
Українські скаути відвідали Івано-Франківський селекційно-насінневий центр у селі Клубівці Тисменицького району.
Пластуни побачили, як і де ростуть новорічні ялинки, оглянули сховище, де зберігається насіння лісових культур, зокрема в майбутньому тих же новорічних ялинок, та простежили шлях ялинки від насінинки до зрілого дерева.
У теплицях дітям розповіли як протягом 2-3 років «загартовуються» маленькі сіянці, які згодом «переїжджають на постійне місце проживання» на ялинкову плантацію.
Через 5-10 років напередодні новорічних свят величні та пухнасті ялинки мандрують до людських осель. Крім постійних ялинкових плантацій, діти оглянули ялинки в горщиках, що вже готові до продажу.
«Жива ялинка завжди була атрибутом новорічно-різдвяних свят. І щоб люди не завдавали великої шкоди довкіллю у передноворічний період, та й не шкодили собі, бо за кожну незаконно зрубану ялинку доведеться заплатити чималий штраф, ми спеціально до зимових свят вирощуємо ось таких новорічних красунь, – розповів пластунам директор центру Ігор Мартинюк. – Кожне дерево при продажу буде мати спеціальну бирку зі штрих-кодом, що інформуватиме про його походження».
Пластуни запам'ятали переваги живої ялинки: вона позитивно впливає на органи дихання та нервову систему. Фітонциди, які виділяє ялинка, вбивають шкідливі мікроорганізми, бактерії та грибки, що не можна сказати про штучну.
Не секрет, що дешеві штучні ялинки є небезпечними для здоров’я людини. Найчастіше їх виготовляють з дешевих хімічних продуктів, використовуючи неякісний клей. Такі ялинки виділяють летучі токсичні хімічні речовини, що можуть викликати алергію, негативно вплинути на дихальні шляхи, нервову систему та здоров'я загалом. Опісля свят ялинку можна утилізувати й вона не завдасть шкоди довкіллю.
Також ялинкові гілки можна привезти у центр реабілітації диких тварин, де їх використають як підстилку або поживу для тварин.
Єдина шкода, яку ви можете завдати, при використанні живої ялинки – це придбати її як незаконно зрубану. Щоб цього не сталося, купуйте новорічні дерева зі спеціальними етикетками чи бирками безпосередньо у лісових господарствах або на ялинкових ярмарках. Кожна легальна ялинка повинна мати бирку-стяжку з індивідуальним номером, штрих-кодом, що внесені у Систему електронного обліку деревини. За цими даними можна перевірити походження новорічного дерева.
за матеріалами прес-служби Івано-Франківського селекційно-насінневого центру
Читайте також:
Привіт з Австралії: франківські пластунки відзначили річницю куреня (ФОТО)
Найменші франківські пластуни передали теплі речі для чотирилапих (ФОТО)