Covid-19: навчання в Європі у час пандемії

Волонтери Червоного Хреста проводять експрес-тест Covid-19 під час скринінгу студентів та викладачів у Гільдбурггаузені, Німеччина, 2 грудня.


Пандемія коронавірусу змінила усі сфери життя мільйонів дорослих європейців у 2020 році. Діти теж безмежно страждали впродовж місяців карантинних обмежень, ситуація змінилася коли школи в більшості країн знову відкривались влітку та восени.

Зараз навіть це під загрозою. Студенти у Великобританії мали повернутися з різдвяних канікул у понеділок. Але менш як тиждень тому уряд оголосив, що повернення до школи затримається на два тижні майже для всіх старшокласників та деяких дітей початкової школи - навчання продовжиться в Інтернеті.

У неділю прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що школи, доведеться закрити на невизначений час. У Німеччині школи повернулися до дистанційного навчання в середині грудня, коли кількість заражених зросла, і рішення про подальші дії прийняли в понеділок.

А в Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають федеральні уряди також відкласти повернення до школи.

Випадки інфікування у Великобританії швидко зростають, що змушує мільйони людей знову повернутися до життя у нових карантинних обмеженнях.
Діти шкільного віку заражаються швидше, ніж раніше, і вчені побоюються, що новий варіант вірусу, який легше передається, провокує нову хвилю  інфікувань. І новий штам вірусу вже зафіксований щонайменше у 15 інших європейських країнах, включаючи Швецію,
Францію, Іспанію та Швейцарію. Він також виявлений у США, Китаї та Австралії.
Двотижнева затримка повернення до школи може здатися незначною для американців у містах, де школи закрили ще перед барами, ресторанами та спортзалами. Але в Європі закриття шкіл широко розглядається як крайній захід.
Європейські уряди спираються на дослідження, які вказують на те, що школи не відіграють великої ролі у передачі Covid-19 у громаді, щоб виправдати те, що вони залишаються відкритими. Діти, як правило, мають нижчий ризик зараження та важкого перебігу захворювання.
Але деякі з цих динамік можуть змінюватися. На ранніх стадіях пандемії дані показували значно нижчий рівень зараження дітей у порівнянні з дорослими. Зараз у Великобританії діти середнього шкільного віку є віковою групою з найвищим рівнем зараження.
Однак дитяча смерть залишається надзвичайно низькою. Доктор Шамез Ладхані, епідеміолог, який проводив дослідження інфекцій в школах Англії, у середині грудня сказав журналістам, що зростання рівня зараження в англійських школах, як правило, відображає рівень їхніх громад. Це може підтвердити думку про те, що школи все ще не викликають інфікування у громаді.
Учні сьомого класу практикують заходи соціального дистанціювання в Лондонській академії Citygate London 4 вересня 2020 року в Лондоні.

Опитування не є остаточним, але Ладхані каже, що його команда не знаходить доказів передачі між студентами в тісному контакті. "Небагато спалахів, коли, наприклад, шість дітей в одному колективі заражаються в один час, де, на вашу думку, вони передавали це один одному", - сказав Ладхані.
Урядові рекомендації рекомендують англійським школам створювати "бульбашки" або групи для своїх учнів, щоб обмежити кількість контактів між собою.
"Ми знаємо, що зараження відбувається у дітей шкільного віку. Ми не знаємо динаміки зараження, незалежно від того, відбувається воно в школі, поза школою чи вдома", - сказав епідеміолог.
Вчені вивчають, чи школярі можуть частіше поширювати новий штам Covid-19, ніж попередній.

Закривати чи не закривати? 
Деякі викладачі та медичні експерти у Великобританії стверджують, що закриття шкіл - це не лише внаслідок нового штаму, а неспроможність уряду випередити вірус та зробити школи достатньо безпечними.
У неділю прем'єр-міністр Джонсон заявив ВВС, що "я не маю сумнівів у тому, що школи безпечні".
Він додав, що діти стикаються з "дуже, дуже низьким" ризиком порівняно з перевагою відвідування школи, яка була "такою величезною". Секретар освіти Гевін Вільямсон заявив у середу в парламенті, що уряд має жорсткий план підвищення безпеки в школах і що двотижнева затримка дасть їм час для проведення масових випробувань Covid-19 для учнів та персоналу - новий режим, який буде підтриманий військовими Великобританії.
"Цей вид масових випробувань допоможе захистити не лише дітей та молодь, це принесе користь усім у громаді, оскільки розірве ланцюги передачі, через які зростає рівень зараження. Це, в свою чергу, зробить більш безпечним для більшої кількості дітей фізично повернутися до школи ", - сказав Вільямсон.
Але законодавці, в тому числі секретар освіти від опозиції Кейт Грін, виклали сумнів у тому, чи буде уряд готовий розпочати програму в кожній школі всього за два тижні.
Профспілки вчителів назвали це "нездійсненим".
"Ця затримка та зрив у навчанні дітей є прямим результатом провалу уряду. Вони втратили контроль над вірусом. Зараз вони втрачають контроль над освітою дітей", - сказала Грін.
4 червня співробітник школи вимірює температуру у дитини в школі Шортлендс Академії Гарріса в Лондоні. 

Існує скептицизм щодо здатності британського уряду швидко впроваджувати програми масових тестувань після того, як його програма тестувань, відстеження та ізоляції, яка отримала 22 мільярди фунтів стерлінгів (30 мільярдів доларів США), запущена минулого року і була розкритикована урядовими науковими радниками.
Радники заявили, що занадто мало людей проходять тестування, що результати обробляються занадто повільно, і люди порушують правила ізоляції, маючи мало моніторингу та контролю.
Незалежна група експертів, створена як альтернатива офіційним науковим радникам уряду, відома як SAGE - заявила, що зараз важливіше, ніж будь-коли, вдосконалити програму відстеження, щоб не допустити зараження та, отже, школи відкриваються.
Вони попередили, що надто багато очікувань, що вакцини, які зараз вводяться у Великобританії та більшій частині Європи, означатимуть негайне повернення до нормального стану.  
"Це не чарівна куля. Ми перебуваємо у дуже серйозній ситуації", - заявив голова групи Девід Кінг, колишній науковий радник уряду.
В обговоренні в середу минулого тижня він попередив, що колективний імунітет за допомогою вакцинації може бути досягнутий приблизно до кінця року.
Це теж лише в тому випадку, якщо достатня кількість людей буде щеплена.
У статті, Independent SAGE закликає вдосконалити правила безпеки в школах. У ній зазначається, що за чинними правилами цілу групу середнього навчального року чисельністю до 240 осіб можна вважати "бульбашкою", рекомендуючи набагато нижчі межі кількості контактів студентів.
У початковій школі рекомендують "бульбашки" з трьох-чотирьох дітей.
Він також вимагає ресурсів для поліпшення вентиляції, зменшення кількості класів та заохочення змішаного або гібридного навчання, де студенти можуть навчатися дистанційно протягом певної частини терміну, щоб зменшити кількість людей на місці.
Це поділяють багато вчителів, у тому числі один з Англії Мідлендс, який розмовляв із CNN на умовах анонімності.
Страждаючи від тяжкого перебігу захворювання на коронавірус - з болями в грудях і постійними відчуттями втоми, - він каже, що він та його колеги відчували, що уряд "кинув нас під автобус".
"Проблеми також пов'язані з урядами, які протягом багатьох років не фінансували школи належним чином", - сказав він, описуючи будівлю своєї школи як тісну в коридорах, які роблять дистанційне перебування неможливим, заповнені класи з поганою вентиляцією. Ви можете розмістити 2000 людей у ​​будівлі або 30 людей в одному закритому класі. Ви не можете просто розраховувати на те, щоб відкрити вікно".
Однак деяких вчителів турбує закриття шкіл і вони побоюються, що двотижнева затримка може бути продовжена. Девід Перкс, директор Східно-Лондонської наукової школи, заявив, що хоче, щоб його школа якнайшвидше відкрилася, побачивши проблеми, пов'язані з навчанням в Інтернеті під час першої хвилі локдауну в Англії.
"З тих пір ми залишаємось відкритими й хочемо залишатися відкритими", - сказав він CNN.
Він сказав, що, хоча рівень зараження був високим, він не бачив, щоб багато вчителів чи учнів у його школі серйозно хворіли.
"Набагато важливіше, щоб ми залишались відкритими для учнів. Якщо нам не вдасться продовжувати роботу в новому році, вся система іспитів зірветься, і майбутнє, на яке працюють учні, стане сумнівним", - сказав він.
"Діти досягають найкращих результатів, лише підбігаючи до фінішної лінії іспитів. Якщо це у них заберуть, вони не зможуть проштовхнутися. Вони втратять віру в систему і відступлять".

"Було нудно бути приклеєним до екрана"
Семикласника Андару Йенсена хвилювало те саме. Його випускні іспити в школі були скасовані минулого року, про що він шкодує.
"Я думаю, що в деякі моменти мені стає трохи страшно, коли я відчуваю, що втратив щось з того, про що дізнався. Я не можу згадати все, що дізнався, і думаю:" Я впаду? Як я колись жив? '", - сказав він.
Він не проти навчатися вдома ще два тижні - тим більше, що він спить додаткову годину - але він не хоче занадто довго вчитися в Інтернеті.
"Після першого тижня останнього локдауна було дуже важко тримати себе мотивованим. Нудно було приклеюватися до екрана стільки годин, повторюючи одне і те ж знову і знову".  
Семикласник Андару Дженсен у своєму будинку на південному сході Лондона. Дженсен сказав, що важко залишатися мотивованим під час дистанційного навчання.

Хлопчик каже, що не надто турбується про Covid-19. Він розуміє, що є небезпека захворіти, але він знає, що потрапив до групи з низьким ризиком і волів би бути в школі, аніж пропускати навчання та спілкуватися з друзями.
Але багато батьків відчувають занепокоєння, дехто з приводу потенційного ризику зараження або навпаки з приводу необхідності збалансувати години догляду за дитиною під час роботи.
Одним з таких батьків є Алан Тілмут, у якого є 13-річні близнюки у школі в графстві Нортумберленд на півночі Англії, який каже, що урядові правила безпеки для шкіл були "поганими, неефективними або взагалі не існували".
Але запитайте батьків в Італії, які мали справу з повторним локдауном у навчанні протягом 2020 року, і багато хто скаже, що вони відчайдушно хочуть, щоб їхні діти мали таке саме почуття нормальності, як у багатьох інших частинах Європи.
Італія намагається розпочати поетапне відновлення роботи шкіл наступного тижня, але існує страх, що кількість інфікувань зросте і школи можуть знову закритися.
"Взагалі, я вважаю, що ми несправедливо ізолювали дітей - і навіть більше, підлітків - платимо найвищу ціну за хворобу, яка в основному не вражає їх", - сказав Маріо Фуско, 46-річний розробник програмного забезпечення в Ломбардії.
Торік вони з дружиною місяцями навчали удома 9-річну доньку.
"Щоранку близько 8 години я вигулюю свого собаку перед тим, як приступити до роботи, і бачу, як 80-річні люди входять до станції метро неподалік від мене, тоді як уряд забороняє хлопчикам і дівчаткам ходити до школи. Перше, що зробили тут, у Ломбардії ще в лютому - це закрили школи ", - сказав чоловік.
"Італія не є країною для молоді".
за матеріалами СNN


05.01.2021 888
05.12.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як  навчитися контролювати свій внутрішній стан, щоб захистити себе від травматичних переживань і страхів.

155
30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

550
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

1791 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1324
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1529
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1751

Постараємось зрозуміти чому, маючи традицію дарування подарунків в ніч на Св. Миколая, ми також приймаємо до себе в гості Діда Мороза та Санта Клауса.  

228

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист.

404

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1364

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2492
01.12.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

582
26.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

765
20.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

1019
05.12.2022

Православна церква України цьогоріч дозволила святкувати Православне Різдво за західним стилем або не за юліанським, а за григоріанським календарем, а саме 25 грудня.

203
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

519
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5979
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1350
05.12.2022

Прикарпатська співачка та акторка FIINKA заспіває на сцені Нацвідбору пісню «Довбуш».  

205
05.12.2022

Зеленський стверджує, що, попри публічні попередження західних чиновників і лідерів про загрозу повномасштабного вторгнення Росії, до 24 лютого офіційному Києву так ніхто і не надав жодних конкретних розвідувальних даних про підготовку до нападу.

142
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

531
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

933
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

1071