Депутати вимагають скасувати «червону» зону для Калуша

28 серпня відбулося позачергове засідання Калуської міської ради.

Депутати зібралися для того, щоб затвердити текст звернення до голови державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Прем’єр-міністра України Дмитра Шмигаля, міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та народних депутатів України Олега Марусяка і Едуарда Прощука, пишуть Вікна.

Причиною цього звернення є прийняте напередодні рішення державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про включення з 31 серпня Калуша до червоної зони — території з найсуворішими карантинними обмеженнями. Це рішення збурило громаду і 28 серпня під міською радою відбулася акція за участі мешканців міста. Люди обурилися перспективою закриття закладів освіти, зупинки громадського транспорту та вимагали від влади дій на захист інтересів громади.

Не виконати чи змінити рішення державної комісії місцева влада не може — за це передбачена кримінальна відповідальність. Як повідомив на сесії міський голова Ігор Матвійчук, у Чернівцях міська рада скасувала обмеження, запроваджені державою, — тоді втрутилася поліція: за пів дня зупинила весь громадський транспорт, а на депутатів відкрили кримінальні справи.

Проте, судячи зі змісту звернення, справжні показники захворюваності в Калуші не тягнуть на «червону» зону.  Зокрема, враховують три показники: завантаженість лікарняних ліжок за останніх п’ять днів, середня кількість тестувань на 100 тис. населення за останніх сім днів та кількість нових випадків захворюваності на COVID-19 за 14 днів (не повинен перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення).

За сім днів має бути зроблено не менше 24 тестувань на 100 тис. населення. У нас роблять значно більше. Щодо кількості нових випадків коронавірусу, то на Калущині за останніх два тижні їх є 97,3 на 100 тис. населення (звучали і дещо вищі цифри, проти вони точно менші за критерій «червоної» зони — 240 і більше випадків на 100 тис. населення). Єдиний показник, який у Калуші відповідає «червоній» зоні, — завантаженість лікарняних ліжок: на Калущині є 120 хворих на 135 ліжок і це перевищує межу у 75%.

На сесії йшлося про те, що в Калуській ЦРЛ лікуються не лише мешканці міста, але й Калуського та інших районів. Проте в даному випадку це не має суттєвого значення: показник наповненості ліжок є не критерієм рівня захворюваності, а показує потенціал закладів охорони здоров’я на конкретній території для того, що приймати хворих у випадку збільшення їхньої кількості.

Як повідомив на сесії головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук, лікарня починала з 50-ти ліжок для лікування коронавірусу, а зараз їх є 135. Збільшення кількості ліжок (для того, щоб зменшити відсоток завантаженості), як повідомлялося раніше, гальмує брак кадрів.

Також є проблеми з киснем. За словами Івана Красічука, на початку епідемії для лікування корона вірусних пневмоній було 20 кисневих точок, зараз їх є 64. Мережі постачання кисню не були розраховані на таке навантаження, тож, до крайніх точок кисню, який вкрай важливий для лікування коронавірусних пневмоній, доходить мало. Зараз лікарня проводить реконструкцію кисневих ліній, щоб збільшити їхню пропускну здатність.

Загалом підстави для включення Калуша до червоної зони є сумнівними. За словами заступника міського голови Наталії Табачук, захворюваність і кількість госпіталізованих є високою, проте негативна динаміка відсутня: впродовж останніх трьох-чотирьох тижнів показники тримаються приблизно на однаковому рівні.

Також на сесії говорили про те, що включення Калуша до червоної карантинної зони є наслідком недотримання карантинних вимог калушанами. Вони прості: маска у громадських місцях, дистанція і гігієна рук. Однак, попри постійні нагадування, чимало мешканців ігнорують правилами безпеки на ринках, магазинах, під час масових святкувань тощо.

У своєму зверненні міська рада вказала на те, що рішення Державної комісії ТЕБ і НС прийнято без роз’яснень і обговорень, незрозуміле для мешканців та викликало стурбованість громади. Припинення роботи громадського транспорту, закладів громадського харчування тощо призведе до того, що багато калушан залишаться без засобів до існування та можуть опинитися на межі виживання. Тож, Калуська міська рада звертається до уряду з вимогою переглянути своєї рішення з врахуванням реальних показників захворюваності в Калуші.

Наразі тест звернення ще доопрацьовують, а до кінця сьогоднішнього дня його планують надіслати адресатам, а також мають оприлюднити на офіційному сайті Калуської міської ради.


Читайте також:

Івано-Франківськ потрапив у червону зону: новий поділ 


28.08.2020 1341 1
Коментарі (1)

За 200 км вільний ЄС 2020.08.28, 23:50

Підтримую. Обєднуватись слід кого через відсутність ліжкомісць у червону зону локдауну радісно пхають в рецедивісти всіх вчительок і виховательок записавши. Франківськ Калуш Коломия Тернопіль Чернівці Львів. Показники менші ніж в інших але лікарень немає. То куди викидають гроші і локдаунять?

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2641
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20488
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1792
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1282 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2302
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3934

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

527

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2053

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

743

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1347
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

415
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

940
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24439
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

680
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

634
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1673
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8122
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

596
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2102 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771