
Проблеми екології, медицини, освіти, соціальної підтримки будуть ефективніше вирішуватись, якщо у владі буде 50% жінок. Вони мають величезний потенціал, аби створювати нові можливості для країни, а сучасний світ відкриває їм шлях до влади.
Про це заявив кандидат у Президенти України від партії «ВОЛЯ», народний депутат Юрій Дерев’янко на зустрічі активісток громадського руху «Я можу» та активних жінок Вінниці.
«Так відбулось природно, що у нашій партії «ВОЛЯ» з самого початку було багато жінок. І ми зрозуміли, що це дуже круто. У нас в команді ніколи не було відчуття, що чоловік «вище» жінки. За ККД жінки точно не поступаються чоловікам. Це створює для нашої команди нові можливості і я хочу, щоб такі нові можливості були в країні загалом», - зазначив Дерев’янко.
Він навів приклад, як жінки з фракції «ВОЛЯ» в Івано-Франківській облраді, всупереч опору системи, змогли розкрити корупційні схеми у екологічній галузі.
«Вони не допустили, щоб скандальному екс-регіоналу Злочевському дали в користування ділянки надр на Прикарпатті, вони зробили величезну роботу. Хоча всі вони були без досвіду, але зараз вони своєю меншістю можуть впливати на рішення облради. Це дуже нормальна і правильна ситуація, коли жінки є у владі», - зазначив він.
Член Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала зауважила, що на початку 90-х років можливості жінки кардинально змінились.
«Все змінилось з винаходом Інтернету, суть економічних відносин змінилась, коли раніше економічні блага створювала фізична сила (заводи тощо), то тепер ці блага створює креативний інтелект, здатність комунікувати. І саме жінка краще себе почуває у мережевих структурах, вона кращий комунікатор. Наше законодавство і спосіб життя у суспільстві не враховує, що є новий світ і можливості жінки в ньому зовсім інші», - сказала Галабала.
Жінки на зустрічі відзначили, що через 5-10 років діти з обмеженими можливостями стикнуться з великими проблеми, адже сьогодні їх закинули в інклюзію і ніякої допомоги немає, витягнути цих дітей можна, але цим ніхто не займається.
«За останні 15 років у нас всі показники на законодавчому рівні по екології погіршились, бо люди, які володіють заводами, замість того, щоб сплачувати штрафи, маючи фракції в Раді, підняли квоти на викиди. Люди просто травляться, це впливає на батьків, як наслідок це збільшує кількість вроджених вад у дітей. Люди, які мають вплив на формування правил, переживають лиш за те, щоб менше платити, більше контролювати і красти, тому на підтримку людей з обмеженими можливостями виділяють мізер», - заявив Юрій Дерев’янко.
«Зараз взагалі фінансування цих питань передають на рівень обласних рад, тому і дуже важливо, або жінки йшли у місцеві ради і саме такі питання відстоювали», - додала Ольга Галабала.
Учасниці зустрічі зауважили, що жінка мислить набагато ширше, вона одночасно може виконувати кілька речей. Жінки за своїми інтелектуальними і моральними якостям не поступаються чоловікам і повинні стояти на рівні у політиці зокрема.
«Якби у владі було більше жінок, то справи були б набагато кращі, особливо щодо питань дітей, сім’ї. Ми боролись за Україну на мітингах, протестах, Майданах. Зараз ми хочемо боротись іншим напрямком, йти в політику. Чоловік і жінка мають досягати гармонії, як в сім’ї, так і у владі», - зауважили жінки.
Вчителька музики Любов Токарчук зазначила, що діти - це найкраще, що є в кожного, але за них більшу відповідальність несуть жінки.
«Дивно, чому за найцінніше відповідальність несуть вони, а у владі їх так мало. Коли ми бачимо, що твориться в країні - ми зобов’язані сказати «Я можу» і йти щось робити», - наголосила вона.
Нагадаємо, для реалізації принципів демократії і гармонії партія "ВОЛЯ" прийняла рішення формувати свої виборчі списки до Парламенту та місцевих рад на 50% з жінок та домагатиметься прийняття закону про 50% квоти для жінок у списках всіх політичних партій. Для цього започаткували громадський рух "Я можу".
(Р)