Давос. Міжнародний Економічний Форум: "Ніколи не було так страшно за світ, як зараз"

 

Світова нарада політиків, глав корпорацій і банків, що традиційно щорічно проходить на швейцарському курорті Давос, цього року буяла похмурими прогнозами і вкрай песимістичними заявами.

 

Рік тому представники еліт прийшли до однозначного висновку - що пік фінансової нестабільності пройдений і основною проблемою залишається лише криза політична. Про майбутнє світової економіки тоді говорили "з обережним оптимізмом". Але чи то в Давосі тоді просто намагалися уникнути панічних настроїв, або дійсно не усвідомлювали реальної загрози - так чи інакше, ці прогнози не збулися.

 

«Давос-2012» різко змінив тональність. Перш за все, чиновники зайнялися перекладанням провини один на одного. Європейці нагадували, що криза в їхньому регіоні спровокований крахом Lehman Brothers у США, а представники Північної Америки, в свою чергу, перекладали на європейців відповідальність за повільне відновлення. Азіатські лідери обіцяли утримати позиції під час другої хвилі кризи, але для цих оптимістичних промов знаходилося мало «слухачів».

 

Як не дивно, учасники зустрічі все частіше піднімали тему соціальної несправедливості. Мільярдер Вікас Оберой навіть назвав нерівний розподіл багатств головною бідою сучасного світу. Індійський підприємець Азіма Премжі пояснив, чому сильні світу цього занепокоїлися все зростаючою прірвою між доходами багатих і бідних: він передрік "хаотичне повстання у світовому масштабі", якщо ця проблема не буде вирішена.

 

Тема Давосу в цьому році була сформульована так: "Велика трансформація: створюючи нові моделі". Голова форуму професор Клаус Шваб констатував, що капіталізм знаходиться в системній кризі і "вже не відповідає світу навколо нас".

 

Ідея переосмислити економічну систему стала лейтмотивом форуму. "Дозвольте мені поділитися з вами: мені ніколи не було так страшно за мир, як зараз", - заявив глава адміністрації Гонконгу Дональд Цанг, нагадавши, що перебуває на державній службі вже 40 років.

 

Проте ніякого плану, крім побажань "згуртованості світового співтовариства" та соціальної відповідальності корпорацій, розроблено не було. А бізнесмен Рубінштейн навіть припустив, що нам варто чомусь повчитися у Китаю, який, як відомо, відрізняється жорстким контролем, але ніяк не соціальної орієнтованістю. Президент Taкeдa Ясушіка Хасегава заявив: "Для того щоб врятувати світ, мало тільки говорити, треба ще щось робити" - і пообіцяв теж "зробити що-небудь".

 

Російська тема в цьому році стала однією з найбільш обговорюваних на форумі. Відомий економіст Нуріель Рубіні запропонував виключити РФ з п'ятірки провідних країн Брікс, оскільки влада за останні десять років не зробили жодного кроку у вірному напрямку. На форумі обговорили і помітне посилення протестних настроїв, що вилилося у мітинги російського «середнього класу» на Болотної і Сахарова. Найбільшою бідою Росії президент Eurasia Group Ян Бреммер назвав неефективну владу, його думку розділили 65% присутніх, поставивши чиновникам "незадовільно". "Дивно, але Росія сильно відстає від конкурентів, навіть незважаючи на свої колосальні ресурси", - додав він.

 

Ще однією «хворою» темою стала Європа. Канцлер Німеччини Ангела Меркель констатувала, що світ не вірить у здатність регіонів подолати бюджетну кризу. Це припущення підтвердили багато політиків і бізнесмени. Підприємець Девід Рубінштейн висловив похмурі передчуття в заяві про те, що партія Європи практично зіграна.

 

Меркель запропонувала перейти до жорсткої бюджетної економії, але цю стратегію розкритикували провідні економісти. Урізання бюджету призведе до реалізації сценарію "похмурого майбутнього". Перш за все, це буде означати скорочення і безробіття, що не може привести ні до зростання, ні до економічного оптимізму. 

 

utro.ru


30.01.2012 933 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

681
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1954 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1139 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

561
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6908 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11405 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

343

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1091

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1119

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1114
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

80
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

291
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1091
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

762
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2956
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4453
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

84
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

328
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

359
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

669