Де відпочити в Карпатах влітку: 14 міст і сіл

Уже непомітно підкралося літо, а ви, напевне, ще і не встигли спланувати відпустку або ж не можете вирішити, куди поїхати. А тепла пора своєю погодою вкотре нагадує, що час вирушати у мандри.

Сайт IGotoWorld.com підібрав для вас варіанти відпочинку в Карпатах влітку. Тож збирайте речі і рушайте у заслужену відпустку.


Відпочинок у Карпатах влітку

Існує стереотип, що відпочити в горах можна тільки взимку на лижах чи займаючись іншими зимовими видами спорту. Ми спробуємо розвінчати цей міф і переконати, що цього літа ви мусите побувати в українських горах.

Східниця

Почнемо відпочинок в Карпатах із селища Східниця Дрогобицького району Львівської області, що знаходиться у долині на північно-східному схилі Карпат. Тут ви зможете не лише приємно провести час, а й відновити здоров’я, адже ваш організм за рік важкої праці заслужив відпочинок. Східниця найбільше відома своїми мінеральними водами, першу з яких почали видобувати у 1976 році. Уявіть тільки, на маленькій території міститься аж 38 різних джерел. Тому селище стало курортним місцем.

Що можна побачити:

  • у самій Східниці – меморіальний музей першовідкривача мінерального родовища О. Стоцького;
  • залишки від доменної печі «Залізна Гута», якою користувалися у 19 столітті;
  • далі обов’язково відвідайте Історико-культурний заповідник «Тустань», де збереглися залишки колись могутньої фортеці, яку зруйнували татаро-монголи;
  • Національний природний парк «Сколівські Бескиди», які так і манять своєю первозданною природою;
  • кам’яну церкву Св. Миколая 17століття, що розташована у селі Новий Кропивник.

Манява

Що ж, рухаємося далі. Наш наступний пункт – село Манява, Івано-Франківської області. Це маленьке село Богородчанського району, назва походить від слова «манівці», тобто ходити навмання.

Що можна побачити:

  • Манявський скит, який датується 17 століттям, його засновником є монах з Афону Йосип Княгиницький;    
  • Блаженний камінь із цілющим джерелом, до якого приходять віруючі;
  • а ось головною пам’яткою цієї місцевості є Манявський водоспад – найвищий у Карпатах. Його висота сягає 16 метрів.
  • також можна відвідати Музей бурого ведмедя у центрі села, цей вид внесений до Червоної книги і зараз перебуває під загрозою вимирання.

Яремче

Хорошим варіантом для вашого відпочинку в Карпатах стане місто Яремче Івано-Франківської області. Воно є одним із найвідоміших місць відпочинку в Карпатах влітку. Тут поєднується тиша гір, чудові панорами, інфраструктура  міста, затишні і комфортні садиби, відпочинкові зони. Туристам пропонується безліч способів провести час: рафтинг, походи в гори, велотуризм, катання на конях та багато іншого.

Що можна побачити:  

 

Косів

Славне місто Косів Івано-Франківської області просякнуте гуцульським колоритом. Воно по праву може називатися столицею гуцулів. Крім багатої природи та мальовничих краєвидів, Косів славиться виробами народно-декоративного мистецтва, подібних ви не знайдете ніде в Україні. У кожній хаті робляться писанки, різьблені із дерева шкатулки, посуд, вишиваються сорочки, виробляється керамічний посуд, покривала із овечої вовни (ліжник) та багато іншого. Ви звідси не поїдете, нічого не купивши, бо щось цікаве знайдеться для кожного.

Що можна побачити:  

Буковель

Напевно, всі чули про омріяний відпочинок у Буковелі взимку, але тут є чим зайнятися і влітку, коли нема снігу. Це місце служить чудовим об'єктом для релаксу, всі умови створені для того, щоб не думати про сірі будні.

Що можна побачити:    

  • найбільше штучне озеро в України. Тут можна покататися на водних лижах, катамаранах і т. д.;
  • водоспад Женецький Гук, що у с. Татарів;
  • розважальний центр «Бука»;
  • мотузковий alpine-park.

Ще в Буковелі пропонуються: кінні прогулянки, квадротури, рафтинг, велотури, пішохідні маршрути та багато іншого. Одним словом, все, чого душа туриста забажає. Вам тут не дадуть нудьгувати.

Ворохта

Ще одне місце у Карпатах, яке слід відвідати, – це Ворохта. Якщо ви хочете усамітнитися і не бачити нескінченні потоки туристів, то вам сюди. Із Ворохти починається сходження на найвищу гору Карпат – Говерлу, замовити тур можна за посиланням.

Що можна побачити:

Криворівня

Село Криворівня полюбили ще свого часу Леся Українка, Іван Франко, Василь Стефаник. Власний будинок мав й історик Михайло Грушевський. Знаменитий твір «Тіні забутих предків» Михайло Коцюбинський написав саме у гірському селі Криворівня. Етнограф Володимир Гнатюк називає цю місцевість «Українськими Афінами» через подібність рельєфу до грецьких амфітеатрів. То де ж відпочити в Карпатах влітку, якщо не тут?

Що можна побачити:

Багато гідів і знавців краю радять довго не думати, де відпочити в Карпатах, і обрати Криворівню. І дійсно, у цьому краю багато музеїв, і не тільки! Приїздіть і переконайтеся у цьому самі!

Драгобрат

На Закарпатті розташований Драгобрат – найвисокогірніший курорт Карпат, належить до гірського масиву Свидовець. Він знаходиться на висоті 1400–1700 метрів над рівнем моря. Тут сповна можна відпочити від галасливих міст, натовпів людей, проблем і просто насолоджуватися мальовничістю українських гір. До найближчого населеного пункту 18 км.

Що можна побачити: 

Рахів

Місто Рахів Закарпатської області розкинулося в мальовничому куточку в долині річки Тиса і оточене з усіх боків гірськими масивами Карпат. Рахів є найвисокогірнішим містом України.

Що можна побачити: 

Колочава

Село Колочава Закарпатської області унікальне в Україні. Неповторну атмосферу Колочави створює мальовнича долина, гори, чисте повітря, гостинні мешканці. Тут на маленькій території розкинулося аж десять пізнавальних музеїв.

Що можна побачити:

Синевир

А ви знали, що озеро Синевир вважається «Морським оком Карпат»? Так-так, саме ця назва побутує разом із офіційним найменуванням. Про це неземної краси озеро ходять різноманітні легенди. Воно знаходиться неподалік села Синевирська Поляна Закарпатської області. 

Що можна побачити:

Ізки

Працюючи над матеріалом і добираючи місця, де відпочити в Карпатах влітку, ми намагалися показати не тільки популярні міста і села, а й познайомити вас із менш відомими місцями. Одне з таких – відпочинково-оздоровчий курорт Ізки, що в Закарпатській області. Село Ізки розкинулося у долині річки Репинки й оточене Верховинським та Боржавським хребтами.

Що можна побачити: 

  • церкву Святого Миколая Чудотворця із дзвіницею 18 століття; 
  • неподалік села Голятин є ботанічна пам’ятка природи – урочище Голятин;
  • але основна пам'ятка, яку можна і треба побачити в Ізках, – це гори Карпати.

Пилипець

Незабутнім місцем відпочинку стануть відвідини Пилипця Закарпатської області. Село розташоване у підніжжі величних Боржавських полонин.

Що можна побачити:

  • водоспад Шипіт, що на відстані у 6 км від села Пилипець;
  • дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка веде свою історію із 1762 року.
  • полонини Боржави.

Де зупинитися: у готелях, садибах, котеджах, вирішувати вам, де саме, а забронювати можна тут.

Село Кам’яниця

Кам’яниця розмістилося неподалік міста Ужгород. Село оточене схилом гір Вигорлат-Гутинського та Ужгород-Хустського вулканічних хребтів.

Що можна побачити:

  • Невицький замок, руїни якого дійшли до нас із 14 століття;
  • стовп від вулканічного туфу;
  • міні-гідроелектростанцію на річці Уж.

Джерело фото: karpaty.life.

Це ще не весь перелік туристичних об’єктів Карпат, де можна гарно провести час. Та рекомендуємо почати досліджувати природу наших гір вже цього літа. Швиденько пакуйте речі і гайда у подорож!


09.07.2018 4594
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

512
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5249
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1430
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1309
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2574
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

352

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1024

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

946
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

261
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

337
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

603
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5654
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1428
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

303
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

211
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

574 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1010
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

878