Давос. Міжнародний Економічний Форум: "Ніколи не було так страшно за світ, як зараз"

 

Світова нарада політиків, глав корпорацій і банків, що традиційно щорічно проходить на швейцарському курорті Давос, цього року буяла похмурими прогнозами і вкрай песимістичними заявами.

 

Рік тому представники еліт прийшли до однозначного висновку - що пік фінансової нестабільності пройдений і основною проблемою залишається лише криза політична. Про майбутнє світової економіки тоді говорили "з обережним оптимізмом". Але чи то в Давосі тоді просто намагалися уникнути панічних настроїв, або дійсно не усвідомлювали реальної загрози - так чи інакше, ці прогнози не збулися.

 

«Давос-2012» різко змінив тональність. Перш за все, чиновники зайнялися перекладанням провини один на одного. Європейці нагадували, що криза в їхньому регіоні спровокований крахом Lehman Brothers у США, а представники Північної Америки, в свою чергу, перекладали на європейців відповідальність за повільне відновлення. Азіатські лідери обіцяли утримати позиції під час другої хвилі кризи, але для цих оптимістичних промов знаходилося мало «слухачів».

 

Як не дивно, учасники зустрічі все частіше піднімали тему соціальної несправедливості. Мільярдер Вікас Оберой навіть назвав нерівний розподіл багатств головною бідою сучасного світу. Індійський підприємець Азіма Премжі пояснив, чому сильні світу цього занепокоїлися все зростаючою прірвою між доходами багатих і бідних: він передрік "хаотичне повстання у світовому масштабі", якщо ця проблема не буде вирішена.

 

Тема Давосу в цьому році була сформульована так: "Велика трансформація: створюючи нові моделі". Голова форуму професор Клаус Шваб констатував, що капіталізм знаходиться в системній кризі і "вже не відповідає світу навколо нас".

 

Ідея переосмислити економічну систему стала лейтмотивом форуму. "Дозвольте мені поділитися з вами: мені ніколи не було так страшно за мир, як зараз", - заявив глава адміністрації Гонконгу Дональд Цанг, нагадавши, що перебуває на державній службі вже 40 років.

 

Проте ніякого плану, крім побажань "згуртованості світового співтовариства" та соціальної відповідальності корпорацій, розроблено не було. А бізнесмен Рубінштейн навіть припустив, що нам варто чомусь повчитися у Китаю, який, як відомо, відрізняється жорстким контролем, але ніяк не соціальної орієнтованістю. Президент Taкeдa Ясушіка Хасегава заявив: "Для того щоб врятувати світ, мало тільки говорити, треба ще щось робити" - і пообіцяв теж "зробити що-небудь".

 

Російська тема в цьому році стала однією з найбільш обговорюваних на форумі. Відомий економіст Нуріель Рубіні запропонував виключити РФ з п'ятірки провідних країн Брікс, оскільки влада за останні десять років не зробили жодного кроку у вірному напрямку. На форумі обговорили і помітне посилення протестних настроїв, що вилилося у мітинги російського «середнього класу» на Болотної і Сахарова. Найбільшою бідою Росії президент Eurasia Group Ян Бреммер назвав неефективну владу, його думку розділили 65% присутніх, поставивши чиновникам "незадовільно". "Дивно, але Росія сильно відстає від конкурентів, навіть незважаючи на свої колосальні ресурси", - додав він.

 

Ще однією «хворою» темою стала Європа. Канцлер Німеччини Ангела Меркель констатувала, що світ не вірить у здатність регіонів подолати бюджетну кризу. Це припущення підтвердили багато політиків і бізнесмени. Підприємець Девід Рубінштейн висловив похмурі передчуття в заяві про те, що партія Європи практично зіграна.

 

Меркель запропонувала перейти до жорсткої бюджетної економії, але цю стратегію розкритикували провідні економісти. Урізання бюджету призведе до реалізації сценарію "похмурого майбутнього". Перш за все, це буде означати скорочення і безробіття, що не може привести ні до зростання, ні до економічного оптимізму. 

 

utro.ru


30.01.2012 1056 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

981
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1549
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3409 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2652
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3518
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3063

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

397

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

855

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

871

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1502
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

428
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3302
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20808
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1250
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

558
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

624
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1188
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

332
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

194
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

351
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3708 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

745 1