COVID-19: Рада ЄС оновила рекомендації щодо обмежень на поїздки з третіх країн

У четвер, 20 травня, Рада Європейського Союзу прийняла рекомендацію щодо внесення змін щодо тимчасового обмеження на необов’язкові поїздки до ЄС.

Ця поправка відповідає поточним вакцинаційним кампаніям, вводячи певні відмови для вакцинованих осіб та полегшуючи критерії для скасування обмежень для третіх країн.

В той самий час враховуються можливі ризики, які представляють нові штами коронавірусної інфекції, встановлюючи механізм екстреного гальмування, щоб швидко реагувати на появу штаму, що представляє інтерес чи занепокоєння у третіх країнах.


Критерії скасування обмежень для всіх мандрівників з третіх країн

Для скасування обмежень на необов’язкові поїздки для даної третьої країни згідно з новими правилами кількість випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів збільшено з 25 до 75.

Також враховується прогрес у кампанії вакцинації населення проти вірусу. В той самий час, щоб вчасно реагувати на ризик, пов'язаний з новими штамами, тепер слід розглядати виявлення в країні варіантів, що представляють інтерес, разом із варіантами, що викликають занепокоєння.

Інші наявні критерії продовжують застосовуватись, включаючи стабільну або тенденцію до зменшення кількості нових випадків, кількість проведених тестів, позитивність серед усіх проведених тестів, загальну відповідь на COVID-19 у країні та надійність наявної інформації. Надалі враховувати показники в кожному конкретному випадку.


Зняття обмежень для щеплених осіб

Якщо держави-члени приймають докази вакцинації, щоб скасувати обмеження на подорожі, такі як тестування або карантин, вони, в принципі, повинні зняти обмеження на неосновні подорожі для мандрівників третіх країн, які отримали останню рекомендовану дозу схваленої ЄМА вакцини принаймні за 14 днів до прибуття.

Держави-члени можуть також зняти обмеження на необов’язкові поїздки для тих, хто отримав принаймні за 14 днів до останньої рекомендованої дози вакцини, завершивши процес ВООЗ щодо екстреного використання.

При скасуванні цих обмежень держави-члени повинні враховувати взаємність у кожному конкретному випадку.

Після прийняття положення про цифровий ковід-сертифікат, який має забезпечити безперешкодний в'їзд, через імплементаційний акт Комісії, для сертифікатів щеплень третіх країн, еквівалентних цифровим зеленим сертифікатам.

До цього часу держави-члени повинні мати можливість приймати сертифікати третіх країн, що містять принаймні мінімальний набір даних, відповідно до національного законодавства та з урахуванням необхідності мати можливість перевірити справжність, дійсність та цілісність сертифіката.


Механізм «аварійного гальмування»

Якщо епідеміологічна ситуація третьої країни або регіону швидко погіршується, зокрема, якщо виявлено штам, що викликає занепокоєння або інтерес, держави-члени повинні прийняти термінове, тимчасове обмеження на всі поїздки до ЄС.

Це екстрене гальмування не повинно застосовуватися до громадян ЄС, довгострокових мешканців ЄС та певних категорій основних мандрівників, які, тим не менше, повинні проходити відповідні тести та карантин, навіть якщо вони повністю вакциновані.

Коли держава-член застосовує такі обмеження, держави-члени, які збираються в Раді, повинні терміново переглянути ситуацію узгоджено та у тісній співпраці з Комісією. Такі обмеження слід переглядати щонайменше кожні два тижні.


Передумови

30 червня 2020 року Рада прийняла рекомендацію щодо поступового скасування тимчасових обмежень на необов'язкові поїздки до ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени повинні почати скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах, що переглядається кожні два тижні.

2 лютого 2021 року Рада прийняла рекомендацію про внесення змін, оновила критерії скасування обмежень, визначила заходи для мандрівників та передбачила швидке відновлення обмежень у ситуаціях, що можуть погіршитити стан, або коли виявлено високу частоту штамів, що викликають занепокоєння.

3 травня 2021 року Комісія представила пропозицію щодо подальшого пом'якшення наявних обмежень на необов'язкові поїздки з огляду на розвиток епідеміологічної ситуації та хід вакцинаційних кампаній.

Рекомендація Ради не є юридично обов'язковим документом. Влада держав-членів залишається відповідальною за реалізацію змісту рекомендації.

за матеріалами Consilium.Europa.eu


21.05.2021 1509
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1769
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18850
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1692
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1179
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2224
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3801

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1910

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

652

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1269

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1423
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

337
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

850
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24363
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

585
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

721
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1611
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7954
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

367
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

742
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1999 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

707