Covid-19: світова спільнота допомагає Індії подолати катастрофічну ситуацію із захворюваністю

Поки Індія бореться із руйнівною другою хвилею Covid-19, яка щодня вбиває тисячі людей, міжнародні зусилля щодо подолання кризи прискорюються, і Великобританія, і США зобов'язуються допомогти вкрай необхідними медичними засобами.

Друга хвиля, яка розпочалася в березні, швидко загострилася, і Індія зафіксувала понад мільйон нових випадків всього за три дні. Протягом останніх двох тижнів у медичних закладах закінчуються ліжка для госпіталізації, кисень для інтенсивної терапії, багато пацієнтів залишаються за межами лікарень, чекаючи на медичну допомогу.

У понеділок Індія повідомила про 352 991 нових випадків захворювання та 2812 смертей через вірус, що є п'ятим найбільшим щоденним навантаженням у світі.

Ситуація особливо страшна в столиці Нью-Делі, де запровадили локдаун до 3 травня. У місті наразі у лікарнях стикнулися з серйозною нестачею кисню. Делі не виробляє власний кисень і покладається на ресурси, що постачаються центральним урядом, за словами головного міністра Делі Арвінда Кейріваля.

Впродовж вихідних днів кілька лікарень Делі написали у Твітті повідомлення SOS із закликом щодо постачання кисню. У суботу щонайменше 20 важкохворих пацієнтів померли після затримки у постачанні кисню в одній лікарні Делі.

У неділю прем'єр-міністр Нарендра Моді заявив, що його адміністрація створить 551 завод з виробництва кисню "в кожному районі, щоб забезпечити достатню доступність кисню".

Центральний уряд зазнав жорстокої критики в країні за боротьбу зі спалахом захворювання, через що переповнені лікарні та мешканці публікували в соціальних мережах прохання про збільшення постачання кисню від державних і федеральних чиновників. Багато хто звернувся до чорного ринку у відчайдушній спробі врятувати своїх близьких.

Родичі людини, яка померла через Covid-19 під час кремації в Джамму, Індія, 25 квітня 2021 року.

Лише минулого тижня Моді вперше звернувся до нації щодо кризи, провівши політичні мітинги та значною мірою применшивши актуальність другої хвилі за попередні тижні.

Під час щомісячної радіопрограми у неділю Моді заявив, що провів зустрічі з експертами фармацевтичної галузі, виробниками вакцин та виробниками кисню щодо того, як боротися з другою хвилею.

"Я розмовляю з вами в той час, коли Covid-19 перевіряє наше терпіння і здатність терпіти біль. Багато наших близьких залишили нас несвоєчасно", - сказав він в ефірі радіо. "Після успішної боротьби з першою хвилею моральний дух нації був високим, вона була впевнена в собі. Але ця буря сколихнула націю".


Глобальна допомога

Вражені катастрофічною ситуацією щодо перебігу захворювання та кризою у медичній системі Індії та зростанням щоденної кількості загиблих, що потрапляють у світові заголовки, країни у всьому світі активізували свою критичну допомогу.

Адміністрація Байдена та Міністерство оборони США розгорнуть постачання та підтримку для Індії, включаючи надсилання вентиляторів, ЗІЗ, наборів для швидкої діагностики та терапевтичних засобів.

"Сполучені Штати також планують надати термінову партію кисню та інші відповідні запаси", - йдеться в повідомленні, яким обмінялися радники з питань національної безпеки двох країн.

На початку цього року США ввели тимчасову заборону на експорт сировини, що має вирішальне значення для виробництва вакцин. Це суперечливе рішення означало, що виробники вакцин у всьому світі, включаючи Інститут сироватки крові (Індія), стикаються з браком матеріалів для виготовлення вакцин Covid-19 і змушені шукати деінде.

Мітинг щодо дефіциту вакцин проти Covid-19 біля воріт центру вакцинації в Мумбаї, Індія, 20 квітня.


Внаслідок цієї заборони значно зросла критика дій уряду, дехто характеризує її як накопичення ресурсів, оскільки прискорилася друга хвиля Індії - особливо з огляду на покращення ситуації, що склалася в США, та ефективну програму вакцинації там.

Адар Поонавалла, генеральний директор SII, звернувся безпосередньо до президента США Джо Байдена 16 квітня в час поглиблення національної кризи.

"Якщо ми хочемо по-справжньому об'єднатись у боротьбі з цим вірусом, від імені вакцинної галузі за межами США, я покірно прошу вас скасувати ембарго на експорт сировини з США, щоб виробництво вакцин можна було пришвидшити", - написав Поонавалла у своєму Twitter.

У неділю Білий дім оголосив, що частково скасує заборону, та визначить "конкретну сировину, яка терміново необхідна для виробництва в Індії вакцини Covishield, яка негайно стане доступною для Індії".

Однак в оголошенні не згадується про розподіл доз вакцин AstraZeneca, яких у США накопичено десятки мільйонів. Дози, які не були дозволені Адміністрацією США з питань харчових продуктів і медикаментів та залишились невикористаними, за винятком кількох мільйонів вакцин, які надіслали до Канади та Мексики.

У неділю доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, заявив, що надсилання надлишку вакцин до Індії було "на столі", хоча він не запропонував графіку та плану такого кроку.

Він також попередив, що, хоча США, здається, перебувають на шляху до одужання, щоденні випадки постійно трапляються, а щеплення зростають, вірус є глобальною проблемою.

"Це причина, чому нам та іншим багатим країнам доводиться нести, на мою думку, моральну відповідальність, щоб допомогти решті світу взяти це під контроль", - сказав Фочі. "Через рік ми будемо в справді набагато кращому стані, ніж зараз, але будуть інші країни, у яких цього не буде. Чим швидше ми захистимо решту світу, тим безпечнішим буде наш захист."

Великобританія також відправляє до Індії 600 одиниць медичного обладнання, включаючи кисневі концентратори та вентилятори, заявив уряд країни у неділю. Допомога випливає із прямого запиту Моді до Великобританії.

Очікується, що перша партія надійде до Делі у вівторок.

Люди чекають, щоб поповнити медичні балони на кисневій заправній станції в Аллахабаді, Індія, 24 квітня.


Індія також отримає з Німеччини 23 системи та контейнери для мобільних пристроїв, які доставлять повітряним транспортом та прибудуть до Індії протягом тижня. Постачання будуть направляти у військові лікарні для лікування пацієнтів Covid-19, заявило міністерство оборони Індії в п'ятницю.

Сусідній Пакистан оголосив, що надаватиме "допомогу" в рамках "жесту солідарності", йдеться в заяві міністерства закордонних справ країни.

Дві ядерні збройні держави мають довгу і ворожу історію, а напруженість між ними значно зросла за останній рік. Пакистан пропонує направити апарати штучної вентиляції легенів, ЗІЗ та іншу медичну допомогу.

"Я хочу висловити нашу солідарність з жителями Індії, коли вони борються з небезпечною хвилею Covid-19", - заявив прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан в опублікованій у суботу заяві. "Ми молимось про швидке одужання всіх, хто страждає від пандемії", - сказав Хан. "Ми повинні боротися з цією глобальною проблемою, з якою стикнулося людство, разом".

Технічні гіганти Microsoft і Google також запропонували підтримку Індії, включаючи фінансування медичних засобів, таких як пристрої для концентрації кисню.

за матеріалами CNN


27.04.2021 1918
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1652
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

932
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

579
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5532
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1481
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

418

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1246

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1074

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

986
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

309
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10678
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5700
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

369
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

614 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1052
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913