«День закоханих»: Свято, якого не існує

 

14 лютого всі бігатимуть, метушитимуться, даруватимуть один одному дивні папірці у вигляді сердечок і вітатимуть один одного з "днем святого Валентина". На цьому зупинимось, бо починається хула на Духа Святого...

 

Історія "дня святого Валентина" бере свій початок в Луперкаліях Стародавнього Риму. Луперкалії – тридобові оргії на честь богині «божевільного» кохання Juno Februata (Юнони Несамовитої) та рогатого бога Фавна (Пана). «Lupercalia» (від лат. Lupa - вовчиця, омонім - «блудниця») - дійство з 13 по 15 лютого, під час якого в жертву приносилися козли. З їхніх шкур виготовлялися бичі, молоді люди брали ці бичі і виходили в місто пороти жінок (як в прямому так і в переносному значенні).

 

Голі чоловіки бігали навколо жінок і шмагали їх бичами, жінки охоче підставляли себе, вважаючи, що ці удари дадуть їм плодючість і легкі пологи. По цьому жінки роздягалися догола і свято переходило в іншу фазу.

 

Апофеозом "свят" було – розподілення цнотливих дівчат (9-13років). Дівча писало своє ім’я на цидулці. Цидулку поміщали у величезну урну, а потім всі бажаючі чоловіки тягнули папірці. Дівчинка, ім'я якої витягав чоловік, ставала його сексуальною іграшкою на цілий рік до наступних свят. Таким чином у людей свято асоціювалося зі зляганням та збоченнями.

 

Трохи про "валентинки". Папірчики, які кидались до урни звались"valeо"-здоров’я. Це було прохання до Юнони, щоб та дала першого чоловіка не хворого венеричними хворобами, аби після злягання з ним не захворіти.

 

У 494 р. Папа Геласій I заборонив це неподобство і воно зникло до 1910 року, поки не було реанімоване американським актором Рудольфом Валентино (1895-1926 рр.), який вважав себе ідеалом всіх коханців і на 14 лютого закочував в своєму будинку розпусні вечірки, які називав Valentine's Day.

 

Щоб оправдати свої оргії, він вигадав оповідку про священика Валентина, приблизно таку:

 

"В далекі і темні часи правив владний і жорстокий римський імператор Клавдій II, який взяв собі в голову, що самотній чоловік – без сім'ї, дружини і зобов'язань, краще б'ється за батьківщину на ратному полі, і заборонив легіонерам одружуватися. А Валентин був звичайним священиком, який співчував нещасним закоханим і потайки від усіх, під покровом ночі освячував шлюби люблячих чоловіків і жінок. Незабаром «витівки» священика Валентина стали відомі владі і його кинули до в'язниці і засудили до страти. У в'язниці Валентин познайомився з прекрасною дочкою наглядача – Джулією. Він її зцілив від сліпоти, і вона закохалася в нього. Священик перед смертю написав дівчині визнання в любові - валентинку, а сама страта нібито відбулася 14 лютого 269 року".

 

Красива історія, але видно, що складена людиною, не ознайомленою ані з історією, ані з практикою Церкви. В оповідці видно 3 історичні помилки:

 

1) нікого Валентин вінчати не міг, бо справа була до прийняття християнства, а римське право не сприймало шлюб, проголошений християнином;

2) обряду вінчання тоді не існувало в принципі, сформований він був лише після 4-го століття;

3) Найголовніше – Валентин був у сані, тому не міг покохати дівчину, бо священик має право закохуватись і одружуватись тільки до прийняття сану. В іншому випадку його позбавляють священства.

 

Тому вам самим вирішувати, святкувати "це" ні. Але хочу нагадати, що стародавній Рим припинив своє існування через повальну розпусту і абсолютну бездуховність. Чоловіки вже були не в змозі зупинити полчища варварів, які наповнили країну.

 

Ви бажаєте цього Україні?

 

Братство


14.02.2012 о. Євген (Орда) 2420 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3244
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

985
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1491
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

425

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

330
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1302
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

390
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

656
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5707
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

381
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

274
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

620 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1061
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

918