День науки пройшов в Івано-Франківській Малій академії наук учнівської молоді

 

З нагоди Дня науки України та з метою підтримки та стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді, розкриття їхніх природних здібностей, заохочення їх до науково-дослідницької та експериментальної роботи 18 травня 2013 року в приміщенні Катехитичного центру Архикатедрального собору Святого Воскресіння був проведений День науки в Малій академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області.

 

На свято завітали почесні гості:

 

Світлана Уварова, вчитель-методист з історії та правознавства, відмінник освіти України, володар медалі імені В.Сухомлинського, заступник начальника управління освіти і науки; Святослав Кияк, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри релігієзнавства і теології філософського факультету Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника; Артур Сіренко, кандидат наук, доцент кафедри біології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Марія Клепар, професор, заслужений працівник культури України; Наталія Кульчицька, кандидат наук, доцент кафедри математики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Марія Мельник, кандидат хімічних наук, доцент кафедри медичної та біологічної хімії Івано-Франківського національного медичного університету; Дмитро Мельник, асистент кафедри хімії фармацевтичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету, які привітали юних науковців та їхніх керівників із Днем науки, побажали нових відкриттів та високих досягнень у різних галузях наук.

 

День науки в Малій академії наук ­– це підсумок роботи позашкільного навчального закладу за 2012-2013 навчальний рік.

 

Директор Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Ірина Загрійчук проаналізувала роботу кожної секції, представила присутнім на святі керівників відділень та секцій МАНУМ, а також розповіла про результати роботи з обдарованими дітьми.

 

Цьогоріч у І (міському) етапі конкурсу-захисту взяли участь 16 учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради, котрі займаються у секціях загальної біології, медицини, хімії, агрономії, зоології, екології, технології програмування, гідрології та економіки.

 

Для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту від Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області було представлено 14 науково-дослідницьких робіт: відділення «Хімія, біологія» – 8 робіт; відділення «Екологія та аграрні науки» – 3 роботи; відділення «Науки про Землю» – 1 робота; відділення «Комп’ютерні науки» – 1 робота; відділення «Філософія та суспільствознавство» – 1 робота. За рішенням журі серед учасників конкурсу переможцями визначено 8 учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді, які здобули 9 призових місць: Левандівська Ольга ­- учениця 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3», здобула 2 ІІІ місця, захистивши дві наукові роботи.

 

Тішать також результати участі учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук у ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді, де троє учнів стали переможцями:
– Усков Віктор, учень 11 класу УГ № 1 (секція хімії, базова дисципліна – хімія, керівник – Дмитро Мельник) – І місце;
– Репетило Ірина, учениця 11 класу УГ № 1 (секція медицини, базова дисципліна – біологія, керівник – Марія Мельник) – ІІ місце;
– Сиротюк Богдан, учень 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3» (секція гідрології, базова дисципліна – географія, керівник – Ольга Яремко) – ІІІ місце.

 

За перемогу та участь у І (міському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН Наталія Кульчицька, кандидат наук, доцент кафедри математики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вручила учням-членам Івано-Франківської МАНУМ грамоти та посвідчення кандидата та дійсного члена Малої академії наук.

 

Також вперше в Малій академії наук учнівської молоді як в окремому позашкільному навчальному закладі Марія Мельник, кандидат хімічних наук, доцент кафедри медичної та біологічної хімії Івано-Франківського національного медичного університету, та Артур Сіренко, кандидат наук, доцент кафедри біології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вручили 9 випускникам Малої академії наук міста Івано-Франківська, які захистили наукові роботи, свідоцтва про позашкільну освіту.

 

З вітальним словом від випускників Малої академії виступила Левандівська Ольга, учениця 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3», вихованка секції хімії МАНУМ.

 

З пісенними дарунками на Дні науки в Малій академії наук учнівської молоді міста Івано-Франківська виступили ансамбль «Гуцулочки» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника під керівництвом Марії Клепар, гурт «Галичани» гімназії № 2 під керівництвом Альміри Дебрівської, учениця НВК «Школа-гімназія № 3» Діана Королюк, а грою на скрипці зачарував усіх присутніх на святі учень 6 класу ЗШ № 18 Євген Лебідь.

 

День науки пройшов у щирій атмосфері, і це свідчить про те, що в Україні наука ніколи не вмре, бо у великої кількості людей це закладено на генному рівні. Учені – це люди, які прагнуть до пошуку і навчають шукати істину молоде покоління.

 

 
 
 


22.05.2013 1154 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1029
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

842
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1963
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3336
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2597
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2591

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

318

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

774

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

735

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1683
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

421
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

776
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

656
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

402
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

427
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27085
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

880
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19725
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

480
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

773
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1456 4