Депутати побороли антикорупцію

Народні депутати скасували три антикорупційні закони, які повинні були вступити в силу 1 січня наступного року. Таке рішення було ухвалене у зв'язку з внесенням до парламенту альтернативного законопроекту президента Віктора Януковича. В опозиції не бачать сенсу у відмові від раніше прийнятих законів, оскільки новий документ, на їхню думку, нічим від них не відрізняється.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин пояснив депутатам необхідність скасування пакету антикорупційних законів наявністю в них положень, "які будуть працювати проти рядових людей". "Що я маю на увазі: за цими законами головний лікар не має права займатися медичною практикою, директор школи - викладати, члени виборчих комісій не можуть займати інші посади, тільки працювати у виборчкомах", - заявив спікер, після чого запропонував включити до порядку денного засідання парламенту альтернативний антикорупційний законопроект, внесений президентом Віктором Януковичем.

За словами Володимира Литвина, в президентському законопроекті "Про засади запобігання та протидії корупції" усунуті всі перераховані ним "непорозуміння". Нагадаємо, пакет антикорупційних законів - "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення" - був підготовлений Міністерством юстиції, поданий до Верховної Ради президентом Віктором Ющенком і прийнятий парламентом 11 червня 2009 року (див. 'від 12 липня). Народні депутати під різними приводами двічі переносили набуття чинності цих законів: з 1 січня 2010 року на 1 квітня, а потім на 1 січня 2011 року.

Слід зазначити, що в жовтні цього року Конституційний суд пом'якшив антикорупційне законодавство, визнавши неконституційною найбільш принципову норму закону "Про засади запобігання та протидії корупції". Вона передбачала проведення спеціальної перевірки інформації про доходи, їх джерела та зобов'язання фінансового характеру не тільки у відношенні осіб, що претендують на державні посади, а й їх близьких.

Депутати опозиційних фракцій заявили, що не бачать сенсу у відміні старих законів і прийняття нового, так як, на їхню думку, ці документи нічим не відрізняються. "Володимире Михайловичу, ви сказали, що президентський законопроект набагато якісніше, і привели в приклад членів виборчих комісій, - звернувся до пана Литвина народний депутат Руслан Князевич (" Наша Україна-Народна самооборона ') .- На жаль, що стосується їх, то в цій нормі жодна кома не змінена". В. о. голови комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль підтримав колегу: "Те, що було, то і є. Я вважаю, що за такий казус і за таку підставу глави держави він (Віктор Янукович.-ред) повинен був би повиганяли тих, хто цей законопроект готував". На підтвердження своїх слів пан Москаль продемонстрував залу порівняльну таблицю законопроектів. Однак його виступ не справило на депутатів більшості належного враження, і за скасування пакету антикорупційних законів проголосували 263 парламентарія.

 

 

Представники більшості, не погодившись із заявою пана Москаля, не змогли уточнити, чим відрізняються один від одного документи. "Я не можу зараз цього зробити, мені потрібно вивчити законопроект президента", - сказав один з ініціаторів скасування антикорупційних законів, народний депутат Владислав Лук'янов (Партія регіонів).


Члени комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією заявили, що готові розглянути президентський законопроект вже сьогодні. У відповідь Володимир Литвин повідомив, що, як тільки це станеться, парламент відразу ж, на цьому пленарному тижні, прийме його в першому читанні. "А після доручимо комітету, щоб він над ним предметно попрацював", - додав спікер.

На думку першого віце-спікера Адама Мартинюка, президентський антикорупційний закон може набути чинності вже в січні 2011 року. Тим часом представники опозиції вважають, що цього не станеться. "Скасування антикорупційних законів говорить про те, що цю владу не цікавить боротьба з корупцією. Нинішня влада зацікавлена в круговій поруці, де вертикаль влади загрузла в корупційних реаліях, і таким чином процвітання тієї частини можновладців, яка смокче наш бюджет, забезпечена", - заявив член комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Роман Забзалюк ("БЮТ-Батьківщина").

 

15

 


22.12.2010 1223 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

662
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2264
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1996
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2022
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6058 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2305 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

179

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

993

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

993

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1248
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

474
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1935
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3831
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26354
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

424
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10338 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7881
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

431
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

272
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

430
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

512
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1445