Рішенням суду від 30 квітня було задоволено позов ТзОВ «Даноша» до Сівко-Войнилівської сільської ради, чим підтверджено законність претензій агрофірми, а саме — той факт, що одностороннє розірвання договору оренди землі під будівництво свинокомплексу на території Сівко-Войнилівської сільської ради було незаконним.
Про це “Вікна” поінформували у керівництві ТзОВ “Даноша”.
Нагадаємо, що у 2005 році між Сівко-Войнилівською сільською радою та агрофірмою ТзОВ «Даноша» було укладено договір оренди, за яким агрофірмі передано у платне користування на 49 років земельну ділянку за межами населеного пункту площею 3,72 га для будівництва спеціалізованої свиноферми.
Але через п’ять років жителі сіл Сівки Войнилівської та адміністративно підпорядкованих сільраді Мошківців на місцевому референдумі проголосували проти будівництва свиноферми, а у червні 2012 року рішенням сесії Сівко-Войнилівської сільради договір семирічної давності розірвали.
Тож у листопаді того ж року ТзОВ «Даноша» звернулася до Калуського міськрайонного суду з адміністративним позовом про визнання рішення сесії незаконним і його скасування. 26 березня у Народному домі села Сівки Войнилівської відбулися загальні збори мешканців та власників садиб сіл Сівки Войнилівської та Мошківців, на яких люди проаналізували пропозицію Калуської РДА (виступає представником третьої сторони на боці ТзОВ «Даноша» у судовому спорі) та райради щодо укладення мирової угоди у судовому засіданні 10 квітня 2013 року і розірвання договору оренди, укладеного ТзОВ «Даноша» з Сівко-Войнилівською сільською радою.
Люди вирішили запропонувати ТзОВ «Даноша» розірвати вищезгаданий договір до судового засідання 10 квітня, а також заборонили укладати мирову угоду Сівко-Войнилівській сільраді. Після судового рішення ТзОВ «Даноша» офіційно оголосило про те, що не має наміру будувати свинокомплекс на території Сівко-Войнилівської сільської ради.
— Відповідно до цінностей компанії, ми співпрацюємо з громадою на основі поваги та довіри, а тому не можемо примусово створювати нове виробництво на її території. Договір оренди ділянки буде розірвано, а питання відшкодування фінансових витрат та витрат, пов’язаних із тим, що запланований свинокомплекс не був збудований та інвестиційний план компанії було порушено, буде узгоджено та вирішено із сільською радою та районною владою у найближчому майбутньому, — йдеться у повідомленні.