію на щитовидній залозі. Сподівалася, що все минулося. Та два роки тому виникли проблеми – уже по «жіночій лінії». Сім днів як Людмилу прооперували. Вона ще не знає результатів гістології. Боїться щось загадувати, а про саму операцію каже коротко: без допомоги родини ради б не дала.


 
«Довелось докуповувати ліки. І до операції, і під час операції сказали, що купити. Гроші знайшли, десь дві тисячі гривень. Родина купувала», – каже Людмила.


 
Лікар-онкогінеколог Петро Прокопів розповідає, що в онкодиспансері при операції жінка не платила за наркоз, обезболюючі, дезінфікуючі засоби. Та додає: якщо підтвердиться онкологічний діагноз, на лікування Людмили потрібні будуть чималі кошти.


 
«Мізер ми отримуємо з того, що потрібно. Так чи інакше хворі повинні докуповувати», – говорить лікуючий лікар.


 
Головний лікар Івано-Франківського обласного онкодиспансеру Володимир Романчук наводить цифри, скільки отримують від держави на лікування онкохворих і скільки потрібно насправді. На Прикарпатті близько 20 тисяч пацієнтів із онкологічною патологією. Щороку в диспансері лікується 4,5 тисячі хворих. Є державна програма боротьби з онкологічними захворюваннями до 2016 року, є регіональна програма з онкології. Для Івано-Франківщини передбачене виділення в цьому році близько 4 мільйонів гривень. Це на хіміотерапію та на медикаменти і препарати супроводу – наркотики, наркоз, антибіотики, які пацієнти самостійно придбати не можуть. На одного хворого – близько 50 гривень, без хіміопрепаратів – взагалі ледь більше 7,5 гривень. Ця сума значно менша від реально потрібної, каже головний лікар онкодиспансеру. Та і то з виділеного на цей рік ще не все отримали, зізнається Володимир Романчук.


 
«Ліки даються на цілий рік. Хоча повинна бути вже заявка на 2013 рік, а ми ще на 1 мільйон 252 тисячі гривень не отримали хіміопрепарати за 2012 рік. Хіміопрепаратами держава забезпечує 20-25 відсотків хворих. У 20 разів менше – і то не дали. Згідно з законом, хворі повинні безкоштовно отримувати ліки, але у зв’язку з відсутністю фінансування люди самі, як кажуть, рятуються, або шукають спонсорів, різних меценатів. Вони їм проплачують деякі медикаменти», – розповідає Володимир Романчук.


 
Препарати для лікування онкозахворювань дуже дорогі – від 2,5 тисяч гривень за ампулу до майже 5 тисяч. На курс лікування потрібно кілька ампул.
 

 
У цьому році в обласному онкодиспансері завдяки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» встановлено сучасний комп’ютерний томограф, а в обласній дитячій лікарні відкрито онкогематологічне відділення.



Два місяці тому при обласному онкодиспансері створили благодійний фонд. Кошти надходять від спонсорів, пацієнтів, просто милосердних людей. За ці гроші можуть придбати розхідні матеріали для апаратури, медикаменти, заплатити за охорону. І хоча, за словами Володимира Романчука, кошти незначні, та є касовий апарат, а розрахунки через фінансові установи проводити простіше.


 
Шукати благодійників радить і журналістка Оксана Кваснишин. Що таке діагноз «рак», вона знає на прикладі мами, яку возила на лікування до Ізраїлю і яка, всупереч прогнозам медиків, живе і нині. Оксана організовує збір грошей на онкохворих дітей. Першого хлопчика Андрійка не вдалося врятувати, зате Надійка, на яку зібрали 300 тисяч гривень, зараз одужує. А тепер збирають кошти на лікування Соломійки: розклали скриньки по магазинах, проводяться інформаційні акції, організовують волонтерів. Оксана Кваснишин каже, що милосердних людей багато, і не треба соромитися просити у них помочі.


 
«Точно не потрібно складати рук – за жодних обставин. Вихід є завжди. І це саме той випадок, коли за гроші можна купити здоров’я. Точно не треба думати, що соромно просити грошей. Як порада, що можна зробити: розкладайте скриньки, стукайте у всі двері, навіть якщо вас звідти проганяють, ходіть до всіх волонтерів – хтось точно відгукнеться», – зауважує молода жінка, пише Радіо Свобода.


 
Оксана Кваснишин зізнається, що на дітей шукати кошти легше, ніж на дорослих хворих. Але коли держава не забезпечує хворих безкоштовними ліками – надія на милосердя людей.


02.11.2012 2418 1
Коментарі (1)

Мешканка 2012.11.02, 13:51
Зате,кошти на лікування депутатів найдуться - збальшать відрахування і на утримання Президента і т. д. Комуністи Прикарпаття - де ВИ??? "Отзовитесь"!!! АУ-АУ !!!
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

884
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33124
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2003
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2779
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4658 9
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4705

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

77

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

855

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

566

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

806
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

375
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

458 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

762
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

831
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

644
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7217
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

577
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30022 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

260
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

343
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

548
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

737