"Даноша" судиться із сільрадою

 

Присутність данського інвестора ТзОВ «Даноша» у Калуському районі неоднозначна: з одного боку, керівництво району не натішиться, а з другого, деякі сільські громади не можуть спекатися однієї з найбільших в Україні сільськогосподарських компаній з іноземним капіталом, яка займається виробництвом товарних поросят і свиней. До прикладу: вже не перший рік стосунки між громадами Сівко-Войнилівської сільської ради (сюди належать села Сівка Войнилівська і Мошківці) та іноземним інвестором нагадують радше бар’єри на шляху до добросусідства, ніж пошук шляхів до порозуміння, пише газета "Галичина".



Сім років на вітер

Здається, з 2005 року було чимало можливостей і часу для ТзОВ «Даноша», щоб налагодити нормальні стосунки з громадами сіл Сівки Войнилівської та Мошківців. Бо якщо фінансовий капітал — український чи іноземний — провокує серед людей соціальну напругу, то жодний суд не зможе її вичерпати. Хіба ще більше загострить. Як кажуть, з примусу любові не буває.

На Калущині підприємство з іноземним капіталом «Даноша» має фермерські комплекси в селах Копанках, Вилках та Луці. А ще в 2005-му між Сівко-Войнилівською сільською радою та ТзОВ «Даноша» було укладено договір оренди, за яким фірмі передано у платне користування на 49 років земельну ділянку за межами населеного пункту площею 3,72 га для будівництва спеціалізованої свиноферми. Але через п’ять років селяни сіл Сівки Войнилівської та адміністративно підпорядкованих їй Мошківців на місцевому референдумі проголосували проти будівництва свиноферми, а у червні 2012 року рішенням сесії Сівко-Войнилівської сільської ради договір семирічної давності розірвали. Тож у листопаді 2011 року ТзОВ «Даноша» звернулася до Калуського міськрайонного суду з позовом про те, що рішення сесії Сівко-Войнилівської сільської ради про розірвання договору з інвестором є незаконним, бо прийняте з порушенням чинного законодавства, і просить суд згадане рішення сесії скасувати. Третьою стороною без висунення окремих вимог виступають сільські пайовики. Своєю чергою, селяни зазначають, що керівництво ТзОВ «Даноша», «не маючи реально виділеної в натурі земельної ділянки під будову свого об’єкта, замовило проектну документацію, державну експертизу проекту на будівництво свинокомплексу», «без згоди власників землі та належної компенсації розширили на п’ять метрів вже існуючу польову дорогу за рахунок людських паїв, а іншу частину дороги — цілком проклали на людських землях», а тепер ще «безпідставно вимагають повернення коштів».



Дивна репліка


Судове засідання 26 грудня 2012 року тривало з десяток хвилин — суд задовольнив клопотання відповідача в особі сільського голови Сівки Войнилівської Оксани Галки про перенесення розгляду справи через незадовільний стан здоров’я. Тож засідання продовжиться 16 січня 2013 року.

ѕДля нас, представників ЗМі, дивним, бо незрозумілим, стало дорікання судді Наталії Бердан про затягування розгляду справи вже після оголошення дати січневого судового засідання, звернене до присутніх у залі суду представників третьої сторони. Бо до чого тут третя сторона? По-перше, вона не є головним відповідачем і не висуває окремих вимог; по-друге, власне представники третьої сторони були присутні в залі і не клопотали про перенесення судового засідання; а по-третє, як ми з’ясували, заява сільського голови Сівки Войнилівської як відповідача про перенесення розгляду справи цілком правомірна і зареєстрована у канцелярії зранку 26 грудня. Нам відомо також, з якими труднощами добиралися до Калуша представники третьої сторони — селяни з села Сівки Войнилівської, щоб бути присутніми у часі судового засідання, і як люди були заскочені звісткою про його перенесення через хворобу головного відповідача.


09.01.2013 2052 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

617
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2066
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33384
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2268
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3004
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5094 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

377

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1136

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

745

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

952
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

239
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

545
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

618 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1116
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

939
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1028
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

797
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30170 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

869
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3839
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

471
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

500