Covid-19: в Ухані кількість хворих у 10 разів перевищувала офіційні дані

Згідно з дослідженням Китайського центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), близько пів мільйона жителів китайського міста, де вперше з'явився новий коронавірус, могли бути заражені Covid-19 - це майже в 10 разів більше, ніж в офіційних даних.

У дослідженні використана вибірка з 34 000 людей серед ​​загального населення Уханя - епіцентрі пандемії - та інших містах провінції Хубей, а також Пекіні, Шанхаї та провінціях Гуандун, Цзянсу, Сичуань та Ляонін. 

Дослідники виявили рівень поширеності антитіл до Covid-19 серед мешканців Уханю, мегаполісу з 11 мільйонами людей, що становить 4,43%.

Як повідомляє муніципальна комісія з охорони здоров'я Уханю, за даними на неділю, у місті загалом 50354 підтверджених випадків захворювання на Covid-19.

Метою дослідження було оцінити масштаби минулих інфекцій серед населення шляхом тестування зразків сироватки крові з групи людей на наявність антитіл до коронавірусу.

Його результати не приймаються як остаточна статистика того, скільки людей у ​​тій чи іншій місцевості зазнали впливу вірусу. Китайський CDC заявив, що дослідження було проведено через місяць після того, як Китай "стримав першу хвилю епідемії Covid-19".

Дослідження показало, що показник поширеності за межами Уханю значно нижчий. В інших містах Хубея було виявлено, що лише 0,44% опитаних жителів мають антитіла до коронавірусу. За межами провінції антитіла були виявлені лише у двох людей серед понад 12 000 жителів.

Результати дослідження опубліковані в китайському повідомленні CDC у соціальних мережах у понеділок. У ньому не згадувалось, чи дослідження опубліковане в академічних журналах.
Янчжун Хуанг, старший науковий співробітник з питань охорони здоров'я в Раді з міжнародних відносин, заявив, що дослідження вказує на проблему недостатнього звітування про інфекції в розпал спалаху в Ухані, частково через хаос у той час і невключення безсимптомних випадків в офіційному підрахунку підтверджених справ. У січні та лютому хворі на лихоманку заполонили лікарні Ухані, де не вистачало робочої сили, наборів для випробувань та медичних ресурсів для діагностики та лікування.
Натомість багатьом сказали їхати додому та самоізолюватись - деякі з них заразили інших членів родини, а інші померли вдома, не зафіксувавши смерть від Covid-19. Недостатня звітність є проблемою, з якою стикаються органи охорони здоров’я у багатьох країнах, часто через брак потенціалу та ресурсів.
Дослідження антитіл, проведені дослідниками в інших частинах світу, також показують, що коронавірус був набагато більш поширеним, ніж свідчать офіційні дані. Наприклад, дослідження, яке профінансувало Міністерство охорони здоров’я штату Нью-Йорк, показало, що до кінця березня кожен із семи дорослих людей у ​​Нью-Йорку мав Covid-19 - приблизно в 10 разів більше, ніж офіційні дані.
У серпні під час іншого дослідження виявили антитіла до коронавірусу у понад 27% з 1,5 мільйонів перевірених жителів Нью-Йорка.
Але в Китаї також є питання прозорості, оскільки чиновники надавали громадськості більше оптимістичних даних, ніж вони мали доступ до них внутрішньо.
З 12 лютого органи охорони здоров'я Хубея почали включати "клінічно діагностовані випадки" до числа підтверджених інфекцій. Того дня близько 13 000 раніше не розкритих "клінічно діагностованих випадків" у провінції були додані до нових підтверджених інфекцій, що призвело до дев'ятикратного збільшення щоденних випадків у порівнянні з попереднім днем.
Документи, що потрапили до провінційного центру з контролю і профілактики захворювань провінції Хубей, представлені раніше CNN викривачем, показані до цього дня, влада повідомляла про "клінічно діагностовані випадки" внутрішньо, але не розголошувала їх громадськості.
За свідченням документів, влада Хубея також публічно повідомила про менший показник підтверджених випадків і смертей 10 лютого та 7 березня, ніж було зафіксовано.
Влада також жорстоко розправилася з громадськими журналістами, які повідомляли про сувору реальність переповнених лікарень в Ухані.
У понеділок Чжан Чжан, колишній адвокат, який задокументував спалах в Ухані, був засуджений до чотирьох років ув'язнення за "сварку і провокування неприємностей". Ще двох незалежних журналістів - Лі Зехуа та Фанг Біна - також затримали після висвітлення спалаху.

Ефективне стримування в Ухані
Дослідження підкреслює величезний контраст між показниками поширеності антитіл до коронавірусу всередині та за межами Ухані.
Хуанг заявив, що значно нижчі показники в інших китайських містах свідчать про те, що "зусилля щодо стримування китайських дійсно були швидкими та ефективними, особливо в порівнянні з такими містами, як Нью-Йорк".
У безпрецедентній спробі стримати вірус, що швидко поширюється, 23 січня Ухань закрили від зовнішнього світу, а всі рейси, поїзди та автобуси скасовані, а в’їзди на шосе перекриті.
Усередині міста уряд ввів жорсткі карантинні обмеження. Більш як два місяці громадський транспорт в Ухані був зупинений, підприємства були закриті, а мільйони жителів перебували у своїх будинках та житлових громадах - навіть не мали права виходити на вулицю у продуктові магазини.  
Однак 76-денне блокування коштувало величезних витрат для жителів, особливо тих, кому потрібно було їхати до лікарні, оскільки весь громадський транспорт був зупинений, а таксі для пацієнтів було недостатньо.
Проте, широкомасштабні заходи були оголошені китайським урядом як такі, що дозволили країні здобути перемогу у боротьбі зі спалахом. Тим часом китайський CDC також підкреслив досягнення Китаю у стримуванні вірусу під час оприлюднення результатів дослідження антитіл у понеділок.
"Результати дослідження показують, що населення нашої країни має низький рівень зараження. Це свідчить про те, що Китаю вдалося контролювати епідемію, на прикладі з Уханем як основним полем битви, і ефективно контролював широкомасштабне поширення епідемії", - зазначає агентство.  
 за матеріалами CNN

Читайте також:


29.12.2020 1545
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

356
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

555
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1308
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2241 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3044

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

874

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

744
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2981
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1232
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625