Дерев’янко: Понад 30 мільйонів євро "кіотських" коштів лежать в "Укрексімбанку" та 52 млн євро — на казначейському рахунку

 

Дерев’янко: Понад 30 мільйонів євро

 

Невикористаними залишаються 2 млрд. 386,1 млн. грн коштів Кіотсього протоколу.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко в ефірі Громадського радіо, пише Фіртка.

 

Зокрема, за його словами 1 млрд. 448, 3 млн. грн. (близько 52 мл євро) знаходяться на єдиному казначейському рахунку та 32,49 млн. євро — на рахунку в "Укрексімбанку".

 

Депутат переконаний, що спроби розкрадання коштів Кіотського протоколу найвищими посадовими особами мають бути розслідувані до кінця, зокрема новим генпрокурором Юрієм Луценко.

 

"Дуже хочеться, щоб новий прокурор Юрій Луценко довів цю справу до кінця, і це буде одним з його іспитів на цій високій посаді", — заявив нардеп.

 

Разом з тим, Дерев"янко вважає, що перспектива розслідування цих справ "примарна".

 

Він нагадав, що до Революції Гідності цим питанням займалися правоохоронні органи режиму Януковича.

 

"В цей період дуже агресивно грабували кошти Кіотського протоколу", — заявив Дерев"янко.

 

Він констатував, що після Революції Гідності цей процес, на превеликий жаль, продовжився. 

 

"7 травня 2014 року тодішній прем"єр Арсеній Яценюк підписав урядовий документ про те, щоб заплатити 2,9 млрд гривень на фіктивні фірми, з них 850 млн гривень — уже негайно в той тиждень було підписано", — розповів парламентар.

 

Він повідомив, що активісти партії "ВОЛЯ" оприлюднили цю інформацію, і виявилось, що ці фірми абсолютно фіктивні, в результаті чого була порушена кримінальна справа. 

 

"Виявилось, що ці всі фірми були заготовлені Юрієм Іванющенко. Тобто вони йшли по старій заготовленій схемі", — підкреслив депутат.

 

Він повідомив, що остання відповідь на його численні звернення від ГПУ в січні говорить, що Іванющенку пред"явлена підозра і є судове рішення про його затримання і доставлення до суду.

 

"Жоден посадовець, який брав участь у цій справі, підписував документи, а це був міністр екології Мохник, прем"єр Яценюк, не покараний", — обурився Дерев"янко.

 

"Не можливо говорити тільки про одного Іванющенка, коли мова йде про велику кількість осіб, які підписували документи, ухвалювали відповідні рішення", — додав він.

 

Дерев"янко повідомив, що в кінці 2015 року була інша спроба вкрасти кошти Кіотського протоколу за приблизно тим самим сценарієм. 

 

"Майже 500 млн гривень спрямували на фіктивну фірму, яка наче виграла цей тендер. Мало того, уряд прийняв рішення про 70% попередньої оплати, а не 30% як завжди", — нагадав нардеп. 

 

Він повідомив, що тоді вже знайшли "цапа-відбувайла" — виконуючого обов"язки міністра екології Курикіна. "І зараз ще одного знайшли цапа-відбувайла — це секретар тендерного комітету, який начебто все це організував", — розповів Дерев"янко.

 

Він підкреслив, що гроші частково повернуті Японії —  а це 7,5 мільйонів євро. "Ще 77,5 мільйони євро зараз зависли в "Укрексимбанку" і ведуться переговори з японської стороною щодо можливості продовження використання цих коштів", — поінформував нардеп.

 

"За останні 2 роки не було бажання і політичної волі, щоб використати ці кошти. Якщо б навіть ці 7,5 млн євро були витрачені хоча б на автомобілі Prius, то це означає, що кілька сотень патрульних автомобілів було б у наших поліцейських. І цього навіть немає", — підкреслив нардеп.

 

"Це абсолютна злочинна недбалість, або бездіяльність", — підсумував Дерев"янко.

 

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що справи щодо незаконної розтрати Кіотських коштів соратником колишнього президента Віктора Януковича Юрієм Іванющенком "не лежатимуть мертвим тягарем".

 

Він повідомив, що всі кримінальні провадження щодо Іванющенка передані до департаменту спеціальних розслідувань, які очолює Горбатюк.


02.06.2016 339 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

258
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1565 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1821 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2644
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2376 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7613

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

385

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1092

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1164

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1951
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

332
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

710
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

948
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43453
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3152
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

979
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2003
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35202 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

329
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

538
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

679
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1006