«Custody Records» — проєкт Національної поліції України, система електронного обліку та цілодобової фіксації, що призначена для забезпечення прав затриманих осіб та поліцейських.
Завдяки їй в автоматичному режимі фіксуються усі дії правоохоронців від моменту затримання особи до моменту вибуття з підрозділу поліції. В Україні системою «Custody Records» уже обладнано більше сотні територіальних підрозділів Нацполіції. На Прикарпатті вона успішно функціонує в Калуському, Надвірнянському РВП, відділенні поліції м. Долина і відтепер — у відділенні поліції м. Яремче.
Роботу інформаційної підсистеми в оновленому приміщенні яремчанської поліції презентували начальник ГУНП в Івано-Франківській області Сергій Безпалько та начальник управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання праві людини Нацполіції України Володимир Захаренко. Ознайомитись з роботою системи завітали очільники прокуратури, суду, представники місцевої влади та ЗМІ.
Присутнім продемонстрували роботу фронт-офісу, зеленої кімнати, ознайомили з механізмом захисту прав громадян в поліцейському підрозділі.
«Система «Custody Records» забезпечує справедливість, вона про відкритість, про права затриманого та поліцейського. Також вона здійснює контроль та превентивні заходи, як до поліцейського, так і до цивільних громадян. Кожен поліцейський, який працює з цією системою, розуміє, що все фіксується на відеоспостереження. Тож його дії мають бути професійні, фахові. Сьогодні ми уже маємо дуже суттєве зниження скарг щодо протиправних дій поліцейських, також ми маємо змогу дуже багато скарг спростувати», - наголосив Володимир Захаренко.
Окрім цього система Custody Records запроваджує:
1. посаду інспектора, який відповідальний за дотримання прав затриманих осіб;
2. електронну систему обліку всіх дій щодо затриманої особи, яка замінює паперові журнали та зводить можливість викривлення даних до мінімуму;
3. систему «розумної» відеофіксації з уникненням мертвих зон, ручного управління камерами, можливого знищення даних тощо. Для моніторингу безпечного поводження з особою можуть використовуватися різні пристрої, серед яких стаціонарні камери, поворотні камери, об’єктиви зі змінною фокусної відстанні, які підтримують аудіозапис тощо;
4. здійснення інтервʼю (непроцесуального опитування) із затриманою особою щодо того, як з нею поводились поліцейські під час затримання, чи не порушувались її права із фіксацією стану здоровʼя та перевірки будь-якої інформації, що може свідчити про незаконне застосування сили.
Для належної роботи інформаційної системи «Custody Records» у відділенні поліції Яремче переоблаштовано внутрішній простір. Всі приміщення та коридори оснащені відеокамерами. Це здійснено відповідно до вимог міжнародних стандартів з дотримання прав людини. Окрім цього облаштована спеціальна «зелена кімната», яка призначена для ефективної роботи з неповнолітніми. Особовий склад відділення поліції м. Яремче уже пройшов спеціальне навчання щодо функціонування системи.
«Попри всі виклики, які стоять перед поліцією, ми не зупиняємось і продовжуємо розвиватись. Поліція дбає про права громадян і про дотримання цих прав у службовій діяльності. Яремче - одне з найбільших туристичних міст України. І цей проєкт потрібний цьому відділку поліції. Ми його впровадили, я впевнений, він буде успішно функціонувати», — розповів начальник ГУНП в Івано-Франківській області Сергій Безпалько.
У всіх підрозділах, де наразі функціонує «Custody Records», мінімізована кількість скарг щодо будь-яких протиправних дій, натомість збільшений рівень довіри населення до поліцейських послуг.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: