Дерев’янко вимагає не позбавляти місцеві бюджети коштів за земельні ділянки, де видобувають корисні копалини

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до Кабміну, в якому просить не допустити зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за земельні ділянки, які надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Дерев'янко повідомив, що до нього звернулись органи місцевого самоврядування Надвірнянського району Івано-Франківської області та повідомили, що, у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу суттєво зменшились надходження до місцевих бюджетів.

"В результаті змін щодо справляння плати за землю? за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, місцеві бюджети втрачають 75 % відповідного податку", — підкреслив нардеп.

Він навів приклад, коли у 2017 році, при ставці земельного податку 6%, до селищного бюджету селища Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області надходила плата за землю в розмірі 115 тис. грн. кожного місяця.

"26.06.2017 року Битківською селищною радою Надвірнянського району Івано-Франківської області з метою збільшення надходжень до місцевого бюджету було прийнято рішення, згідно якого ставку земельного податку встановлено 12%, а тому очікувалось в 2018 року отримувати плату за землю в розмірі 230 тис. грн. кожного місяця. Саме таку суму доходів закладено при формуванні бюджету селища", — повідомив Дерев'янко. Проте, у зв'язку з внесеними Законом України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII змінами до Податкового кодексу України, а саме доповненням статті 284 даного Кодексу пунктом 284.4., до селищного бюджету надходитиме лише 25% від 230 тис. грн., тобто 57,5 тис. грн. в місяць.

"Таким чином, через таку "пільгу" для гірничодобувних підприємств втрати селищного бюджету селища Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області за січень 2018 року склали 172,5 тис. грн", — поінформував нардеп.

За його словами, аналогічна ситуація склалася в інших населених пунктах

Надвірнянського району та у інших місцевих бюджетах населених пунктів, на території яких знаходяться земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин.

"Вищевказані зміни в законодавстві негативно вплинуть на виконання місцевих бюджетів, призведуть до розбалансування їхніх показників, а по деяких місцевих бюджетах — навіть унеможливить здійснити видатки на захищені статті бюджетів", — переконаний політик.

Юрій Дерев'янко просить уряд:

1.  Вжити заходів щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, шляхом якнайшвидшого внесення змін до статті 284 Податкового кодексу України, якими пункт 284.4. даної статті виключити, або віднайти інший спосіб компенсації таких втрат доходів місцевих бюджетів відповідно до частини 1 статті 103 Бюджетного кодексу України.

2.  Надати інформацію про те, чи поширюються норми п. 284.4. статті 284 Податкового кодексу України на земельні ділянки, на яких здійснюється розробка родовищ нафти і газу та/або знаходиться майно чи устаткування, що належить нафтогазовидобувним підприємствам.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату", завдяки якому очікували збільшення надходження до місцевих бюджетів, оскільки вказаний закон розподіляє по 2% рентної плати за користування надрами до обласних та районних бюджетів та 1% — до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів.


20.03.2018 3315
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

442
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4305
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1377
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1268
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2509
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3913

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

312

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1140

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

983

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

920
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

225
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10599
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

252
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

553
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5616
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1356
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

307
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

86
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

542 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

970
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

841