Covid-19: навчання в Європі у час пандемії

Волонтери Червоного Хреста проводять експрес-тест Covid-19 під час скринінгу студентів та викладачів у Гільдбурггаузені, Німеччина, 2 грудня.


Пандемія коронавірусу змінила усі сфери життя мільйонів дорослих європейців у 2020 році. Діти теж безмежно страждали впродовж місяців карантинних обмежень, ситуація змінилася коли школи в більшості країн знову відкривались влітку та восени.

Зараз навіть це під загрозою. Студенти у Великобританії мали повернутися з різдвяних канікул у понеділок. Але менш як тиждень тому уряд оголосив, що повернення до школи затримається на два тижні майже для всіх старшокласників та деяких дітей початкової школи - навчання продовжиться в Інтернеті.

У неділю прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що школи, доведеться закрити на невизначений час. У Німеччині школи повернулися до дистанційного навчання в середині грудня, коли кількість заражених зросла, і рішення про подальші дії прийняли в понеділок.

А в Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають федеральні уряди також відкласти повернення до школи.

Випадки інфікування у Великобританії швидко зростають, що змушує мільйони людей знову повернутися до життя у нових карантинних обмеженнях.
Діти шкільного віку заражаються швидше, ніж раніше, і вчені побоюються, що новий варіант вірусу, який легше передається, провокує нову хвилю  інфікувань. І новий штам вірусу вже зафіксований щонайменше у 15 інших європейських країнах, включаючи Швецію,
Францію, Іспанію та Швейцарію. Він також виявлений у США, Китаї та Австралії.
Двотижнева затримка повернення до школи може здатися незначною для американців у містах, де школи закрили ще перед барами, ресторанами та спортзалами. Але в Європі закриття шкіл широко розглядається як крайній захід.
Європейські уряди спираються на дослідження, які вказують на те, що школи не відіграють великої ролі у передачі Covid-19 у громаді, щоб виправдати те, що вони залишаються відкритими. Діти, як правило, мають нижчий ризик зараження та важкого перебігу захворювання.
Але деякі з цих динамік можуть змінюватися. На ранніх стадіях пандемії дані показували значно нижчий рівень зараження дітей у порівнянні з дорослими. Зараз у Великобританії діти середнього шкільного віку є віковою групою з найвищим рівнем зараження.
Однак дитяча смерть залишається надзвичайно низькою. Доктор Шамез Ладхані, епідеміолог, який проводив дослідження інфекцій в школах Англії, у середині грудня сказав журналістам, що зростання рівня зараження в англійських школах, як правило, відображає рівень їхніх громад. Це може підтвердити думку про те, що школи все ще не викликають інфікування у громаді.
Учні сьомого класу практикують заходи соціального дистанціювання в Лондонській академії Citygate London 4 вересня 2020 року в Лондоні.

Опитування не є остаточним, але Ладхані каже, що його команда не знаходить доказів передачі між студентами в тісному контакті. "Небагато спалахів, коли, наприклад, шість дітей в одному колективі заражаються в один час, де, на вашу думку, вони передавали це один одному", - сказав Ладхані.
Урядові рекомендації рекомендують англійським школам створювати "бульбашки" або групи для своїх учнів, щоб обмежити кількість контактів між собою.
"Ми знаємо, що зараження відбувається у дітей шкільного віку. Ми не знаємо динаміки зараження, незалежно від того, відбувається воно в школі, поза школою чи вдома", - сказав епідеміолог.
Вчені вивчають, чи школярі можуть частіше поширювати новий штам Covid-19, ніж попередній.

Закривати чи не закривати? 
Деякі викладачі та медичні експерти у Великобританії стверджують, що закриття шкіл - це не лише внаслідок нового штаму, а неспроможність уряду випередити вірус та зробити школи достатньо безпечними.
У неділю прем'єр-міністр Джонсон заявив ВВС, що "я не маю сумнівів у тому, що школи безпечні".
Він додав, що діти стикаються з "дуже, дуже низьким" ризиком порівняно з перевагою відвідування школи, яка була "такою величезною". Секретар освіти Гевін Вільямсон заявив у середу в парламенті, що уряд має жорсткий план підвищення безпеки в школах і що двотижнева затримка дасть їм час для проведення масових випробувань Covid-19 для учнів та персоналу - новий режим, який буде підтриманий військовими Великобританії.
"Цей вид масових випробувань допоможе захистити не лише дітей та молодь, це принесе користь усім у громаді, оскільки розірве ланцюги передачі, через які зростає рівень зараження. Це, в свою чергу, зробить більш безпечним для більшої кількості дітей фізично повернутися до школи ", - сказав Вільямсон.
Але законодавці, в тому числі секретар освіти від опозиції Кейт Грін, виклали сумнів у тому, чи буде уряд готовий розпочати програму в кожній школі всього за два тижні.
Профспілки вчителів назвали це "нездійсненим".
"Ця затримка та зрив у навчанні дітей є прямим результатом провалу уряду. Вони втратили контроль над вірусом. Зараз вони втрачають контроль над освітою дітей", - сказала Грін.
4 червня співробітник школи вимірює температуру у дитини в школі Шортлендс Академії Гарріса в Лондоні. 

Існує скептицизм щодо здатності британського уряду швидко впроваджувати програми масових тестувань після того, як його програма тестувань, відстеження та ізоляції, яка отримала 22 мільярди фунтів стерлінгів (30 мільярдів доларів США), запущена минулого року і була розкритикована урядовими науковими радниками.
Радники заявили, що занадто мало людей проходять тестування, що результати обробляються занадто повільно, і люди порушують правила ізоляції, маючи мало моніторингу та контролю.
Незалежна група експертів, створена як альтернатива офіційним науковим радникам уряду, відома як SAGE - заявила, що зараз важливіше, ніж будь-коли, вдосконалити програму відстеження, щоб не допустити зараження та, отже, школи відкриваються.
Вони попередили, що надто багато очікувань, що вакцини, які зараз вводяться у Великобританії та більшій частині Європи, означатимуть негайне повернення до нормального стану.  
"Це не чарівна куля. Ми перебуваємо у дуже серйозній ситуації", - заявив голова групи Девід Кінг, колишній науковий радник уряду.
В обговоренні в середу минулого тижня він попередив, що колективний імунітет за допомогою вакцинації може бути досягнутий приблизно до кінця року.
Це теж лише в тому випадку, якщо достатня кількість людей буде щеплена.
У статті, Independent SAGE закликає вдосконалити правила безпеки в школах. У ній зазначається, що за чинними правилами цілу групу середнього навчального року чисельністю до 240 осіб можна вважати "бульбашкою", рекомендуючи набагато нижчі межі кількості контактів студентів.
У початковій школі рекомендують "бульбашки" з трьох-чотирьох дітей.
Він також вимагає ресурсів для поліпшення вентиляції, зменшення кількості класів та заохочення змішаного або гібридного навчання, де студенти можуть навчатися дистанційно протягом певної частини терміну, щоб зменшити кількість людей на місці.
Це поділяють багато вчителів, у тому числі один з Англії Мідлендс, який розмовляв із CNN на умовах анонімності.
Страждаючи від тяжкого перебігу захворювання на коронавірус - з болями в грудях і постійними відчуттями втоми, - він каже, що він та його колеги відчували, що уряд "кинув нас під автобус".
"Проблеми також пов'язані з урядами, які протягом багатьох років не фінансували школи належним чином", - сказав він, описуючи будівлю своєї школи як тісну в коридорах, які роблять дистанційне перебування неможливим, заповнені класи з поганою вентиляцією. Ви можете розмістити 2000 людей у ​​будівлі або 30 людей в одному закритому класі. Ви не можете просто розраховувати на те, щоб відкрити вікно".
Однак деяких вчителів турбує закриття шкіл і вони побоюються, що двотижнева затримка може бути продовжена. Девід Перкс, директор Східно-Лондонської наукової школи, заявив, що хоче, щоб його школа якнайшвидше відкрилася, побачивши проблеми, пов'язані з навчанням в Інтернеті під час першої хвилі локдауну в Англії.
"З тих пір ми залишаємось відкритими й хочемо залишатися відкритими", - сказав він CNN.
Він сказав, що, хоча рівень зараження був високим, він не бачив, щоб багато вчителів чи учнів у його школі серйозно хворіли.
"Набагато важливіше, щоб ми залишались відкритими для учнів. Якщо нам не вдасться продовжувати роботу в новому році, вся система іспитів зірветься, і майбутнє, на яке працюють учні, стане сумнівним", - сказав він.
"Діти досягають найкращих результатів, лише підбігаючи до фінішної лінії іспитів. Якщо це у них заберуть, вони не зможуть проштовхнутися. Вони втратять віру в систему і відступлять".

"Було нудно бути приклеєним до екрана"
Семикласника Андару Йенсена хвилювало те саме. Його випускні іспити в школі були скасовані минулого року, про що він шкодує.
"Я думаю, що в деякі моменти мені стає трохи страшно, коли я відчуваю, що втратив щось з того, про що дізнався. Я не можу згадати все, що дізнався, і думаю:" Я впаду? Як я колись жив? '", - сказав він.
Він не проти навчатися вдома ще два тижні - тим більше, що він спить додаткову годину - але він не хоче занадто довго вчитися в Інтернеті.
"Після першого тижня останнього локдауна було дуже важко тримати себе мотивованим. Нудно було приклеюватися до екрана стільки годин, повторюючи одне і те ж знову і знову".  
Семикласник Андару Дженсен у своєму будинку на південному сході Лондона. Дженсен сказав, що важко залишатися мотивованим під час дистанційного навчання.

Хлопчик каже, що не надто турбується про Covid-19. Він розуміє, що є небезпека захворіти, але він знає, що потрапив до групи з низьким ризиком і волів би бути в школі, аніж пропускати навчання та спілкуватися з друзями.
Але багато батьків відчувають занепокоєння, дехто з приводу потенційного ризику зараження або навпаки з приводу необхідності збалансувати години догляду за дитиною під час роботи.
Одним з таких батьків є Алан Тілмут, у якого є 13-річні близнюки у школі в графстві Нортумберленд на півночі Англії, який каже, що урядові правила безпеки для шкіл були "поганими, неефективними або взагалі не існували".
Але запитайте батьків в Італії, які мали справу з повторним локдауном у навчанні протягом 2020 року, і багато хто скаже, що вони відчайдушно хочуть, щоб їхні діти мали таке саме почуття нормальності, як у багатьох інших частинах Європи.
Італія намагається розпочати поетапне відновлення роботи шкіл наступного тижня, але існує страх, що кількість інфікувань зросте і школи можуть знову закритися.
"Взагалі, я вважаю, що ми несправедливо ізолювали дітей - і навіть більше, підлітків - платимо найвищу ціну за хворобу, яка в основному не вражає їх", - сказав Маріо Фуско, 46-річний розробник програмного забезпечення в Ломбардії.
Торік вони з дружиною місяцями навчали удома 9-річну доньку.
"Щоранку близько 8 години я вигулюю свого собаку перед тим, як приступити до роботи, і бачу, як 80-річні люди входять до станції метро неподалік від мене, тоді як уряд забороняє хлопчикам і дівчаткам ходити до школи. Перше, що зробили тут, у Ломбардії ще в лютому - це закрили школи ", - сказав чоловік.
"Італія не є країною для молоді".
за матеріалами СNN


05.01.2021 760
12.05.2022
Алла Павлуцька

Фіртка поспілкувалася із прикарпаткою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.  

1306
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

2092 1
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2790
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

3675
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

5180
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

4532 1

Війна стала поштовхом для пришвидшення трансформації в газорозподільній галузі. З початку бойових дій Прикарпаття прихистило близько 140 тисяч людей.  Вони тимчасово оселились в містах і селах Івано-Франківської області, тож стали споживачами газу. Тому перед АТ «Івано-Франківськгаз» постало завдання забезпечити стабільний розподіл газу більшій кількості споживачів. І газовики виявились готовими до такого технологічного виклику.

145

На сайті "Відкритий ліс" 15.04.2022 року опублікована стаття Деокупація Прикарпаття від корупціонерів. У статті я вказував, що в Івано-Франківській області всупереч вимогам чинного законодавства (платності за користування мисливськими угіддями - ст. 24 ЗУ

65

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

4712

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

6585
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

415 1
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

3225
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

5497
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

1376
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

1908 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

2606
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

4198
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

1902
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

2576
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

4506
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4548 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

6219 1