Covid-19: Таїланд затримує вакцинацію AstraZeneca через побоювання згущення крові

Вакцина AstraZeneca/Oxford


Таїланд затримав розповсюдження вакцини Covid-19 від AstraZeneca через повідомлення про утворення тромбів, попри відсутність доказів цього. Затримка настає після того, як низка країн, включаючи Данію та Норвегію, припинили кампанію з вакцинації.

Прем'єр-міністр країни повинен був розпочати акцію вакцинації, отримавши щеплення у п'ятницю. Зараз це скасовано. Затримка настає після того, як низка країн, включаючи Данію та Норвегію, припинили використання джеба.

Близько 5 мільйонів європейців вже отримали вакцину AstraZeneca. З цього числа близько 30 випадків повідомляли про "тромбоемболічні події" - або розвиток тромбів.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявило в четвер, що немає жодних ознак того, що укол викликає утворення тромбів, додавши, що "його переваги продовжують перевищувати ризики". AstraZeneca заявила, що безпека препарату широко вивчалася в ході клінічних випробувань.


Що сказав Таїланд?

"Якість AstraZeneca хороша, деякі країни просили про затримку", - заявив журналістам на пресконференції Піясакол Саколсатаядорн, радник комітету з вакцин проти Covid-19.

Msgstr "Ми затримаємо [також]". Однак представники міністерства охорони здоров'я Таїланду пояснили, що партія вакцин проти AstraZeneca відрізняється від вакцин, що розповсюджуються в Європі, додавши, що серед азіатів проблем зі згустком крові не виявляли.

Перша партія 117 300 доз вакцин проти AstraZeneca прибула до Таїланду 24 лютого разом із 200 000 дозами китайської вакцини Coronavac. Понад 30 000 людей у ​​Таїланді вже отримали Coronavac з моменту початку програми вакцинації 28 лютого. Таїланд заявляє, що продовжить впровадження програми Coronavac.


Що роблять інші країни?

У Великобританії Агентство з регулювання лікарських засобів та медичних препаратів (MHRA) заявило, що немає жодних доказів, що вакцина спричинила проблеми, і люди все одно повинні їхати та робити щеплення, коли про це просять. За даними MHRA, у Великобританії введено понад 11 мільйонів доз вакцини Covid-19 AstraZeneca.

Австралія, якій вже надіслано 300 000 доз вакцини AstraZeneca, також заявила, що продовжить введення. "На даний момент дуже чітко порада лікарів полягає в тому, що це безпечна вакцина, і ми хочемо, щоб розгортання продовжувалося. Холодні голови повинні переважати", - сказав міністр внутрішніх справ Пітер Даттон.

Департамент охорони здоров'я Філіппін також заявив, що "немає причин" зупиняти там щеплення. Здається, Південна Корея також продовжує свою розробку, хоча деякі висловлювали занепокоєння.

Туди вже надійшло близько 785 000 доз вакцин. Нещодавно влада країни заявила, що смерть восьми людей протягом декількох днів після отримання вакцини не мала жодного зв’язку з щепленням.

Пізніше виявили, що між вакциною та смертю не було зв'язку.

Однак Данія, Норвегія та Ісландія тимчасово призупинили розповсюдження. Тим часом Італія та Австрія припинили вживати певні партії препарату як запобіжний захід. У попередній заяві EMA зазначив, що рішення Данії було "запобіжним заходом, який вжили поки триває повне розслідування повідомлень про утворення тромбів у людей, які отримали вакцину, включаючи один випадок у Данії, коли людина померла".


Як діє вакцина?

Вакцина AstraZeneca, розроблена разом з Оксфордським університетом, виготовляється з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) від шимпанзе. Він був модифікований, щоб більше нагадувати коронавірус - хоча він не може викликати хвороби. Після ін’єкції він вчить імунну систему організму, як боротися зі справжнім вірусом, якщо це потрібно.

за матеріалами ВВС


12.03.2021 1669
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1600
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1026
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1289 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3756 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33881
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2851

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

364

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

760

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1709

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1079
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

641
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

518
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

895
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1998
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12212
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1505
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1294
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

549
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

261
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

332
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

378
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1271