Депутати побороли антикорупцію

Народні депутати скасували три антикорупційні закони, які повинні були вступити в силу 1 січня наступного року. Таке рішення було ухвалене у зв'язку з внесенням до парламенту альтернативного законопроекту президента Віктора Януковича. В опозиції не бачать сенсу у відмові від раніше прийнятих законів, оскільки новий документ, на їхню думку, нічим від них не відрізняється.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин пояснив депутатам необхідність скасування пакету антикорупційних законів наявністю в них положень, "які будуть працювати проти рядових людей". "Що я маю на увазі: за цими законами головний лікар не має права займатися медичною практикою, директор школи - викладати, члени виборчих комісій не можуть займати інші посади, тільки працювати у виборчкомах", - заявив спікер, після чого запропонував включити до порядку денного засідання парламенту альтернативний антикорупційний законопроект, внесений президентом Віктором Януковичем.

За словами Володимира Литвина, в президентському законопроекті "Про засади запобігання та протидії корупції" усунуті всі перераховані ним "непорозуміння". Нагадаємо, пакет антикорупційних законів - "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення" - був підготовлений Міністерством юстиції, поданий до Верховної Ради президентом Віктором Ющенком і прийнятий парламентом 11 червня 2009 року (див. 'від 12 липня). Народні депутати під різними приводами двічі переносили набуття чинності цих законів: з 1 січня 2010 року на 1 квітня, а потім на 1 січня 2011 року.

Слід зазначити, що в жовтні цього року Конституційний суд пом'якшив антикорупційне законодавство, визнавши неконституційною найбільш принципову норму закону "Про засади запобігання та протидії корупції". Вона передбачала проведення спеціальної перевірки інформації про доходи, їх джерела та зобов'язання фінансового характеру не тільки у відношенні осіб, що претендують на державні посади, а й їх близьких.

Депутати опозиційних фракцій заявили, що не бачать сенсу у відміні старих законів і прийняття нового, так як, на їхню думку, ці документи нічим не відрізняються. "Володимире Михайловичу, ви сказали, що президентський законопроект набагато якісніше, і привели в приклад членів виборчих комісій, - звернувся до пана Литвина народний депутат Руслан Князевич (" Наша Україна-Народна самооборона ') .- На жаль, що стосується їх, то в цій нормі жодна кома не змінена". В. о. голови комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль підтримав колегу: "Те, що було, то і є. Я вважаю, що за такий казус і за таку підставу глави держави він (Віктор Янукович.-ред) повинен був би повиганяли тих, хто цей законопроект готував". На підтвердження своїх слів пан Москаль продемонстрував залу порівняльну таблицю законопроектів. Однак його виступ не справило на депутатів більшості належного враження, і за скасування пакету антикорупційних законів проголосували 263 парламентарія.

 

 

Представники більшості, не погодившись із заявою пана Москаля, не змогли уточнити, чим відрізняються один від одного документи. "Я не можу зараз цього зробити, мені потрібно вивчити законопроект президента", - сказав один з ініціаторів скасування антикорупційних законів, народний депутат Владислав Лук'янов (Партія регіонів).


Члени комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією заявили, що готові розглянути президентський законопроект вже сьогодні. У відповідь Володимир Литвин повідомив, що, як тільки це станеться, парламент відразу ж, на цьому пленарному тижні, прийме його в першому читанні. "А після доручимо комітету, щоб він над ним предметно попрацював", - додав спікер.

На думку першого віце-спікера Адама Мартинюка, президентський антикорупційний закон може набути чинності вже в січні 2011 року. Тим часом представники опозиції вважають, що цього не станеться. "Скасування антикорупційних законів говорить про те, що цю владу не цікавить боротьба з корупцією. Нинішня влада зацікавлена в круговій поруці, де вертикаль влади загрузла в корупційних реаліях, і таким чином процвітання тієї частини можновладців, яка смокче наш бюджет, забезпечена", - заявив член комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Роман Забзалюк ("БЮТ-Батьківщина").

 

15

 


22.12.2010 1268 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492