Де відпочити восени в Україні: ТОП-10 місць

 

/data/blog/87859/0f62d586435eaab297b365a5357ca533.jpg

 

Цьогорічне літо закінчилося, а разом з ним і мрії про відпустку, яка зазвичай асоціюється з літом.

 

Але, при бажанні, і восени можна гарно відпочити, набратися позитивних емоцій та погрітися під останніми промінчиками сонця перед холодною зимою. І все це можна зробити не покидаючи Україну. 


Отже, якщо Ви збираєтеся у відпустку восени, знайте – це чудова пора для подорожей та оздоровлення. 

 

Мальовничі Карпати


Яремче, Ворохта, Микуличин, Татарів та багато інших містечок і селещ в Івано-Франківської області радо приймуть туристів восени. У вересні в тутешніх лісах дозріває чорниця, починається другий збір ожини, з’являються підберезники і підосичники. Жовтень – сезон полювання на білі гриби. Таких грибів, як серед гуцульських гір, ви точно ніде не бачили! І ви ніколи не забудете тутешні мальовничі місця.

До ваших послуг як розкішні готелі, так і затишні приватні садиби, а ще колиби, де вас почастують смачними стравами місцевої кухні та запропонують до них напої власного виробництва.


Окремо, в Карпатах, можна виділити сучасний гірськолижний курорт Буковель, який вже давно перестав бути тільки зимовим. З кожним роком все більше туристів приїжджають сюди саме в літню та осінню пору. 

До ваших послуг найбільше штучне озеро в Україні – "Озеро молодості" з великим пляжем та різними розвагами на воді. Єдиний мінус – це холодна вода. Навіть у літню спеку вода в озері прохолодна, а восени вона буде ще холоднішою.

Також цього року там відкрився відпочинковий комплекс "Voda" з великим басейном та джакузі в яких, на відміну від озера, вода достатньо тепла в будь-яку пору року.

 

На море у вересні – ще не пізно!


Також, можна завітати до Одеси, де в перший місяць осені щосили кипить пляжно-туристичний сезон. Це один з кращих варіантів, де відпочити восени-2015. Температура води в морі, як правило, 21–23 градуси, така ж і середньодобова температура повітря, хоча вдень вона може бути і вище. Але дихання осінньої прохолоди має свої принади: саме час для екскурсій, піших прогулянок по Дерибасівській, Приморському бульвару, помилуйтеся морським портом.

 

Перлина Карпатських гір

Озеро Синевир недарма вважається перлиною Карпатських гір. "Морське око" глибиною 22 метри, оповите легендами, привертає захоплені погляди туристів. Вода тут надзвичайно чиста, не пропустіть шанс побачити на її дзеркальній гладі відображення яскравих барв осіннього лісу! Адже озеро знаходиться в Національному природному парку "Синевир".

Дорогою до озера можете повернути в Центр реабілітації бурих ведмедів, який знаходиться обабіч траси, там живуть косолапі, яких забрали з цирку або приватних колекцій. До слова, в дикій природі залишилося дуже мало бурих карпатських ведмедів і вони занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.

 

Національний дендрологічний парк "Софіївка"

 

Дендропарк "Олександрія"

 

Радоновий курорт Хмільник

 

Трускавець – курорт з історією

Класика осіннього відпочинку в Україні - це відпочинок в Трускавці. Цей курорт на Львівщині заслужено має славу одного з кращих курортів мінеральних вод. Вас радо приймуть санаторії Трускавця, а бювет з цілющою мінеральною водою розташований прямо в центрі міста. Але їдуть сюди не тільки для того, щоби полікуватися і пожити серед дивовижної природної краси. У цих місцях знаходився стародавній форпост Київської Русі – неприступна фортеця Тустань, побудована в 7 столітті. Також можете відвідати Державний історико-культурний заповідник "Тустань", де у "Сколівських Бескидах" збереглися залишки п’ятиповерхової фортеці і відтворена її графічна модель.

Карпатський курорт Моршин

Моршин – карпатський курорт, розташований у горах, серед лісів і красивої природи. Він просто створений для відпочинку і оздоровлення. Перші санаторії тут з’явилися ще в 19 столітті. На відпочинок в Моршині приїджають щоб пити мінеральні води, які допомагають полікувати шлунок, печінку, нервову систему, серце. У центрі міста – бювет мінеральної води. Головна визначна пам’ятка – це величезна лісопаркова зона – ви отримаєте вдосталь насолоди від прогулянок. 

 

Закарпаття

В Закарпатті восени відбуваються традиційні фестивалі вина. Так у невеликому закарпатському містечку Берегове буде повна ілюзія перебування в Угорщині. Воно знаходиться за 5 км від її кордону, здавна було Австро-Угорським володінням. І зараз тут все угорське: мова (поряд з українською), чудова мадярська кухня, місцеве вино.

7–8 листопада тут будуть відзначати день Святого Мартина – покровителя бідних, пастухів, солдатів, виноробів, домашніх тварин і птахів. На честь святого пройде фестиваль молодого вина та гусячих закусок. Приїжджайте, щоби насолодитися незвичайним видовищем і смаком! Берегове славиться своїми термальними джерелами – вам не буде холодно купатися восени!

14–15 листопада в Ужгороді проходить фестиваль молодого вина "Закарпатське божоле". Торговці розгортають свої лотки в так званому "Совиному гнізді" – на перетині Поштової площі, вулиць Ракоці і Довженка. Скуштуйте вина, меду, смачних закарпатських страв.

Ще у невеликому гірському селі Лумшори неподалік від Ужгорода пропонують унікальну оздоровчу процедуру: купання в чані з підігрітою до 40–45 градусів мінеральною водою із сірководневого джерела. Чани справжні, чавунні. Традиція йде ще із 17 століття: так зміцнювали кістки, лікували ревматизм. Після чана слід зануритися в гірську річку.

 

Львів – прекрасний в будь-яку пору

Львів з брукованими вуличками, багатою історією і легендами, з його серцем – площею Ринок - вабить туристів у будь-який час року. 24–27 вересня в місті буде проходити фестиваль кави.

Орієнтовно 14–15 листопада пройде восьма "Ніч у Львові". У програмі театральне дійство, безкоштовні нічні екскурсії. Додайте гостроти в історичний колорит: відвідайте підземелля Львова вночі або сходіть на екскурсію дахами.

 

Андрій Коваль


28.09.2015 4236 1
Коментарі (1)

Іван Прокопюк 2015.10.07, 20:05
Перемещение любых грузов через границу невозможно без таможенного оформления. Только абсолютное знание всех тонкостей оформления документов избавит от таких проблем, как длительная задержка груза на границе. Максимально качественное и срочное оформление любого груза гарантирована нашим клиентам, благодаря: многолетнему опыту работы в области международных перевозок, включая таможенное оформление; длительному сотрудничеству с государственными органами; регулярному изучению изменений в таможенной политике разных стран. http://yugrosport.ru/uslugi/tamozhennoe-oformlenie/
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

354
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1407
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2600 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3644
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3005
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2153

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

624

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

475

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1643

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1806
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

298
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

512
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

814
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4996
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

364
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

890
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10135
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

519
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

272
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

380
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

407
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

727