Депутати Івано-Франківської облради масово прогулюють сесії та комітети

 

/data/blog/49319/71b2b1f7a3734e806a3d1cc1a0807d3a.jpg

 

Наприкінці січня голова облради Василь Скрипничук обіцяв на прес-конференції, що на наступній сесії розглянуть питання про дострокове припинення повноважень депутатів, які систематично не відвідують засідання сесій і комісій. Він сказав, що таких обранців може бути до 20, частина з них – мажоритарники.

 

Тому Скрипничук порадив усім активним громадянам слідкувати за тими округами, на яких будуть перевибори, й балотуватися самим.  Навіть обіцяв підтримку тим, хто брав активну участь у революції.

 

Коли в облраді промоніторили прогули, то передумали «рубати голови». Адже, з’ясувалося, що таких є не 20, а 32 депутати. І не тільки регіонали, а й члени опозиційних (нині вже провладних) партій.

 

Мова йде про тих депутатів облради, які у 2013 році пропустили понад 50 % комісій і сесій. Минулоріч відбулося 14 засідань облради. Семеро депутатів пропустили як мінімум половину, ще 10 – понад 50 % і сесій, і комісій, а ще 15 обранців замало тішили своєю присутністю засідання комісій.

 

Серед десяти найбільших прогульників – шість екс-регіоналів чи висуванців від тої партії: Михайло Вишиванюк, Юрій Келестин, Зіновій Митник, Сергій Сендерський, Олександр Фелик і Богдан Гдичинський. Там же – позафракційний Василь Вівчарик, Василь Матійчик («Воля»), Арсен Сідаш («УДАР») і Михайло Винник (УНП).

 

Причини відсутності в них різні: відпустка, відрядження, лікарняний, поважна причина або просто «енка». «Поважна причина, – пояснює юрист облради Лілія Млиниська, – це наприклад, якщо в держслужбовця відбувається термінова нарада. Наприк­лад, приїжджає з міністерства комісія на Калуський Домбровський кар’єр, і депутат Василь Головчак (керівник управління охорони навколишнього природного середовища – Авт.) мусить там бути. Проте перевірити правдивість таких поважних причин важко, тому що ніхто не дає підтвердження».

 

Йдемо далі. Василь Брус (Народна партія), Наталія Дуб (позафракційна), Василь Яремчук («Відродження»), Володимир Поліш («УДАР»), Сергій Насалик (Українська партія), свободівці Богдан Соляник та Ігор Івасюк пропустили понад половину сесійних засідань. А Володимир Бартошак, Руслан Гусак, Ігор Лукань, Роман Мулик (усі – Партія регіонів), Роман Білик і Микола Палійчук з «УДАРу», Володимир Будз і Дмитро Дякур з «Батьківщини», Михайло Гнип (Українська партія), Ігор Кулай і Андрій Романчук («Фронт змін»), Михайло Негрич і Михайло Яворський (Народна партія), Степан Пушик і Олександр Шевченко («Наша Україна») пропустили понад половину комісій.

 

Ймовірно, не всі вважають, що є необхідність у відвідуваності комісій, адже у таких депутатів, як Палійчук чи Лукань, є пропуски навіть без поважних причин. «Насправді це обов’язок депутата – ходити і на засідання комісії, і на сесію, – стверджує керівник відділу правового та кадрового забезпечення апарату облради Сергій Федорців. – Не право, а обов’язок. Якщо він став депутатом, то має ходити».

 

Він вважає: якщо підходити до депутатства серйозно, то пропусків так багато не може бути, інше – просто небажання підходити відповідально. «В мене теж є сесійні пропуски, – продовжує Федорців. – Наприклад, я поїхав до Києва, на всім відомі події, а в той час скликали сесію. Ще був випадок, коли ціла наша фракція вийшла із зали – коли було голосування по сланцевому газу. А третій мій пропуск через те, що я був на навчанні, але ж це далеко не 50 %».

 

Крім цього, Сергій Федорців акцентує, що пропуск половини засідань комісій – дуже відносна річ, бо одна комісія збиралася тільки чотири рази на рік, а інша – 12. Відтак, якщо депутат з одної комісії пропустив три засідання, то він уже прогульник, а якщо пропустив в іншій, то він майже «зразковий відвідувач».

 

Отже, говорить Федорців, на наступну сесію виноситься питання «Про відвідування депутатами обласної ради пленарних засідань і засідань постійних комісій обласної ради». Якщо обранці підтримають, то зобов’яжуть себе повідомляти про причину свого пропуску голів комісій та апарат облради.

 

Нагадаємо, що понад три роки тому, коли депутати тільки починали працювати таким складом, вони обіцяли тримати пропуски на контролі. Більше того, усі засідання тодішній голова облради Олександр Сич починав з того, що повідомляв – хто на лікарняному, хто у відрядженні, а хто не повідомив про причину відсутності. Але при цьому ніхто з обранців не підтверджував поважність пропусків паперами. Тепер їх будуть вимагати.

 

«Ми вирішили, що виганяти 32 людини неправильно, – наголошує Сергій Федорців. – Бо тут може бути половина статистичних прогульників, а насправді вони можуть мати поважні причини. Може, в когось були справж­ні лікарняні чи міг взяти довідку про відрядження, але не робив цього, бо не вважав обов’язковим. Тож на наступній сесії ніхто нікого не виганятиме, адже не були вказані правила гри».

 

Отже, 2014 рік усім обранцям дається на роздуми – аби приносили папери, які б підтверджували важливість «енок». Інакше матимуть проблеми з депутатством, пише Репортер.

 

І останнє: багато депутатів-регіоналів, не чекаючи різких рухів, уже подали заяви на складання депутатських повноважень. Маємо на увазі Гдичинського, Бартошака, Келестина, Фелика


17.03.2014 492 3
Коментарі (3)

факт 2014.03.17, 09:23
Гнати в шию..! Думаю що, "отряд нє замєтіт потєрі бойца", а якщо серьйозно користі від цих, та багатьох інших прогульників на округах, не більше як від козла молока.
Не словом , а ділом 2014.03.17, 09:46
Повиганяти !
виборець 2014.03.17, 10:07
Тут з таким правителями Україні скоро капець, а вони хірнею і далі страдають. Пане Скрипничук не бідкайтесь так, бо як прийде до влади в Україні Путін то Вам стане легше, бо всіх прогульників він швидко відправить на Колиму за прогули, а Вас може ще трохи дальше.В нашій обласній раді видно повний ідіотизм.Або як казав старий гуцул "Їм щось пороблено".
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1701
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1076
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1324 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3824 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33908
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2879

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

384

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

792

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1752

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1106
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1107
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

665
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

539
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2027
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12235
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1536
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1324
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

580
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

293
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

365
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

409
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1297