
Сьогодні під час сесії Івано-Франківської міської ради депутат від Фракції УКРОП Володимир Олійник закликав міську владу та обранців підтримати проведення фестивалю PORTO FRANKO 2018.
«ПортоФранко став неповторною родзинкою міста. Завдяки схожим заходам Івано-Франківськ є містом в якому хочеться жити і в яке хочеться приїжджати. Закликаємо міську раду і депутатів долучитися до проведення цього масштабного фестивалю і дати старт розвитку Івано-Франківська, як міста креативної економіки комфорту, успіху і спільного майбутнього», - йдеться у зверненні.
Варто нагадати, що цього річ PORTO FRANKO 2018 стане терміналом міжнародної мистецької комунікації. Своєрідна злітна смуга для проектів фестивалю – історичний центр Івано-Франківська, зокрема – міська ратуша, Палац Потоцьких, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка.
Також серед унікальних локацій фестивалю: Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ, залізничний вокзал, завод Промприлад. У центрі цьогорічного фестивалю ряд мультижанрових перформансів: аеродинамічна інсталяція, лайф-електроніка та сучасна поезія втіляться у шоу-відкритті фестивалю «take-off»: уперше музика та світлове шоу поєднаються зі звучаннями наживо авіаційних моторів та голосами диспетчерів аеропортів з усього світу.
Проблематика сучасної антропології, щоденного життєвого ритуалу розгорнеться в унікальному балеті за участі танцівників і роботів: «Oh, Magic» видатного австрійського хореографа Сімона Маєра. Фестиваль 2018 року представить і культові вистави від метрів сучасної європейської режисури – «Книга Йова» Еймунтаса Някрошюса та «Чайка» Оскараса Коршуноваса.
Водночас PORTO FRANKO 2018 готує власну концертну програму, присвячену 90-річчю від дня народження новатора сучасної музики, лідера музичного авангарду Карлгайнца Штокгаузена: у рамках цієї програми на фестивалі виступлять американсько-бельгійський тромбоніст Томас де Моор, угорський перкусіоніст Ласло Худачек, німецько-угорська співачка та перформер Юлія Міхалі.
Масштабні візуальні та аудіо інсталяції у міському просторі від українських та європейських художників, перформанси та хепенінги із залученням туристів та жителів міста як співучасників інтерактивних проектів – усе це своєрідна світлосигнальна система нашого мистецького аеропорту PORTO FRANKO 2018. Генеральні партнери фестивалю - Благодійний фонд «Україна Інкогніта» та Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ».