Де найкраще живеться в Україні: Столиця Прикарпаття має все для щасливого і комфортного життя

 

 

/data/blog/38507/38886d627593f4f148390ede8d2b0123.jpg

Для щасливого і комфортного життя не потрібно всього аж так багато. Щоб бути одним з найбільш привабливих для життя міст України необов'язково мати найвищі зарплати, багато населення і футбольний клуб у Вищій лізі.

 

Достатньо впорядкованої міської інфраструктури, можливість отримати освіту, належне медичне обслуговування (якщо таке доступне в Україні), добрий рівень екології та безпеки в регіоні. Лижний курорт неподалік та кілька театрів - лише вітаються.

 

iPress.ua проаналізував кілька найбільш масштабних рейтингів, які досліджували якість життя в українських містах.

 

Як виявилося, Захід та Південь України традиційно тримають позиції лідерів у цих рейтингах. На їхньому боці - добра екологія, високий рівень безпеки та освіти, хороша медицина, розвинена культурна і туристична галузі.

 

У містах Східної України традиційно вищі зарплати, а також високий відсоток загальної зайнятості, однак погана екологія, високий рівень злочинності та поширення важких хвороб. Попри високий рівень розвитку, ці міста поступаються менш розвиненим містам за якістю життя.

 

Рейтинги і критерії

Цього року найкращим містом для життя експерти журналу "Фокус" визнали Івано-Франківськ. У своєму щорічному рейтингу українських міст, найбільш комфортних для життя, журнал опирався на такі критерії: безпека, медичне обслуговування, розвинена інфраструктура, фінансова стабільність і дозвілля.

 

Столиця Прикарпаття випередила усі інші міста за рівнем якості медицини і транспортної інфраструктури, а також завдяки порівняно невисоким цінам на продукти і житло. "Тут просто усього на всіх вистачає", - зазначає "Фокус".

 

Організатори рейтингу при виборі кращого міста України для життя також визначали рівень екології та наявність робочих місць. Таким чином у першій п’ятірці опинилися, окрім Івано-Франківська, Чернівці, Донецьк, Львів і Київ.


Десятка найкращих для життя міст від "Фокусу"

1. Івано-Франківськ

2. Чернівці

3. Донецьк

4. Львів

5. Київ

6. Харків

7. Одеса

8. Севастополь

9. Дніпропетровськ

10. Ужгород

А от читачі журналу "Фокус" в опитуванні у мережі Facebook найкращим містом для життя визнали Львів, який зібрав більш ніж удвічі більше симпатій, ніж його найближчий переслідувач – Київ. Майже порівну у цьому опитуванні голосів набрали Одеса і Вінниця. П’ятірку цього рейтингу замикає Івано-Франківськ.

 

Цікаво, що у соціальних мережах тотальну перевагу отримали міста Західної України. У першій десятці опинилося одразу 6 міст цього регіону. Зі сходу України користувачі соцмережі обрали лише одне місто – Харків.


Найкраще місто для життя на думку користувачів Facebook

1. Львів

2. Київ

3. Одеса

4. Вінниця

5. Івано-Франківськ

6. Тернопіль

7. Луцьк

8. Харків

9. Кам’янець-Подільський

10. Ужгород

Щорічний рейтинг міст є у Кабінету міністрів. Уряд формує список найбільш впорядкованих міст.


Пальму першості у ньому поділили Київ та Одеса серед міст-мільйонників, а також Севастополь і Маріуполь. Також впорядкованими, за версію уряду, назвали Донецьк, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Миколаїв, Вінницю і Дніпродзержинськ. Серед маленьких міст, які визнали найбільш впорядкованими, - Іллічівськ, Умань, Ковель, Лозова, Червоноград, Комсомольськ.

 

Найкраще впорядковані великі міста за версією Кабміну

1. Київ

2. Одеса

3. Донецьк

4. Дніпропетровськ

5. Івано-Франківськ

6. Миколаїв

Найкраще впорядковані невеликі міста за версією Кабміну

1. Іллічівськ

2. Умань

3. Ковель

4. Лозова

5. Червоноград

6. Комсомольськ

Аналітичний центр Universitas визначав добробут міст та перспективу прожити у них щасливі життя за іншими критеріями. Група проводила ґрунтовне дослідження міст до 20-річчя незалежності України. Експертів цікавило, чи ці міста мають відкрите і добре підзвітне їхнім мешканцям управління, високий рівень міграції в міста, розвинену соціальну інфраструктуру, а також низьку дитячу смертність, суттєві інвестиції в основний капітал.

 

У цьому рейтингу лідером серед великих міст став Івано-Франківськ, серед малих – Калуш Івано-Франківської області.

 

Серед лідерів також опинилися Ялта, Бровари, Львів, Сміла, Чернівці, Одеса, Новоград-Волинський, Мукачеве, Коростень, Прилуки, Ізмаїл, Іллічівськ, Білгород-Дністровський, Дрогобич, Артемівськ, Феодосія, Дніпродзержинськ, Євпаторія, Мелітополь та Ніжин.

 

До десятки великих міст, які визнали кращими за якістю життя увійшло одразу 6 міст Західної України, два міста з Півдня, а також по одному з Центру і Півночі.

1. Івано-Франківськ

2. Трускавець

3. Львів

4. Чернівці

5. Одеса

6. Мукачеве

7. Коростень

8. Дрогобич

9. Дніпродзержинськ

10. Євпаторія

Однак, варто враховувати те, що за багатьма показниками ці міста уступають меншим містам, тому десятка презентує лише перших десять великих міст, які ввійшли до рейтингу ТОП-44 Universitas.

 

Найкраще живеться Заходу і Півдню

Лідерами майже усіх рейтингів, які визначають якість життя у містах України, здебільшого є міста і містечка Західної України або Півдня. Незмінним фаворитом рейтингів останніх кількох років продовжує бути Івано-Франківськ. Також до верхніх позицій різноманітних рейтингів потрапляють міста Івано-Франківської області – Яремче, Калуш, Коломия.


Високі рейтинги цих міст пояснюються хорошою екологією, доступністю житла і продуктів, розвитком культурної і туристичної галузі, а також хорошим рівнем медицини і загальної безпеки. Хоча у цьому регіоні промисловість мало розвинута, однак сюди надходять постійні перекази коштів від заробітчан.

 

Та ж ситуація спостерігається у Львівській, Тернопільській та Закарпатській областях.

 

У дослідженні журналу Weekly.ua, який опублікував рейтинг українських регіонів "Де в Україні жити добре" серед кращих місць для життя в Україні лідирує Київ. Далі йде Харківська область, Севастополь, Тернопільська, Львівська області.

 

Найгірше живеться, за даними Weekly.ua, мешканцям Донецької, Луганської і Дніпропетровської областей.

 

Низькі позиції східних областей в рейтингу у виданні пояснили тим, що ці регіони хоча й заробляють більше за інших, однак не забезпечують високих стандартів життя місцевого населення. Також у цих регіонах високий рівень злочинності, найвищий рівень розповсюдження важких захворювань і незадовільна екологія.

 

Ідеальне місто в цифрах

Останні кілька років Івано-Франківськ впевнено займає перші позиції в рейтингах найбільш привабливих для життя міст. Столиця Прикарпаття має все для щасливого і комфортного життя у порівнянні з іншими українськими містами: добре розвинену інфраструктуру, хороший рівень медичного обслуговування, можливість отримати якісну освіту.

 

Також в Івано-Франківську одна з найбільш розвинених в Україні міських та культурних сфер. Як бонус - хороша екологія та розвинена туристична галузь.

 

Кількість населення Івано-Франківської області знизилася приблизно на 20 тисяч осіб, однак впродовж останніх 4 років поволі зростає і сьогодні становить 1 млн 381 тис осіб. В самому Івано-Франківську мешкає 226 тис осіб. Приріст населення від початку цього року, за даними Івано-Франківського міського відділу реєстрації актів цивільного стану, становить 24%.


За даними Держкомстату, середня заробітна плата в Івано-Франківську, станом на травень 2013 року, становить 2 700 грн - приблизно на 600 грн менша, ніж середня заробітна плата по Україні. Згідно з офіційною статистикою, у Франківську одні з найнижчих доходів в розрахунку на одного мешканця - 18,8 тис грн (за 2012 рік). Це у 2,5 рази менше, ніж у Києві.

 

В місті функціонує 7 вищих навчальних закладів III-IVрівня акредитації, в яких навчається майже 33 тис студентів.


Також позитивною в Івано-Франківській області є динаміка туристичного потоку, яка за останній рік сягнула мільйона відвідувачів у області.


25.07.2013 2805 7
Коментарі (7)

Гульв 2013.07.25, 13:35
шо за нах ? це не врахували наших доріг, особливо вулицю Шевченка. Падли розрили і накрали, тепер не знають шо робити. Так би вам могили порозривати, виродк
Станиславівець 2013.07.25, 13:53
Це рейтинг навпаки? Франек, Калуш, Червоноград - рідкісні за огидністю міста
Мао 2013.07.25, 15:13
Коли в тебе понос, то йти треба в туалет а не виливати його тут на наше місто...Поїдьте в інші міста подевіться, але подевітсья не на те куди вас гід поведе а самі прогуляйтесь, спальні райони подивіться...P.S. Вертатись назад не обовязково!!!
Станиславівець 2013.07.25, 15:48
Моє місто - Станиславів. Його сплюндрував і знищив рагульський Франек. Так що ми з франеківськими рагулями мешкаємо у різних містах.
Я 2013.07.25, 19:13
"Приріст населення від початку цього року, за даними Івано-Франківського міського відділу реєстрації актів цивільного стану, становить 24%." Щось тут явно не те, не буває такого.
доктор-дослідник п. Непийго 2013.07.25, 20:39
Ось мій рейтинг. Наше місто недаремно називається центром Європи, для цього у нас є багато приводів 1) Прекрасно збережена та відреставрована архітектура центральної частини міста, в яку гармонійно та з високою естетичною думкою, вписуються всі новітні сучасні забудови. 2) безоплатна медицина, проведеними мною дослідженнями, ніхто із опитаних респондентів не міг згадати що таке слово-хабар, багато опитаних не знали навіть значення такого слова. 3) Гарне транспортне сполучення, багато місцян отримують неабияке задоволення, від проїзду в громадському транспорті, цьому сприяє наявність кондиціонерів в автобусах, низька ціна перевезення, і звичайно доброзичливий та привітний водійський персонал. 4) здоровий спосіб життя у містян на першому місці, прогулявшись центральною частиною міста, або вокзалом, майже неможливо знайти людей на підпитку, або тих що курять, в нічних клубах порожні зали, зате на спортмайданчиках (яких є в кожному дворі безліч) постійний аншлаг. 5) прогулюючись містом, ви не побачите ями на дорозі, або викинутого недопалка чи бутилки з під пива, всюди вдосталь сміттєвих контейнерів, до тогож для роздільного сміття. 6) в нічний час можна сміло гуляти по спальним районам небоячись отримати по голові, відомий випадок коли людина загубила гаманець з грошима, і він так і пролежав два тижні поки вона його не забрала. 7) культурне життя міста бє фонтаном, за рік в місці проводиться до сотні різних фестивалів, квитки в театр треба замовляти за пару місяців. 8) взаємовічливість водіїв на дорозі, це окрема фішка нашого міста, який заздрить вся Європа.
дописувач 2013.07.25, 21:55
А поописуване все і всюди - до уваги не бралось? Чи це так, як у інших - демократично і справедливо "художники" підвищують професійний свій рівень((( А цікаво, чи стежка від вул.Шопена через ВАЛИ, до вул.Шпитальної, бралась до уваги?
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

372
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1664
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33249
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2127
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2889
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4851 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

255

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1017

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

649

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

876
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

117
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

455
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

536 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

834
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

941
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

719
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7367
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30093 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3556
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

363
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

411
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

613