COVID-19: носіння маски та соціальне дистанціювання «можуть тривати роками»

Провідні епідеміологи прогнозують, що людям, можливо, доведеться носити маски та дотримуватись соціальної дистанції ще протягом декількох років.


Мері Рамсей, керівник відділу імунізації Агенції Громадського Здоров'я Англії, заявила, що основні заходи можуть бути застосовані до тих пір, поки інші країни успішно не проведуть вакцинацію.

Вона також сказала, що повернення великих глядацьких подій вимагає ретельного моніторингу та чітких інструкцій щодо безпеки.

Провідним епідеміологам прогнозується, що людям, можливо, доведеться носити маски на обличчі та дотримуватися соціальної відстані протягом декількох років, поки ми не повернемося до нормального стану.
Мері Рамсей, керівник відділу імунізації в Громадській службі охорони здоров'я Англії, заявила, що основні заходи можуть бути застосовані до тих пір, поки інші країни не проведуть кампанії з вакцинації.
Вона також сказала, що повернення великих подій із глядацькою аудиторією вимагає ретельного моніторингу та чітких інструкцій щодо забезпечення безпеки.
Міністр оборони не виключив продовження заборони на іноземні свята.
Бен Уоллес заявив Ендрю Марру з BBC One, що бронювання перерви за кордоном зараз буде "передчасним" і "потенційно ризикованим".
Великобританія встановила черговий рекорд за кількістю введення доз вакцин проти коронавірусу за один день у суботу - 844 285 ударів.

Доктор Рамсей сказав, що такі обмеження, як носіння маски в багатолюдних місцях та соціальне дистанціювання, стали прийнятими багатьма країнами й все це дозволяло економіці функціонувати.

За її словами, "люди звикли до цих обмежень нижчого рівня, і люди можуть жити з ними, а економіка все ще може продовжувати діяти з такими методами, уникаючи жорстких обмежень".

"Тому я думаю, звичайно, протягом декількох років, принаймні до тих пір, поки інші частини світу не будуть щеплені, як ми, і цифри інфікування знизяться скрізь, тобто тоді ми можемо поступово повернутися до більш нормального життя ", - додала вона.

Попередивши, що "дуже важливо, щоб ми не розслаблялися занадто швидко", д-р Рамзі сказав, що будь-який циркулюючий вірус неминуче підхопить тих, хто вразливий.

"Ми повинні дуже уважно розглянути ризики, перш ніж скасувати будь-яке з цих обмежень", - сказала вона.

Професор Кріс Вітті, головний медичний радник уряду Великобританії, заявив парламентарям на початку цього місяця, що сподівається, що "прості методи, такі як миття рук, маски для обличчя, де це доречно, випробування, перш за все, вакцини" - все це дозволяє зберегти контроль над вірусом влітку.

Патрік Валланс, головний науковий радник, також заявив, що маски для обличчя можуть знадобитися в певних ситуаціях, якщо кількість інфекцій зростатиме взимку, але можливо, що люди будуть поводитися уважніше, що сприятиме соціальному дистанціюванню.

Минулого місяця група урядових наукових радників заявила, що "підтримка такої соціальної політики, яка зменшує передачу", буде необхідною протягом деякого часу.

Ці експерти заявили, що це може включати постійне тестування та відстеження, самоізоляцію та публічні повідомлення, що заохочують "добровільні дії для зменшення ризиків".

Спортивні заходи та дозвілля на відкритому повітрі також можуть знову відновитися, дозволені організовані види спорту на свіжому повітрі, також можливі зустрічі 15 осіб батьківських та дитячих груп на відкритому повітрі. У Шотландії спільне богослужіння відновлюється 26 березня.

В Уельсі з понеділка супермаркети можуть продавати речі не найважливішого призначення, відкриються садові центри. А в Північній Ірландії з 1 квітня шість людей з двох домогосподарств можуть зустрічатися на приватних територіях.

Уряд встановив перегляд заходів щодо боротьби з коронавірусом з літа в минулому місяці. Тим часом виконавчий директор Інституту Френсіса Крика заявив  що слід провести швидке розслідування того, що сталося протягом перших місяців пандемії.

За його словами, він вважає, що "політична реакція є повільною - майже випадковою - що свідчить про невдачу наукових та медичних рекомендацій до політичної влади".

"Нам слід провести швидке розслідування першої частини пандемії - з січня по червень, - щоб ми могли засвоїти уроки та бути краще підготовленими до майбутнього", - сказав він.

Професор Джонатан Ван-Там, заступник головного медичного працівника Англії, припустив минулого тижня, що публічне розслідування пандемії зараз буде небажаним відволіканням для тих, кому доручено контролювати вірус.

Згідно з даними Управління транспортної безпеки США заявило, щонайменше 10 днів поспіль понад мільйон пасажирів щодня подорожують за допомогою аеропортів країни - в той час експерти стверджують, що випадки інфікування небезпечним штамом збільшуються по всій країні.

Лише у п’ятницю країна побачила понад 1,4 мільйона пасажирів в аеропортах країни - це рекорд за час епохи пандемії.
"Ми, по суті, поширюємо варіант B.1.1.7 по всій країні", - заявив доктор Пітер Хотез, декан Національної школи тропічної медицини Медичного коледжу Бейлор, у неділю.

за матеріалами BBC


22.03.2021 1891
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2453
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19583
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1753
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1228 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3880

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

145

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2015

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1315
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

383
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

911
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

641
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

615
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

752
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1646
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8059
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

499
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2062 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741