Міністерство соціальної політики підготувало план з оптимізації витрат на народних депутатів. Крім того, в парламентських комітетах планують створити узагальнюючий проект з урізання пільг, узгодженого з усіма фракціями.
В першу чергу, як повідомляють "Вести", депутатам обмежать перельоти. Якщо раніше нардеп без обмежень користувався авіатранспортом, то після прийняття закону кількість перельотів по Україні обмежать максимум п'ятдесятьма. Відзначимо, в 2012 році перельоти народних обранців обійшлися в 7 млн грн в рік, а на одного депутата було виділено близько 15 тис., але близько 70 нардепів перевищили свої ліміти. В цьому році апарат Верховної Ради попросив на перельоти 15 млн грн.
Ще один пункт економії - це обмеження матеріальної допомоги при оздоровленні розміром однієї місячної зарплати (зараз дві). Зараз розмір зарплати перебуває на рівні 12-16 тис. гривень.
При цьому, скорочення може торкнутися не тільки "оздоровчих", але і путівок в санаторії Ради за низькими цінами.
Зараз у веденні парламенту знаходиться чотири санаторно-курортних комплекси "Дюльбер", "Нижня Ореанда", "Затока", "Таврійські зорі".
Безкоштовних путівок туди немаэ вже не перший рік. Парламентарії можуть придбати путівки в ці комплекси з великою знижкою, але такою можливістю зазвичай користуються обранці минулих скликань. Запровадження монетизації дозволить прибрати безадресні витрати бюджету на утримання санаторіїв (88 млн грн на 2013 рік). Пенсійна реформа для нардепів передбачає скорочення вихідної допомоги.
Якщо раніше депутат, який досяг пенсійного віку, отримував 12 окладів, то після прийняття змін він отримає 10 окладів. Якщо врахувати, що середній оклад парламентарія становить 6,1 тис. грн, то сума економії на одному парламентарії складе 12,2 тис. грн. Ініціативи щодо обмеження пільг вже викликали нарікання серед нардепів. "Пільги давно монетизовані, а в Мінсоцполітики про це, напевно, не знають, оскільки ні в чому не розбираються", - сказав депутат від "Батьківщини" Олександр Чорноволенко. Регіонал Вадим Колесніченко вважає ініціативу обмеження польотів дурістю.
"Я літаю у Крим як мінімум раз в тиждень, виходить близько сотні раз в рік. І всі поїздки - у депутатських справах, а не до коханок. При зарплаті в 15 тис. грн я не бачу можливості робити це за свій рахунок".
В Україні пільги замінять грошовими виплатами У той же час, в тому чи іншому вигляді, але пільги, швидше за все скоротять.
"Ми двома руками "за" обмеження пільг, - сказав глава регламентного комітету Володимир Макеєнко (Партія Регіонів). За його словами, зараз комітет готує узагальнюючий документ на основі близько десяти проектів від усіх фракцій, яким буде передбачено скасування пільг, а також проект Мінсоцполітики. "Він буде представлений на голосування найближчим часом", - сказав Макеєнко. Законопроект передбачає обмеження коштів на проживання іногородніх нардепів у готелях, однак, не зазначає, до якого рівня. Між тим, самі депутати пропонують виплачувати їм гроші готівкою, щоб вони могли їх витрачати не на готель, а на оренду квартири. Доба проживання народного обранця обходиться бюджету в 500 гривень, а на місяць - 15 тисяч гривень, пише ТСН.
"Не розумію, за що Рада платить такі гроші, - скаржиться депутат Василь Кравчук ("Батьківщина"), який шостий рік живе в готелі "Київ". - Навіть половини суми від 15 тисяч вистачить на оренду однокімнатної на Печерську. В квартирі є кухня, де можна самому приготувати сніданок. Зазвичай я обходжуся бутербродом і чаєм, який заварюю в номері, але це незручно. Депутати повинні самі розпоряджатися "готельними грошима", але за це ніяк не проголосують".
Нагадаємо, проживання парламентаріїв у готелях у 2013-му обійдеться у 34,5 млн гривень (готелі "Національний" - 6,8 млн гривень, "Київ" - 20,7 млн, а "Україна" - 7,03 млн гривень).