Дефіцит води: Івано-Франківському водоканалу заборонили видавати технічні умови на підключення новобудов до водопостачання

Івано-франківський водоканал не встигає за стрімким розвитком будівництва у місті Івано-Франківську, і вже у найближчому майбутньому обласний центр очікують суттєві проблеми з водопостачанням.

Про це йшлося на щотижневій оперативній нараді у міського голови, повідомляє Фіртка.

Як повідомив, виступаючи на нараді, Віталій Савенко, керівник комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром», починаючи з 2000 року у зв’язку з інтенсивною забудовою міста Івано-Франківська, додатковий об’єм води на потреби новозбудованих об’єктів та тих, що ще будуються, зріс на 105% щодо наявних потужностей водозабору. Це, своєю чергою, вже спричинило проблему дефіциту ресурсу питної води, яка надалі буде лише зростати.

«За період з 2000 року по даний час на будівництво нових об’єктів видано технічних умов на приєднання до мереж водопостачання та водовідведення з розрахунковою потребою у питній воді сумарною кількістю 82 тисячі метрів кубічних за добу додатково до обсягів споживання 2000 року.

Крім того, станом на 1 жовтня 2021 року отримано заявки та передано на затвердження у міськвиконком підготовлені технічні умови з потребою у питній воді у кількості 12 тисяч метрів кубічних за добу.

Таким чином, додаткова прогнозована потреба у питній воді складає станом на 1 жовтня 2021 року 94 тисячі метрів кубічних за добу», - розповів Віталій Савенко.

Разом з тим, зі слів керівника комунального підприємства, наявна проєктна потужність водозаборів, водоочисних та каналізаційних очисних споруд, яка забезпечує поточне надання послуг з водопостачання та водовідведення, сьогодні становить 90 тисяч метрів кубічних за добу.

«Отже, додатковий об’єм питної води на потреби нового будівництва за вказаний період зріс на 105% стосовно наявної потужності водозаборів, що викликало проблему дефіциту ресурсу питної води, який надалі буде зростати.

Якби всі жителі міста заселилися у будинки та відкрили крани 24/7 забезпечення водою було б майже неможливе», - зазначив комунальник.

Зокрема, за попередніми розрахунками, після завершення будівництва всіх об’єктів, на які видані та підготовлені технічні умови й при повному заселенні квартир багатоквартирних житлових будинків, дефіцит води може зростати до 30 – 34 метрів кубічних за добу.

Такий стан речей змусив керівництво міста піти на досить радикальні заходи. Так, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків наказав розробити відповідні рішення, які заборонять КП «Івано-Франківськводоекотехпром» видавати до 31 грудня технічні умови на приєднання нових об’єктів до мереж водопостачання.

Очільник міста також доручив переглянути вже надані протягом останніх 10 років технічні умови в бік зменшення обсягів водопостачання об’єктів.

«Насправді у нас є велика проблема з водою і з каналізацією. Якщо ми нічого не будемо робити, ті проблеми, як зараз є у нас у новобудовах, за рік – два води на останніх поверхах не буде.

Тому я прошу до 31 грудня заборонити видавати будь-які технічні умови, переглянути всі технічні умови, які видані протягом 10 років», - зазначив міський голова.

Руслан Марцінків зауважив, що з 1 січня територіальні громади позбавлять наявних повноважень, які б дозволили впливати на забудовників. Відтак до того часу необхідно розробити механізм, який би дозволив залучати кошти забудовників на розвиток системи водопостачання, зокрема, зважаючи на скасування пайової участі у розвитку інфраструктури громади.

Як варіант міський голова запропонував Віталію Савенку розробити положення про благодійні внески на розвиток інфраструктури водоканалу.

«Розробити положення до 31 грудня про якісь благодійні внески на розвиток інфраструктури, тому що пайова участь скасована, але, якщо ми не будемо вкладати, на приклад, у додаткову кількість водозабору, просто далі води не буде... Це серйозно, тому що ми вже відчуваємо у пікові моменти проблеми», - зазначив Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Через заборгованість водоканал в Долині може залишитися без електрики 

Зміни в законодавстві дозволяють відключати боржників від газопостачання 

Прикарпатці боргують за доставку газу 55 мільйонів


04.11.2021 Сергій Білий 3239
Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

724
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1163
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1021
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1422
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2938

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

896

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

948

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1847

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1855
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

579
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

617
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18532
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7639
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3810
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1223
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10932
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

604
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

515
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

684
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

597