COVID-19: Рада ЄС оновила рекомендації щодо обмежень на поїздки з третіх країн

У четвер, 20 травня, Рада Європейського Союзу прийняла рекомендацію щодо внесення змін щодо тимчасового обмеження на необов’язкові поїздки до ЄС.

Ця поправка відповідає поточним вакцинаційним кампаніям, вводячи певні відмови для вакцинованих осіб та полегшуючи критерії для скасування обмежень для третіх країн.

В той самий час враховуються можливі ризики, які представляють нові штами коронавірусної інфекції, встановлюючи механізм екстреного гальмування, щоб швидко реагувати на появу штаму, що представляє інтерес чи занепокоєння у третіх країнах.


Критерії скасування обмежень для всіх мандрівників з третіх країн

Для скасування обмежень на необов’язкові поїздки для даної третьої країни згідно з новими правилами кількість випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів збільшено з 25 до 75.

Також враховується прогрес у кампанії вакцинації населення проти вірусу. В той самий час, щоб вчасно реагувати на ризик, пов'язаний з новими штамами, тепер слід розглядати виявлення в країні варіантів, що представляють інтерес, разом із варіантами, що викликають занепокоєння.

Інші наявні критерії продовжують застосовуватись, включаючи стабільну або тенденцію до зменшення кількості нових випадків, кількість проведених тестів, позитивність серед усіх проведених тестів, загальну відповідь на COVID-19 у країні та надійність наявної інформації. Надалі враховувати показники в кожному конкретному випадку.


Зняття обмежень для щеплених осіб

Якщо держави-члени приймають докази вакцинації, щоб скасувати обмеження на подорожі, такі як тестування або карантин, вони, в принципі, повинні зняти обмеження на неосновні подорожі для мандрівників третіх країн, які отримали останню рекомендовану дозу схваленої ЄМА вакцини принаймні за 14 днів до прибуття.

Держави-члени можуть також зняти обмеження на необов’язкові поїздки для тих, хто отримав принаймні за 14 днів до останньої рекомендованої дози вакцини, завершивши процес ВООЗ щодо екстреного використання.

При скасуванні цих обмежень держави-члени повинні враховувати взаємність у кожному конкретному випадку.

Після прийняття положення про цифровий ковід-сертифікат, який має забезпечити безперешкодний в'їзд, через імплементаційний акт Комісії, для сертифікатів щеплень третіх країн, еквівалентних цифровим зеленим сертифікатам.

До цього часу держави-члени повинні мати можливість приймати сертифікати третіх країн, що містять принаймні мінімальний набір даних, відповідно до національного законодавства та з урахуванням необхідності мати можливість перевірити справжність, дійсність та цілісність сертифіката.


Механізм «аварійного гальмування»

Якщо епідеміологічна ситуація третьої країни або регіону швидко погіршується, зокрема, якщо виявлено штам, що викликає занепокоєння або інтерес, держави-члени повинні прийняти термінове, тимчасове обмеження на всі поїздки до ЄС.

Це екстрене гальмування не повинно застосовуватися до громадян ЄС, довгострокових мешканців ЄС та певних категорій основних мандрівників, які, тим не менше, повинні проходити відповідні тести та карантин, навіть якщо вони повністю вакциновані.

Коли держава-член застосовує такі обмеження, держави-члени, які збираються в Раді, повинні терміново переглянути ситуацію узгоджено та у тісній співпраці з Комісією. Такі обмеження слід переглядати щонайменше кожні два тижні.


Передумови

30 червня 2020 року Рада прийняла рекомендацію щодо поступового скасування тимчасових обмежень на необов'язкові поїздки до ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени повинні почати скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах, що переглядається кожні два тижні.

2 лютого 2021 року Рада прийняла рекомендацію про внесення змін, оновила критерії скасування обмежень, визначила заходи для мандрівників та передбачила швидке відновлення обмежень у ситуаціях, що можуть погіршитити стан, або коли виявлено високу частоту штамів, що викликають занепокоєння.

3 травня 2021 року Комісія представила пропозицію щодо подальшого пом'якшення наявних обмежень на необов'язкові поїздки з огляду на розвиток епідеміологічної ситуації та хід вакцинаційних кампаній.

Рекомендація Ради не є юридично обов'язковим документом. Влада держав-членів залишається відповідальною за реалізацію змісту рекомендації.

за матеріалами Consilium.Europa.eu


21.05.2021 1479
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1552 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7105
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14965 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1868
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1138
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6627

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

745

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

917

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1698

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1506
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

38
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

490
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

729
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2992
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1793
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

821
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34959 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

309
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

471
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

792
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

697