Де добре жити в Івано-Франківську, або чому варто інвестувати в Пасічну

Пасічна – один з найбільших мікрорайонів у Івано-Франківську. Квартири в цій частині міста коштують менше, хоча інфраструктура району на належному рівні. Тут знаходяться великі торгові центри, магазини, навчальні, спортивні і медичні заклади. Тож в Пасічній можна повноцінно жити, навіть не виїжджаючи у центр.

Як виникла Пасічна

Популярний мікрорайон Івано-Франківська утворився на території колишнього села, заснованого ще у 1394 році. І лише у 1958 році, через 564 роки, його приєднали до міста.

На початку 70-х років на прилеглих землях відбувалося активне будівництво заводу тонкого органічного синтезу (ТОС), що спричинило одночасне зведення житла для його працівників. Так поступово у межах села Пасічна з’являлися житлові високоповерхівки. А вже на початку 1980-х років тут почали виникати цілі квартали з вуличками.

Згодом у Пасічній збудували велику обласну лікарню, яка функціонує і по сьогодні, відкрили магазини, збудували школи і садочки. Так поступово інфраструктура району розвивалася, формуючи великий житловий масив.

Зараз у Пасічній знаходиться значна кількість багатоповерхових житлових будинків, невеликі приватні садиби та заклади сфери послуг, які забезпечують хороший рівень життя тут.

Привабливість для життя та бізнесу

Останніми роками Пасічна помітно змінилася. У різних частинах появилися стильні новобудови, розвинулася інфраструктура району. Сюди переїжджають виробничі підприємства, роздрібні мережі та різні бізнеси. Великі забудовники охоче обирають тут локації під велике будівництво.

Суттєвий внесок у реконструкцію району вносить і влада міста. Оновлюються фасади старих будівель, ремонтуються автошляхи. Зараз триває будівництво другого моста, що дозволить розвантажити транспортний потік та покращити розв’язку з іншими частинами міста.

Місцеві жителі полюбляють свій район. На вулицях Целевича, Галицька, Пасічна завжди людно та гамірно. Тут є заклади для будь-яких потреб: кав’ярні, ресторани, магазини і супермаркети. Сюди їдуть з усього міста у найбільший меблевий центр – «МЕНС Простір». Також тут знаходиться потужне приладобудівне підприємство ВО «Карпати».

Однією з важливих переваг мікрорайону є розгалужена мережа автошляхів. З Пасічної легко дістатися центру, Каскаду, БАМу. Звідси зручний виїзд у Калуш, Львів, Трускавець.

На кожній вулиці є зупинки громадського транспорту. А на вулиці Горбачевського знаходиться автостанція, на якій зупиняються міські та міжнародні автобуси. Втім, враховуючи невеликі розміри Івано-Франківська, до інших його районів можна дістатися пішки або на велосипеді чи самокаті. Це актуально в будні дні, коли утворюються затори на дорогах.

Місце для гармонії

Пасічну вважаються одним з найспокійніших районів. Попри щільну забудову та густу населеність тут відчутна атмосфера заміського життя. Через район протікає річка Бистриця-Солотвинська та прилягають села Загвіздя, Клузів, Угринів. Мешканцям багатоповерхівок на околицях відкриваються неймовірні краєвиди.

Не дарма цей район обирають великі забудовники для реалізації багатоквартальних житлових проєктів. Саме тут знаходиться відома забудова «Містечко Соборне», яке є взірцем сучасного житла комфорт-класу. Також активно зводиться житловий комплекс сімейного типу – Comfort Park від найбільшої у місті будівельної компанії blago developer. Вартість квартир тут на момент написання цієї статті складає від 18 100 грн/кв. м. За рівнем затишку та цін на житло Пасічна переважає серед інших районів міста.

Партнерський матеріал


01.07.2022 972
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1289
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2143
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2208
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6630 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2488 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

379

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1190

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1319

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1449
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

314
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

612
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

93
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26551
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

577
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10493 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

94
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

121
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

434
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

578
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

651