Денис Шмигаль: Вихлопні гази набагато шкідливіші для людей, аніж викиди Бурштинської ТЕС

Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Денис Шмигаль розповів про проблеми, які впливають на екологічну ситуацію в області, загрози та виклики.

«Перша екологічна проблема Прикарпаття — це Домбровський кар’єр Калуської гірничопромислової зони, яку вже визнано зоною екологічного лиха. Другий виклик — це стихійні сміттєзвалища та відсутність будь-якої стратегії поводження з твердими побутовими відходами. Третє питання — це майже повна відсутність очисних споруд, в області їх лише п’ять і майже вся каналізація тече у водойми», — зауважив голова ОДА в інтерв`ю для Укрінформ.

На четвертому місці забруднення середовища промисловими підприємствами.

читайте також: Переведення у простій та чотириденку: на ДТЕК Бурштинській ТЕС фінансові проблеми

До слова, раніше Денис Шмигаль очолював Бурштинську ТЕС, тому його розпитали про безпосередній вплив цього об`єкта на екологію, про роботу та заміну електрофільтрів на підприємстві.

"Бурштинська ТЕС впливає на екологічну ситуацію області, водночас підприємство має державну програму щодо зменшення викидів, погоджену з Європейським Союзом. Тут працює 12 енергоблоків, на усіх встановлені електрофільтри. На трьох з них зведені нові фільтри, і викиди тут становлять 0,3 мг на куб м, під час їхньої роботи диму з труб майже не помітно", - ділиться досвідом Денис Шмигаль.

На інших 9-ти блоках стоять фільтри, зведені на початку 2000-х років, вони відповідають українським нормам, викиди тут до 600 мг на куб м. На двох із них зроблений капітальний ремонт, це дозволило зменшити викиди до 300 міліграмів на метр кубічний. Фільтр за розміром можна порівняти з дев’ятиповерховою спорудою, тож його неможливо просто замінити. Це будова вартістю у 140 млн грн. І перед власником станції гостро стоїть питання: інвестувати кошти у заміну фільтрів чи зупиняти роботу блоків?

«Блоки вичерпали свій ресурс, а їх заміна — це 1 млрд євро. Може бути і таке, що інвестор вирішить законсервувати роботу цих блоків. Держава свого часу не вважала за необхідне вкласти в оновлення електрофільтрів 8 млрд американських доларів, а бізнес цього просто не потягне. Тому гостро строїть питання закривати і згортати робочі місця чи працювати так, як 54 роки досі. До речі, відключати фільтри неможливо. Крім того, на ТЕС працює близько трьох тисяч людей - бурштинці і жителі навколишніх сіл. Оперативний персонал координує роботу енергоблоків, і точно не буде відключати їх на ніч, аби не ризикувати здоров`ям своїх дружин та дітей», - вважає очільник облдержадміністрації.

Водночас людей лякає невідомість, коли вони бачать, що з труби йде темний дим, а датчик показує відсутність загрози. Темний дим — це зола. Вона безпечна, а шкоди завдають оксиди сірки й азоту. Ці сполуки піднімаються у верхні шари атмосфери і несуть загрозу для екології планети загалом, проте точкових впливів на людину чи населений пункт не спричиняють. Пил з-під коліс автомобілів і вихлопні гази набагато шкідливіші для людей, аніж викиди Бурштинської ТЕС, підкреслює Денис Шмигаль.


Читайте також:

ДТЕК погрожує зупинкою роботи Бурштинської ТЕС

Пилову бурю на золовідвалі Бурштинської ТЕС вдалося приборкати пожежникам (фото)

Через пилову бурю на золовідвалі екоінспекція перевірить Бурштинську ТЕС

Переведення у простій та чотириденку: на ДТЕК Бурштинській ТЕС фінансові проблеми


29.11.2019 2406
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

447
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2999
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

84

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2182

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1027
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8248
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

927 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

849