День науки пройшов в Івано-Франківській Малій академії наук учнівської молоді

 

З нагоди Дня науки України та з метою підтримки та стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді, розкриття їхніх природних здібностей, заохочення їх до науково-дослідницької та експериментальної роботи 18 травня 2013 року в приміщенні Катехитичного центру Архикатедрального собору Святого Воскресіння був проведений День науки в Малій академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області.

 

На свято завітали почесні гості:

 

Світлана Уварова, вчитель-методист з історії та правознавства, відмінник освіти України, володар медалі імені В.Сухомлинського, заступник начальника управління освіти і науки; Святослав Кияк, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри релігієзнавства і теології філософського факультету Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника; Артур Сіренко, кандидат наук, доцент кафедри біології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Марія Клепар, професор, заслужений працівник культури України; Наталія Кульчицька, кандидат наук, доцент кафедри математики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Марія Мельник, кандидат хімічних наук, доцент кафедри медичної та біологічної хімії Івано-Франківського національного медичного університету; Дмитро Мельник, асистент кафедри хімії фармацевтичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету, які привітали юних науковців та їхніх керівників із Днем науки, побажали нових відкриттів та високих досягнень у різних галузях наук.

 

День науки в Малій академії наук ­– це підсумок роботи позашкільного навчального закладу за 2012-2013 навчальний рік.

 

Директор Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Ірина Загрійчук проаналізувала роботу кожної секції, представила присутнім на святі керівників відділень та секцій МАНУМ, а також розповіла про результати роботи з обдарованими дітьми.

 

Цьогоріч у І (міському) етапі конкурсу-захисту взяли участь 16 учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради, котрі займаються у секціях загальної біології, медицини, хімії, агрономії, зоології, екології, технології програмування, гідрології та економіки.

 

Для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту від Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області було представлено 14 науково-дослідницьких робіт: відділення «Хімія, біологія» – 8 робіт; відділення «Екологія та аграрні науки» – 3 роботи; відділення «Науки про Землю» – 1 робота; відділення «Комп’ютерні науки» – 1 робота; відділення «Філософія та суспільствознавство» – 1 робота. За рішенням журі серед учасників конкурсу переможцями визначено 8 учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді, які здобули 9 призових місць: Левандівська Ольга ­- учениця 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3», здобула 2 ІІІ місця, захистивши дві наукові роботи.

 

Тішать також результати участі учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук у ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді, де троє учнів стали переможцями:
– Усков Віктор, учень 11 класу УГ № 1 (секція хімії, базова дисципліна – хімія, керівник – Дмитро Мельник) – І місце;
– Репетило Ірина, учениця 11 класу УГ № 1 (секція медицини, базова дисципліна – біологія, керівник – Марія Мельник) – ІІ місце;
– Сиротюк Богдан, учень 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3» (секція гідрології, базова дисципліна – географія, керівник – Ольга Яремко) – ІІІ місце.

 

За перемогу та участь у І (міському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН Наталія Кульчицька, кандидат наук, доцент кафедри математики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вручила учням-членам Івано-Франківської МАНУМ грамоти та посвідчення кандидата та дійсного члена Малої академії наук.

 

Також вперше в Малій академії наук учнівської молоді як в окремому позашкільному навчальному закладі Марія Мельник, кандидат хімічних наук, доцент кафедри медичної та біологічної хімії Івано-Франківського національного медичного університету, та Артур Сіренко, кандидат наук, доцент кафедри біології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вручили 9 випускникам Малої академії наук міста Івано-Франківська, які захистили наукові роботи, свідоцтва про позашкільну освіту.

 

З вітальним словом від випускників Малої академії виступила Левандівська Ольга, учениця 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3», вихованка секції хімії МАНУМ.

 

З пісенними дарунками на Дні науки в Малій академії наук учнівської молоді міста Івано-Франківська виступили ансамбль «Гуцулочки» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника під керівництвом Марії Клепар, гурт «Галичани» гімназії № 2 під керівництвом Альміри Дебрівської, учениця НВК «Школа-гімназія № 3» Діана Королюк, а грою на скрипці зачарував усіх присутніх на святі учень 6 класу ЗШ № 18 Євген Лебідь.

 

День науки пройшов у щирій атмосфері, і це свідчить про те, що в Україні наука ніколи не вмре, бо у великої кількості людей це закладено на генному рівні. Учені – це люди, які прагнуть до пошуку і навчають шукати істину молоде покоління.

 

 
 
 


22.05.2013 1272 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1176
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6824
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14894 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1820
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1064
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6539

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

871

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1661

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1465

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1333
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

433
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

695
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

855
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1758
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

782
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1083
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34911 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

260
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

436
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

747
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

660