Делегація із Івано-Франківська взяла участь у святкуванні 751-ї річниці заснування латвійського міста Єлгави (фото)

 

 

27-28 травня 2016 року місто-побратим Єлгава (Латвія) відсвяткувало свою 751 річницю з дня заснування. До привітань долучилася Івано-Франківська делегація у складі заступника керуючого справами міськвиконкому – начальника управління організаційно- інформаційної роботи та контролю Андрія Лиса, начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігора Влізло та заступника начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Любові Попович.

 

Про розвиток міста сьогодні та перспективи на майбутнє розповів голова міської ради Єлгави Андріс Равіньш на офіційній зустрічі з делегаціями в міській раді, інформує МВК.

 

Латвійське місто Єлгава та український Івано-Франківськ стали побратимами у 2007 році. Саме тоді було підписано Угоду про співпрацю. Єлгава – четверте по величині місто Латвії з чисельністю населення 60 тисяч, площею понад 60 км2 , міським бюджетом – 57 млн.євро. Промисловість міста представлена підприємствами машинобудування, металобробки, деревообробки, кераміки, харчової галузі тощо.

 

Делегація з Івано-Франківська разом із представниками Єлгавської міської ради, колективів підприємств, фірм та організацій прийняла участь в урочистій ході, присвяченій Дню міста.

 

Також івано-франківська делегація разом із делегаціями із Литви і Грузії відвідала Муніципальний центр оперативної інформації, через який здійснюється відеонагляд території міста Єлгави і об’єктів, проводиться моніторинг систем інженерних об’єктів 24 години на добу, а саме: освітлення вулиць, системи інтелектуального управління світлофорами, управління транспортними потоками, метеорологічні та насосні станції.

 

Пізнавальним був візит на молочний комбінат «Латвійське молоко», який відомий виробництвом сирів і в Європі, і в Україні, адже понад 50% своєї продукції підприємство експортує в країни Європи, в тому числі і в Україну.

 

Візит на когенераційну станцію «Fortum», яка працює на біомасі, дозволив дізнатись про принципи її роботи і внесок в економію енергоресурсів. Станція забезпечує 85% централізованого міського опалення, а також виробляє електронергію. Когенераційна станція «Fortum» - це надсучасна біопаливна когенераційна станція, яка є прикладом регіонального проекту із залученням зарубіжних інвестицій та підтримки ЄС. Інвестиції, вкладені в 2011 році у будівництво єлгавської станції, фінською енергетичною компанією Fortum Oyj становили 50 млн.латів. Компанія спеціалізується на Північних і Балтійських країнах, Польщі та Росії, однак готова розглядати пропозиції українських муніципалітетів щодо будівництва аналогічних когенераційних станцій, які працюють на біомасі, а також на спалюванні сміття. Один раз в рік на День міста з роботою єлгавської когенераційної станції може ознайомитись кожен бажаючий мешканець чи гість міста, для яких проводяться екскурсії по станції.

 

Особливо хвилюючою була зустріч івано-франківської делегації з українською діаспорою в Центрі української культури «Джерело», яке було започатковане у 2004 році і ввійшло до складу Єлгавської Асоціації національних меншин, а потім і до складу Об’єднання українських товариств Латвії. У латвійському місті Єлгава 10% від загальної кількості населення становлять українці. І саме це українське товариство сприяло підписанню у 2007 році угоди про співпрацю між містами.  У тяжкий для України час центром «Джерело» було надіслано в 2015 році гуманітарну допомогу, а також в 2014 році перераховано кошти на спеціальний рахунок для надання допомоги внутрішньо переселеним особам. І тепер, під час зустрічі, українцями Центру передано благодійну допомогу для дітей із сімей учасників АТО.

 

Також представники івано-франківської делегації ознайомились із досвідом роботи муніципальної поліції, регіонального туристичного центру Єлгави.

 

 


03.06.2016 478 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

265
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1573 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1827 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2650
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2378 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7616

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

390

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1094

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1166

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1954
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

334
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

712
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

951
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43459
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3154
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

982
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2005
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35204 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

331
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

541
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

682
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1009