Covid-19: в Ухані кількість хворих у 10 разів перевищувала офіційні дані

Згідно з дослідженням Китайського центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), близько пів мільйона жителів китайського міста, де вперше з'явився новий коронавірус, могли бути заражені Covid-19 - це майже в 10 разів більше, ніж в офіційних даних.

У дослідженні використана вибірка з 34 000 людей серед ​​загального населення Уханя - епіцентрі пандемії - та інших містах провінції Хубей, а також Пекіні, Шанхаї та провінціях Гуандун, Цзянсу, Сичуань та Ляонін. 

Дослідники виявили рівень поширеності антитіл до Covid-19 серед мешканців Уханю, мегаполісу з 11 мільйонами людей, що становить 4,43%.

Як повідомляє муніципальна комісія з охорони здоров'я Уханю, за даними на неділю, у місті загалом 50354 підтверджених випадків захворювання на Covid-19.

Метою дослідження було оцінити масштаби минулих інфекцій серед населення шляхом тестування зразків сироватки крові з групи людей на наявність антитіл до коронавірусу.

Його результати не приймаються як остаточна статистика того, скільки людей у ​​тій чи іншій місцевості зазнали впливу вірусу. Китайський CDC заявив, що дослідження було проведено через місяць після того, як Китай "стримав першу хвилю епідемії Covid-19".

Дослідження показало, що показник поширеності за межами Уханю значно нижчий. В інших містах Хубея було виявлено, що лише 0,44% опитаних жителів мають антитіла до коронавірусу. За межами провінції антитіла були виявлені лише у двох людей серед понад 12 000 жителів.

Результати дослідження опубліковані в китайському повідомленні CDC у соціальних мережах у понеділок. У ньому не згадувалось, чи дослідження опубліковане в академічних журналах.
Янчжун Хуанг, старший науковий співробітник з питань охорони здоров'я в Раді з міжнародних відносин, заявив, що дослідження вказує на проблему недостатнього звітування про інфекції в розпал спалаху в Ухані, частково через хаос у той час і невключення безсимптомних випадків в офіційному підрахунку підтверджених справ. У січні та лютому хворі на лихоманку заполонили лікарні Ухані, де не вистачало робочої сили, наборів для випробувань та медичних ресурсів для діагностики та лікування.
Натомість багатьом сказали їхати додому та самоізолюватись - деякі з них заразили інших членів родини, а інші померли вдома, не зафіксувавши смерть від Covid-19. Недостатня звітність є проблемою, з якою стикаються органи охорони здоров’я у багатьох країнах, часто через брак потенціалу та ресурсів.
Дослідження антитіл, проведені дослідниками в інших частинах світу, також показують, що коронавірус був набагато більш поширеним, ніж свідчать офіційні дані. Наприклад, дослідження, яке профінансувало Міністерство охорони здоров’я штату Нью-Йорк, показало, що до кінця березня кожен із семи дорослих людей у ​​Нью-Йорку мав Covid-19 - приблизно в 10 разів більше, ніж офіційні дані.
У серпні під час іншого дослідження виявили антитіла до коронавірусу у понад 27% з 1,5 мільйонів перевірених жителів Нью-Йорка.
Але в Китаї також є питання прозорості, оскільки чиновники надавали громадськості більше оптимістичних даних, ніж вони мали доступ до них внутрішньо.
З 12 лютого органи охорони здоров'я Хубея почали включати "клінічно діагностовані випадки" до числа підтверджених інфекцій. Того дня близько 13 000 раніше не розкритих "клінічно діагностованих випадків" у провінції були додані до нових підтверджених інфекцій, що призвело до дев'ятикратного збільшення щоденних випадків у порівнянні з попереднім днем.
Документи, що потрапили до провінційного центру з контролю і профілактики захворювань провінції Хубей, представлені раніше CNN викривачем, показані до цього дня, влада повідомляла про "клінічно діагностовані випадки" внутрішньо, але не розголошувала їх громадськості.
За свідченням документів, влада Хубея також публічно повідомила про менший показник підтверджених випадків і смертей 10 лютого та 7 березня, ніж було зафіксовано.
Влада також жорстоко розправилася з громадськими журналістами, які повідомляли про сувору реальність переповнених лікарень в Ухані.
У понеділок Чжан Чжан, колишній адвокат, який задокументував спалах в Ухані, був засуджений до чотирьох років ув'язнення за "сварку і провокування неприємностей". Ще двох незалежних журналістів - Лі Зехуа та Фанг Біна - також затримали після висвітлення спалаху.

Ефективне стримування в Ухані
Дослідження підкреслює величезний контраст між показниками поширеності антитіл до коронавірусу всередині та за межами Ухані.
Хуанг заявив, що значно нижчі показники в інших китайських містах свідчать про те, що "зусилля щодо стримування китайських дійсно були швидкими та ефективними, особливо в порівнянні з такими містами, як Нью-Йорк".
У безпрецедентній спробі стримати вірус, що швидко поширюється, 23 січня Ухань закрили від зовнішнього світу, а всі рейси, поїзди та автобуси скасовані, а в’їзди на шосе перекриті.
Усередині міста уряд ввів жорсткі карантинні обмеження. Більш як два місяці громадський транспорт в Ухані був зупинений, підприємства були закриті, а мільйони жителів перебували у своїх будинках та житлових громадах - навіть не мали права виходити на вулицю у продуктові магазини.  
Однак 76-денне блокування коштувало величезних витрат для жителів, особливо тих, кому потрібно було їхати до лікарні, оскільки весь громадський транспорт був зупинений, а таксі для пацієнтів було недостатньо.
Проте, широкомасштабні заходи були оголошені китайським урядом як такі, що дозволили країні здобути перемогу у боротьбі зі спалахом. Тим часом китайський CDC також підкреслив досягнення Китаю у стримуванні вірусу під час оприлюднення результатів дослідження антитіл у понеділок.
"Результати дослідження показують, що населення нашої країни має низький рівень зараження. Це свідчить про те, що Китаю вдалося контролювати епідемію, на прикладі з Уханем як основним полем битви, і ефективно контролював широкомасштабне поширення епідемії", - зазначає агентство.  
 за матеріалами CNN

Читайте також:


29.12.2020 1462
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

242
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

389
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2269
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1682
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1973
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5586 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1081

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1094

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1609

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1089
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

840
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

702
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14514
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

490
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10360
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6028
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

584
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7332
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2633
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

479
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

589
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

422