Депутати побороли антикорупцію

Народні депутати скасували три антикорупційні закони, які повинні були вступити в силу 1 січня наступного року. Таке рішення було ухвалене у зв'язку з внесенням до парламенту альтернативного законопроекту президента Віктора Януковича. В опозиції не бачать сенсу у відмові від раніше прийнятих законів, оскільки новий документ, на їхню думку, нічим від них не відрізняється.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин пояснив депутатам необхідність скасування пакету антикорупційних законів наявністю в них положень, "які будуть працювати проти рядових людей". "Що я маю на увазі: за цими законами головний лікар не має права займатися медичною практикою, директор школи - викладати, члени виборчих комісій не можуть займати інші посади, тільки працювати у виборчкомах", - заявив спікер, після чого запропонував включити до порядку денного засідання парламенту альтернативний антикорупційний законопроект, внесений президентом Віктором Януковичем.

За словами Володимира Литвина, в президентському законопроекті "Про засади запобігання та протидії корупції" усунуті всі перераховані ним "непорозуміння". Нагадаємо, пакет антикорупційних законів - "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення" - був підготовлений Міністерством юстиції, поданий до Верховної Ради президентом Віктором Ющенком і прийнятий парламентом 11 червня 2009 року (див. 'від 12 липня). Народні депутати під різними приводами двічі переносили набуття чинності цих законів: з 1 січня 2010 року на 1 квітня, а потім на 1 січня 2011 року.

Слід зазначити, що в жовтні цього року Конституційний суд пом'якшив антикорупційне законодавство, визнавши неконституційною найбільш принципову норму закону "Про засади запобігання та протидії корупції". Вона передбачала проведення спеціальної перевірки інформації про доходи, їх джерела та зобов'язання фінансового характеру не тільки у відношенні осіб, що претендують на державні посади, а й їх близьких.

Депутати опозиційних фракцій заявили, що не бачать сенсу у відміні старих законів і прийняття нового, так як, на їхню думку, ці документи нічим не відрізняються. "Володимире Михайловичу, ви сказали, що президентський законопроект набагато якісніше, і привели в приклад членів виборчих комісій, - звернувся до пана Литвина народний депутат Руслан Князевич (" Наша Україна-Народна самооборона ') .- На жаль, що стосується їх, то в цій нормі жодна кома не змінена". В. о. голови комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль підтримав колегу: "Те, що було, то і є. Я вважаю, що за такий казус і за таку підставу глави держави він (Віктор Янукович.-ред) повинен був би повиганяли тих, хто цей законопроект готував". На підтвердження своїх слів пан Москаль продемонстрував залу порівняльну таблицю законопроектів. Однак його виступ не справило на депутатів більшості належного враження, і за скасування пакету антикорупційних законів проголосували 263 парламентарія.

 

 

Представники більшості, не погодившись із заявою пана Москаля, не змогли уточнити, чим відрізняються один від одного документи. "Я не можу зараз цього зробити, мені потрібно вивчити законопроект президента", - сказав один з ініціаторів скасування антикорупційних законів, народний депутат Владислав Лук'янов (Партія регіонів).


Члени комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією заявили, що готові розглянути президентський законопроект вже сьогодні. У відповідь Володимир Литвин повідомив, що, як тільки це станеться, парламент відразу ж, на цьому пленарному тижні, прийме його в першому читанні. "А після доручимо комітету, щоб він над ним предметно попрацював", - додав спікер.

На думку першого віце-спікера Адама Мартинюка, президентський антикорупційний закон може набути чинності вже в січні 2011 року. Тим часом представники опозиції вважають, що цього не станеться. "Скасування антикорупційних законів говорить про те, що цю владу не цікавить боротьба з корупцією. Нинішня влада зацікавлена в круговій поруці, де вертикаль влади загрузла в корупційних реаліях, і таким чином процвітання тієї частини можновладців, яка смокче наш бюджет, забезпечена", - заявив член комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Роман Забзалюк ("БЮТ-Батьківщина").

 

15

 


22.12.2010 1443 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1101
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2807
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

980
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1040
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1043 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3110 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

905

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

779

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1095
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

153
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2349
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1149
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

453
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15071
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7384
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

819
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

380
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

291
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

381
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

660
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1114