Депутати Івано-Франківської облради масово прогулюють сесії та комітети

 

/data/blog/49319/71b2b1f7a3734e806a3d1cc1a0807d3a.jpg

 

Наприкінці січня голова облради Василь Скрипничук обіцяв на прес-конференції, що на наступній сесії розглянуть питання про дострокове припинення повноважень депутатів, які систематично не відвідують засідання сесій і комісій. Він сказав, що таких обранців може бути до 20, частина з них – мажоритарники.

 

Тому Скрипничук порадив усім активним громадянам слідкувати за тими округами, на яких будуть перевибори, й балотуватися самим.  Навіть обіцяв підтримку тим, хто брав активну участь у революції.

 

Коли в облраді промоніторили прогули, то передумали «рубати голови». Адже, з’ясувалося, що таких є не 20, а 32 депутати. І не тільки регіонали, а й члени опозиційних (нині вже провладних) партій.

 

Мова йде про тих депутатів облради, які у 2013 році пропустили понад 50 % комісій і сесій. Минулоріч відбулося 14 засідань облради. Семеро депутатів пропустили як мінімум половину, ще 10 – понад 50 % і сесій, і комісій, а ще 15 обранців замало тішили своєю присутністю засідання комісій.

 

Серед десяти найбільших прогульників – шість екс-регіоналів чи висуванців від тої партії: Михайло Вишиванюк, Юрій Келестин, Зіновій Митник, Сергій Сендерський, Олександр Фелик і Богдан Гдичинський. Там же – позафракційний Василь Вівчарик, Василь Матійчик («Воля»), Арсен Сідаш («УДАР») і Михайло Винник (УНП).

 

Причини відсутності в них різні: відпустка, відрядження, лікарняний, поважна причина або просто «енка». «Поважна причина, – пояснює юрист облради Лілія Млиниська, – це наприклад, якщо в держслужбовця відбувається термінова нарада. Наприк­лад, приїжджає з міністерства комісія на Калуський Домбровський кар’єр, і депутат Василь Головчак (керівник управління охорони навколишнього природного середовища – Авт.) мусить там бути. Проте перевірити правдивість таких поважних причин важко, тому що ніхто не дає підтвердження».

 

Йдемо далі. Василь Брус (Народна партія), Наталія Дуб (позафракційна), Василь Яремчук («Відродження»), Володимир Поліш («УДАР»), Сергій Насалик (Українська партія), свободівці Богдан Соляник та Ігор Івасюк пропустили понад половину сесійних засідань. А Володимир Бартошак, Руслан Гусак, Ігор Лукань, Роман Мулик (усі – Партія регіонів), Роман Білик і Микола Палійчук з «УДАРу», Володимир Будз і Дмитро Дякур з «Батьківщини», Михайло Гнип (Українська партія), Ігор Кулай і Андрій Романчук («Фронт змін»), Михайло Негрич і Михайло Яворський (Народна партія), Степан Пушик і Олександр Шевченко («Наша Україна») пропустили понад половину комісій.

 

Ймовірно, не всі вважають, що є необхідність у відвідуваності комісій, адже у таких депутатів, як Палійчук чи Лукань, є пропуски навіть без поважних причин. «Насправді це обов’язок депутата – ходити і на засідання комісії, і на сесію, – стверджує керівник відділу правового та кадрового забезпечення апарату облради Сергій Федорців. – Не право, а обов’язок. Якщо він став депутатом, то має ходити».

 

Він вважає: якщо підходити до депутатства серйозно, то пропусків так багато не може бути, інше – просто небажання підходити відповідально. «В мене теж є сесійні пропуски, – продовжує Федорців. – Наприклад, я поїхав до Києва, на всім відомі події, а в той час скликали сесію. Ще був випадок, коли ціла наша фракція вийшла із зали – коли було голосування по сланцевому газу. А третій мій пропуск через те, що я був на навчанні, але ж це далеко не 50 %».

 

Крім цього, Сергій Федорців акцентує, що пропуск половини засідань комісій – дуже відносна річ, бо одна комісія збиралася тільки чотири рази на рік, а інша – 12. Відтак, якщо депутат з одної комісії пропустив три засідання, то він уже прогульник, а якщо пропустив в іншій, то він майже «зразковий відвідувач».

 

Отже, говорить Федорців, на наступну сесію виноситься питання «Про відвідування депутатами обласної ради пленарних засідань і засідань постійних комісій обласної ради». Якщо обранці підтримають, то зобов’яжуть себе повідомляти про причину свого пропуску голів комісій та апарат облради.

 

Нагадаємо, що понад три роки тому, коли депутати тільки починали працювати таким складом, вони обіцяли тримати пропуски на контролі. Більше того, усі засідання тодішній голова облради Олександр Сич починав з того, що повідомляв – хто на лікарняному, хто у відрядженні, а хто не повідомив про причину відсутності. Але при цьому ніхто з обранців не підтверджував поважність пропусків паперами. Тепер їх будуть вимагати.

 

«Ми вирішили, що виганяти 32 людини неправильно, – наголошує Сергій Федорців. – Бо тут може бути половина статистичних прогульників, а насправді вони можуть мати поважні причини. Може, в когось були справж­ні лікарняні чи міг взяти довідку про відрядження, але не робив цього, бо не вважав обов’язковим. Тож на наступній сесії ніхто нікого не виганятиме, адже не були вказані правила гри».

 

Отже, 2014 рік усім обранцям дається на роздуми – аби приносили папери, які б підтверджували важливість «енок». Інакше матимуть проблеми з депутатством, пише Репортер.

 

І останнє: багато депутатів-регіоналів, не чекаючи різких рухів, уже подали заяви на складання депутатських повноважень. Маємо на увазі Гдичинського, Бартошака, Келестина, Фелика


17.03.2014 523 3
Коментарі (3)

факт 2014.03.17, 09:23
Гнати в шию..! Думаю що, "отряд нє замєтіт потєрі бойца", а якщо серьйозно користі від цих, та багатьох інших прогульників на округах, не більше як від козла молока.
Не словом , а ділом 2014.03.17, 09:46
Повиганяти !
виборець 2014.03.17, 10:07
Тут з таким правителями Україні скоро капець, а вони хірнею і далі страдають. Пане Скрипничук не бідкайтесь так, бо як прийде до влади в Україні Путін то Вам стане легше, бо всіх прогульників він швидко відправить на Колиму за прогули, а Вас може ще трохи дальше.В нашій обласній раді видно повний ідіотизм.Або як казав старий гуцул "Їм щось пороблено".
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1986
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

440
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14422 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1674
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

949
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6326

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

725

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1543

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1345

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1229
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

581
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

734
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

958
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14076
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

553
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

869 2