Дефіцит води: Івано-Франківському водоканалу заборонили видавати технічні умови на підключення новобудов до водопостачання

Івано-франківський водоканал не встигає за стрімким розвитком будівництва у місті Івано-Франківську, і вже у найближчому майбутньому обласний центр очікують суттєві проблеми з водопостачанням.

Про це йшлося на щотижневій оперативній нараді у міського голови, повідомляє Фіртка.

Як повідомив, виступаючи на нараді, Віталій Савенко, керівник комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром», починаючи з 2000 року у зв’язку з інтенсивною забудовою міста Івано-Франківська, додатковий об’єм води на потреби новозбудованих об’єктів та тих, що ще будуються, зріс на 105% щодо наявних потужностей водозабору. Це, своєю чергою, вже спричинило проблему дефіциту ресурсу питної води, яка надалі буде лише зростати.

«За період з 2000 року по даний час на будівництво нових об’єктів видано технічних умов на приєднання до мереж водопостачання та водовідведення з розрахунковою потребою у питній воді сумарною кількістю 82 тисячі метрів кубічних за добу додатково до обсягів споживання 2000 року.

Крім того, станом на 1 жовтня 2021 року отримано заявки та передано на затвердження у міськвиконком підготовлені технічні умови з потребою у питній воді у кількості 12 тисяч метрів кубічних за добу.

Таким чином, додаткова прогнозована потреба у питній воді складає станом на 1 жовтня 2021 року 94 тисячі метрів кубічних за добу», - розповів Віталій Савенко.

Разом з тим, зі слів керівника комунального підприємства, наявна проєктна потужність водозаборів, водоочисних та каналізаційних очисних споруд, яка забезпечує поточне надання послуг з водопостачання та водовідведення, сьогодні становить 90 тисяч метрів кубічних за добу.

«Отже, додатковий об’єм питної води на потреби нового будівництва за вказаний період зріс на 105% стосовно наявної потужності водозаборів, що викликало проблему дефіциту ресурсу питної води, який надалі буде зростати.

Якби всі жителі міста заселилися у будинки та відкрили крани 24/7 забезпечення водою було б майже неможливе», - зазначив комунальник.

Зокрема, за попередніми розрахунками, після завершення будівництва всіх об’єктів, на які видані та підготовлені технічні умови й при повному заселенні квартир багатоквартирних житлових будинків, дефіцит води може зростати до 30 – 34 метрів кубічних за добу.

Такий стан речей змусив керівництво міста піти на досить радикальні заходи. Так, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків наказав розробити відповідні рішення, які заборонять КП «Івано-Франківськводоекотехпром» видавати до 31 грудня технічні умови на приєднання нових об’єктів до мереж водопостачання.

Очільник міста також доручив переглянути вже надані протягом останніх 10 років технічні умови в бік зменшення обсягів водопостачання об’єктів.

«Насправді у нас є велика проблема з водою і з каналізацією. Якщо ми нічого не будемо робити, ті проблеми, як зараз є у нас у новобудовах, за рік – два води на останніх поверхах не буде.

Тому я прошу до 31 грудня заборонити видавати будь-які технічні умови, переглянути всі технічні умови, які видані протягом 10 років», - зазначив міський голова.

Руслан Марцінків зауважив, що з 1 січня територіальні громади позбавлять наявних повноважень, які б дозволили впливати на забудовників. Відтак до того часу необхідно розробити механізм, який би дозволив залучати кошти забудовників на розвиток системи водопостачання, зокрема, зважаючи на скасування пайової участі у розвитку інфраструктури громади.

Як варіант міський голова запропонував Віталію Савенку розробити положення про благодійні внески на розвиток інфраструктури водоканалу.

«Розробити положення до 31 грудня про якісь благодійні внески на розвиток інфраструктури, тому що пайова участь скасована, але, якщо ми не будемо вкладати, на приклад, у додаткову кількість водозабору, просто далі води не буде... Це серйозно, тому що ми вже відчуваємо у пікові моменти проблеми», - зазначив Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Через заборгованість водоканал в Долині може залишитися без електрики 

Зміни в законодавстві дозволяють відключати боржників від газопостачання 

Прикарпатці боргують за доставку газу 55 мільйонів


04.11.2021 Сергій Білий 3529
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1092
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1630 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2400
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2249 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7533
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15246 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

303

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1027

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1097

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1880
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

275
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

654
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

894
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3121
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

913
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1946
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1000
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35148 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

259
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

477
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

618
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

942