Дерев’янко та Парасюк закликали підтримати законопроект, який врегулює проблему тимчасового ввезення авто з іноземною реєстрацією (відео)

 

 

Позафракційні народні депутати Юрій Дерев’янко та Володимир Парасюк закликали підтримати законопроект № 5567, який врегульовує проблему, пов’язану з використанням автомобілів на іноземній реєстрації та тимчасового ввезення громадянами України таких автомобілів до 1 року.

 

Про це вони заявили на спільному з громадськими активістами брифінгу у Верховній Раді 17 січня, інформує прес-служба партії.

 

"Цей законопроект сьогодні підтримала велика кількість народних депутатів з різних політичних фракцій, а також позафракційних. Ми висловлюємо величезну вдячність за бажання вирішити це важливе питання", — сказав Дерев"янко.

 

Він зазначив, що сьогодні по України їздять сотні тисяч таких автомобілів. Це питання є неврегульованим, і дає можливість створення корупційних схем на митниці. Дерев"янко повідомив, що автори законопроекту пропонують, щоб кошти від тимчасового ввезення автомобілів на іноземній реєстрації йшли в державний бюджет.

 

"Щоб наші громадяни офіційно мали можливість легально сплатити до державного бюджету від 200 до 300 євро з кожного автомобіля в рік, який заїжджає на територію України, і бути спокійними, що все відповідно до чинного законодавства і цей автомобіль легально знаходиться на території України", — підкреслив народний депутат.

 

Він додав, що ця норма, відповідно до законопроекту, є тимчасовою і розрахована на 2-3 роки. За словами Дерев'янка, коли в Україні буде краща фінансова і економічна  ситуація, наші громадяни зможуть розмитнити ці автомобілі, при цьому в суму розмитнення будуть зараховані кошти, сплачені за тимчасове ввезення.

 

"Також цей закон передбачає можливість протягом двох місяців з моменту набрання ним чинності легалізувати тимчасове ввезення тих автомобілів, які сьогодні є невивезені", — зазначив нардеп.

 

Дерев'янко звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія та керівника профільного комітету з питань податкової і митної політики Ніни Южаніної з проханням дати відповідні доручення або виступити з ініціативою, щоб на наступному засіданні комітету цей законопроект розглянули і підготували для розгляду в сесійній залі.

 

Позафракційний нардеп Володимир Парасюк підкреслив, що законопроектом № 5567 передбачене надходження коштів від тимчасового ввезення авто до державного бюджету.

 

"Ви бачите, які черги на кордонах, які корупційні схеми створюються для того, щоб користуватися цими транспортними засобами. Законопроект № 5567 зробить так, щоб гроші находили в бюджет і людям стало легше жити", — сказав Парасюк.

 

"Ми стоїмо на засадах того, щоб в Україні запанував вільний автомобільний ринок, щоб не було ніякої монополії, щоб люди мали можливість реалізовувати свої бажання і щоб автомобілі були доступні", — додав депутат.

 

Голова громадської організації "Автоєвросила" Олег Ярошевич подякував Дерев'янку та Парасюку за те, що вони є рушійною силою цього законопроекту y Верховній Раді.

 

"Це безпрецедентний випадок, коли громадськість не просить у держави кошти, а навпаки пропонує: давайте ми вам заплатимо, але дайте нам можливість це врегулювати в законному полі" — підкреслив Ярошевич.

 

Нагадаємо, сьогодні українці мають право тимчасово ввозити автомобіль з-за кордону тільки в режимі "транзит" на 5 або 10 діб. В цей же час іноземці можуть тимчасово ввозити автомобілі до 1 року.

 

До співавторства законопроекту № 5567 про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування) долучились вже 75 народних депутатів.

 


18.01.2017 479 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

98
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

516
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

889
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1928
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3454
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2353 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

725

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

627

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

599

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10260
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1098
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5153
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

911
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2711
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1112
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

249
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

624
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

538
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

598
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

946 2