
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Денис Шмигаль розповів про проблеми, які впливають на екологічну ситуацію в області, загрози та виклики.
«Перша екологічна проблема Прикарпаття — це Домбровський кар’єр Калуської гірничопромислової зони, яку вже визнано зоною екологічного лиха. Другий виклик — це стихійні сміттєзвалища та відсутність будь-якої стратегії поводження з твердими побутовими відходами. Третє питання — це майже повна відсутність очисних споруд, в області їх лише п’ять і майже вся каналізація тече у водойми», — зауважив голова ОДА в інтерв`ю для Укрінформ.
На четвертому місці забруднення середовища промисловими підприємствами.
читайте також: Переведення у простій та чотириденку: на ДТЕК Бурштинській ТЕС фінансові проблеми
До слова, раніше Денис Шмигаль очолював Бурштинську ТЕС, тому його розпитали про безпосередній вплив цього об`єкта на екологію, про роботу та заміну електрофільтрів на підприємстві.
"Бурштинська ТЕС впливає на екологічну ситуацію області, водночас підприємство має державну програму щодо зменшення викидів, погоджену з Європейським Союзом. Тут працює 12 енергоблоків, на усіх встановлені електрофільтри. На трьох з них зведені нові фільтри, і викиди тут становлять 0,3 мг на куб м, під час їхньої роботи диму з труб майже не помітно", - ділиться досвідом Денис Шмигаль.
На інших 9-ти блоках стоять фільтри, зведені на початку 2000-х років, вони відповідають українським нормам, викиди тут до 600 мг на куб м. На двох із них зроблений капітальний ремонт, це дозволило зменшити викиди до 300 міліграмів на метр кубічний. Фільтр за розміром можна порівняти з дев’ятиповерховою спорудою, тож його неможливо просто замінити. Це будова вартістю у 140 млн грн. І перед власником станції гостро стоїть питання: інвестувати кошти у заміну фільтрів чи зупиняти роботу блоків?
«Блоки вичерпали свій ресурс, а їх заміна — це 1 млрд євро. Може бути і таке, що інвестор вирішить законсервувати роботу цих блоків. Держава свого часу не вважала за необхідне вкласти в оновлення електрофільтрів 8 млрд американських доларів, а бізнес цього просто не потягне. Тому гостро строїть питання закривати і згортати робочі місця чи працювати так, як 54 роки досі. До речі, відключати фільтри неможливо. Крім того, на ТЕС працює близько трьох тисяч людей - бурштинці і жителі навколишніх сіл. Оперативний персонал координує роботу енергоблоків, і точно не буде відключати їх на ніч, аби не ризикувати здоров`ям своїх дружин та дітей», - вважає очільник облдержадміністрації.
Водночас людей лякає невідомість, коли вони бачать, що з труби йде темний дим, а датчик показує відсутність загрози. Темний дим — це зола. Вона безпечна, а шкоди завдають оксиди сірки й азоту. Ці сполуки піднімаються у верхні шари атмосфери і несуть загрозу для екології планети загалом, проте точкових впливів на людину чи населений пункт не спричиняють. Пил з-під коліс автомобілів і вихлопні гази набагато шкідливіші для людей, аніж викиди Бурштинської ТЕС, підкреслює Денис Шмигаль.
Читайте також:
ДТЕК погрожує зупинкою роботи Бурштинської ТЕС
Пилову бурю на золовідвалі Бурштинської ТЕС вдалося приборкати пожежникам (фото)
Через пилову бурю на золовідвалі екоінспекція перевірить Бурштинську ТЕС
Переведення у простій та чотириденку: на ДТЕК Бурштинській ТЕС фінансові проблеми