Дедлайн до кінця року: як Рада й Кабмін впоралися з дорученнями Зеленського (ІНФОГРАФІКА)

«Слово і Діло» продовжує стежити за тим, як Кабінет міністрів і Верховна рада виконують доручення президента Володимира Зеленського.

У перші місяці, у вересні-жовтні, майже всі завдання глави держави були виконані. Однак, починаючи з листопада, з'явилися перші або повністю невиконані доручення, або зроблені тільки частково.

Відзначимо, відстежуються виконання доручень Зеленського наприкінці кожного визначеного терміну. Завданням присвоюють наступні статуси:

  • виконано;

  • виконано із запізненням;

  • виконано частково;

  • не виконано.

Повністю не виконано 11 завдань з дедлайном до кінця року. Не встигли доопрацювати та ухвалити нову редакцію Трудового кодексу, а також державну стратегію регіонального розвитку на 6 років.

Міністр економіки Тимофій Милованов не виконав персональне доручення нормативно закріпити ведення документації із землеустрою винятково в електронній формі. Згідно із законом «Про землеустрій» відповідність документації положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил все ще засвідчується як в електронній, так і в паперовій формі. У свою чергу, міністр інфраструктури Владислав Криклій не впорався із завданням забезпечити видачу в електронній формі дозволів на міжнародні перевезення вантажів і рух негабаритних транспортних засобів.

Міністр фінансів Оксана Маркарова не виконала доручення підготувати законопроєкт, який запроваджує дворічний мораторій на перевірки ФОП. У Верховній раді така ініціатива від уряду досі не зареєстрована. Також міністр культури Володимир Бородянський не встиг з розробкою законопроєкту про медіа. Робота над законопроєктом про дезінформацію зараз на фінальній стадії.

У Криклія є ще одне невиконане доручення – налагодити ефективний габаритно-ваговий контроль на дорогах. Наразі «Укравтодор» реалізовує пілотний проєкт із запуску шести майданчиків «зважування в русі», але повноцінна система контролю поки не працює.

До 1 грудня міністр оборони Андрій Загороднюк не зміг створити Військову поліцію, а План оборони України представить тільки в наступному році. Складно з дорученням Зеленського впровадити нову об'єднану систему керівництва силами оборони за стандартами НАТО. За словами міністра, система трансформації управління Збройними силами проходитиме весь 2020 рік. Наприкінці цього переходу керівництво ЗСУ буде повністю відповідати тому, як це організовано в країнах-членах НАТО. Зрештою до кінця року цього не зроблять.

Шість доручень з терміном до кінця року виконані тільки частково. Серед них – доручення Милованову підготуватися до відкриття ринку землі: дані в кадастри поступово наповнюються, проте сам законопроєкт про реформу ще не ухвалений у другому читанні. Частково виконано доручення підготувати план реструктуризації «Укрзалізниці»: в компанії повідомили, що план вже є, але його ще не представили.

Майже виконано доручення міністру освіти Ганні Новосад забезпечити повноцінний запуск роботи Національного фонду досліджень. Кабінет міністрів затвердив порядок використання коштів Фонду, він повинен заробити навесні. Але, щоб Фонд зміг оголосити конкурси та надавати гранти, Кабмін повинен затвердити порядок відбору та фінансування проєктів.

Повністю парламент і Кабінет міністрів виконали 20 завдань зі списку Зеленського. Зокрема, ухвалений закон про стимулювання інвестиційної діяльності, а також закон про середньострокове планування державних фінансів для будівництва та ремонту доріг.

Крім того, міністр економіки визначив топ-5 підприємств для підготовки до великої приватизації. Ними стали «Об'єднана гірничо-хімічна компанія», «Завод «Електроважмаш», «Вугільна компанія «Краснолиманська», «Президент-готель», «Одеський припортовий завод».


26.12.2019 1194
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13895 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2