COVID-19: носіння маски та соціальне дистанціювання «можуть тривати роками»

Провідні епідеміологи прогнозують, що людям, можливо, доведеться носити маски та дотримуватись соціальної дистанції ще протягом декількох років.


Мері Рамсей, керівник відділу імунізації Агенції Громадського Здоров'я Англії, заявила, що основні заходи можуть бути застосовані до тих пір, поки інші країни успішно не проведуть вакцинацію.

Вона також сказала, що повернення великих глядацьких подій вимагає ретельного моніторингу та чітких інструкцій щодо безпеки.

Провідним епідеміологам прогнозується, що людям, можливо, доведеться носити маски на обличчі та дотримуватися соціальної відстані протягом декількох років, поки ми не повернемося до нормального стану.
Мері Рамсей, керівник відділу імунізації в Громадській службі охорони здоров'я Англії, заявила, що основні заходи можуть бути застосовані до тих пір, поки інші країни не проведуть кампанії з вакцинації.
Вона також сказала, що повернення великих подій із глядацькою аудиторією вимагає ретельного моніторингу та чітких інструкцій щодо забезпечення безпеки.
Міністр оборони не виключив продовження заборони на іноземні свята.
Бен Уоллес заявив Ендрю Марру з BBC One, що бронювання перерви за кордоном зараз буде "передчасним" і "потенційно ризикованим".
Великобританія встановила черговий рекорд за кількістю введення доз вакцин проти коронавірусу за один день у суботу - 844 285 ударів.

Доктор Рамсей сказав, що такі обмеження, як носіння маски в багатолюдних місцях та соціальне дистанціювання, стали прийнятими багатьма країнами й все це дозволяло економіці функціонувати.

За її словами, "люди звикли до цих обмежень нижчого рівня, і люди можуть жити з ними, а економіка все ще може продовжувати діяти з такими методами, уникаючи жорстких обмежень".

"Тому я думаю, звичайно, протягом декількох років, принаймні до тих пір, поки інші частини світу не будуть щеплені, як ми, і цифри інфікування знизяться скрізь, тобто тоді ми можемо поступово повернутися до більш нормального життя ", - додала вона.

Попередивши, що "дуже важливо, щоб ми не розслаблялися занадто швидко", д-р Рамзі сказав, що будь-який циркулюючий вірус неминуче підхопить тих, хто вразливий.

"Ми повинні дуже уважно розглянути ризики, перш ніж скасувати будь-яке з цих обмежень", - сказала вона.

Професор Кріс Вітті, головний медичний радник уряду Великобританії, заявив парламентарям на початку цього місяця, що сподівається, що "прості методи, такі як миття рук, маски для обличчя, де це доречно, випробування, перш за все, вакцини" - все це дозволяє зберегти контроль над вірусом влітку.

Патрік Валланс, головний науковий радник, також заявив, що маски для обличчя можуть знадобитися в певних ситуаціях, якщо кількість інфекцій зростатиме взимку, але можливо, що люди будуть поводитися уважніше, що сприятиме соціальному дистанціюванню.

Минулого місяця група урядових наукових радників заявила, що "підтримка такої соціальної політики, яка зменшує передачу", буде необхідною протягом деякого часу.

Ці експерти заявили, що це може включати постійне тестування та відстеження, самоізоляцію та публічні повідомлення, що заохочують "добровільні дії для зменшення ризиків".

Спортивні заходи та дозвілля на відкритому повітрі також можуть знову відновитися, дозволені організовані види спорту на свіжому повітрі, також можливі зустрічі 15 осіб батьківських та дитячих груп на відкритому повітрі. У Шотландії спільне богослужіння відновлюється 26 березня.

В Уельсі з понеділка супермаркети можуть продавати речі не найважливішого призначення, відкриються садові центри. А в Північній Ірландії з 1 квітня шість людей з двох домогосподарств можуть зустрічатися на приватних територіях.

Уряд встановив перегляд заходів щодо боротьби з коронавірусом з літа в минулому місяці. Тим часом виконавчий директор Інституту Френсіса Крика заявив  що слід провести швидке розслідування того, що сталося протягом перших місяців пандемії.

За його словами, він вважає, що "політична реакція є повільною - майже випадковою - що свідчить про невдачу наукових та медичних рекомендацій до політичної влади".

"Нам слід провести швидке розслідування першої частини пандемії - з січня по червень, - щоб ми могли засвоїти уроки та бути краще підготовленими до майбутнього", - сказав він.

Професор Джонатан Ван-Там, заступник головного медичного працівника Англії, припустив минулого тижня, що публічне розслідування пандемії зараз буде небажаним відволіканням для тих, кому доручено контролювати вірус.

Згідно з даними Управління транспортної безпеки США заявило, щонайменше 10 днів поспіль понад мільйон пасажирів щодня подорожують за допомогою аеропортів країни - в той час експерти стверджують, що випадки інфікування небезпечним штамом збільшуються по всій країні.

Лише у п’ятницю країна побачила понад 1,4 мільйона пасажирів в аеропортах країни - це рекорд за час епохи пандемії.
"Ми, по суті, поширюємо варіант B.1.1.7 по всій країні", - заявив доктор Пітер Хотез, декан Національної школи тропічної медицини Медичного коледжу Бейлор, у неділю.

за матеріалами BBC


22.03.2021 1825
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1017
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3186
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4955
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1372
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1609
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1907

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

288

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

595

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1397

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1489
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

460
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2184 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2020
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4612
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

483
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8181
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3470
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

366
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

126
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

486
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

643 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

826