Дефіцит води: Івано-Франківському водоканалу заборонили видавати технічні умови на підключення новобудов до водопостачання

Івано-франківський водоканал не встигає за стрімким розвитком будівництва у місті Івано-Франківську, і вже у найближчому майбутньому обласний центр очікують суттєві проблеми з водопостачанням.

Про це йшлося на щотижневій оперативній нараді у міського голови, повідомляє Фіртка.

Як повідомив, виступаючи на нараді, Віталій Савенко, керівник комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром», починаючи з 2000 року у зв’язку з інтенсивною забудовою міста Івано-Франківська, додатковий об’єм води на потреби новозбудованих об’єктів та тих, що ще будуються, зріс на 105% щодо наявних потужностей водозабору. Це, своєю чергою, вже спричинило проблему дефіциту ресурсу питної води, яка надалі буде лише зростати.

«За період з 2000 року по даний час на будівництво нових об’єктів видано технічних умов на приєднання до мереж водопостачання та водовідведення з розрахунковою потребою у питній воді сумарною кількістю 82 тисячі метрів кубічних за добу додатково до обсягів споживання 2000 року.

Крім того, станом на 1 жовтня 2021 року отримано заявки та передано на затвердження у міськвиконком підготовлені технічні умови з потребою у питній воді у кількості 12 тисяч метрів кубічних за добу.

Таким чином, додаткова прогнозована потреба у питній воді складає станом на 1 жовтня 2021 року 94 тисячі метрів кубічних за добу», - розповів Віталій Савенко.

Разом з тим, зі слів керівника комунального підприємства, наявна проєктна потужність водозаборів, водоочисних та каналізаційних очисних споруд, яка забезпечує поточне надання послуг з водопостачання та водовідведення, сьогодні становить 90 тисяч метрів кубічних за добу.

«Отже, додатковий об’єм питної води на потреби нового будівництва за вказаний період зріс на 105% стосовно наявної потужності водозаборів, що викликало проблему дефіциту ресурсу питної води, який надалі буде зростати.

Якби всі жителі міста заселилися у будинки та відкрили крани 24/7 забезпечення водою було б майже неможливе», - зазначив комунальник.

Зокрема, за попередніми розрахунками, після завершення будівництва всіх об’єктів, на які видані та підготовлені технічні умови й при повному заселенні квартир багатоквартирних житлових будинків, дефіцит води може зростати до 30 – 34 метрів кубічних за добу.

Такий стан речей змусив керівництво міста піти на досить радикальні заходи. Так, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків наказав розробити відповідні рішення, які заборонять КП «Івано-Франківськводоекотехпром» видавати до 31 грудня технічні умови на приєднання нових об’єктів до мереж водопостачання.

Очільник міста також доручив переглянути вже надані протягом останніх 10 років технічні умови в бік зменшення обсягів водопостачання об’єктів.

«Насправді у нас є велика проблема з водою і з каналізацією. Якщо ми нічого не будемо робити, ті проблеми, як зараз є у нас у новобудовах, за рік – два води на останніх поверхах не буде.

Тому я прошу до 31 грудня заборонити видавати будь-які технічні умови, переглянути всі технічні умови, які видані протягом 10 років», - зазначив міський голова.

Руслан Марцінків зауважив, що з 1 січня територіальні громади позбавлять наявних повноважень, які б дозволили впливати на забудовників. Відтак до того часу необхідно розробити механізм, який би дозволив залучати кошти забудовників на розвиток системи водопостачання, зокрема, зважаючи на скасування пайової участі у розвитку інфраструктури громади.

Як варіант міський голова запропонував Віталію Савенку розробити положення про благодійні внески на розвиток інфраструктури водоканалу.

«Розробити положення до 31 грудня про якісь благодійні внески на розвиток інфраструктури, тому що пайова участь скасована, але, якщо ми не будемо вкладати, на приклад, у додаткову кількість водозабору, просто далі води не буде... Це серйозно, тому що ми вже відчуваємо у пікові моменти проблеми», - зазначив Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Через заборгованість водоканал в Долині може залишитися без електрики 

Зміни в законодавстві дозволяють відключати боржників від газопостачання 

Прикарпатці боргують за доставку газу 55 мільйонів


04.11.2021 Сергій Білий 2729
Коментарі ()

28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

285
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

872
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1030
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

8173 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2520
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2413

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

481

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

849

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

925

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

622
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

505
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

334
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

502
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20038
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38102
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

501
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

625
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

320
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

444
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

362
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1053
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

709 1