Covid-19: Меркель відстоює карантин, попереджаючи про "важку зиму" в Німеччині

Поки у Німеччині триває майже місяць карантинних обмежень, Меркель закликала до солідарності в бурхливій промові в парламенті. Вона зіткнулася з запереченнями від деяких законодавців, розгніваних тим, що вони не можуть вийти з кризи.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель захистила рішення уряду щодо карантинних обмежень в напруженому виступі перед парламентаріями в Бундестазі в четвер, 29 жовтня.

Її виступ у нижній палаті парламенту відбувся, коли Німеччина зафіксувала новий рекорд щодо щоденних випадків коронавірусу - понад 16 700 випадків протягом 24 годин. За оцінками, 75% випадків більше неможливо простежити, що ускладнює стримування поширення.

Під час кризових переговорів у середу Меркель та 16 державних лідерів Німеччини домовились ввести часткові карантинні обмеження протягом місяця, щоб стримати поширення вірусу.


Що сказала Меркель?

У своїй промові, яку регулярно переривали крики кількох німецьких законодавців, Меркель заявила, що нинішній рівень зараження представляє величезну загрозу для системи охорони здоров'я країни.

"При такій динаміці інфікування наші відділення інтенсивної терапії будуть заповненні протягом декількох тижнів", - сказала канцлер.

Діяти лише після заповнення лікарняних ліжок "було б занадто пізно".

"Зима буде важкою. Попереду чотири довгі важкі місяці, але це закінчиться", - сказала вона.

Меркель заявила, що розуміє "розчарування" з приводу пандемії та нових обмежень, але вона закликала законодавців та громадськість зробити свій внесок, щоб уповільнити поширення.

"Свобода - це не можливість робити все, що ти хочеш", - сказала вона. "Свобода - брати на себе відповідальність".

Канцлер також засудила теорії змови та дезінформацію в боротьбі з вірусом у ймовірному вбивстві в ультраправій Альтернативі для Німеччини (AfD).

"Брехня, дезінформація та теорії змови шкодять не лише демократичним дискусіям, але й боротьбі з вірусом", - сказала Меркель.

Віра в факти не лише підтримує суспільство і демократію, а "людські життя залежать від цього".


Чим законодавці керуються?

За останні тижні німецькі законодавці як на федеральному рівні, так і на рівні штатів дедалі більше засмучувались через відсутність участі у кризових переговорах.

Крістіан Лінднер, голова Світових демократів (FDP), що сприяє бізнесу, заявив, що поточний процес загрожує "деформацією" парламентської демократії Німеччини.

"Ця дискусія повинна відбутися до прийняття заходів, а не після", - сказав Лінднер під час дебатів у Бундестазі в четвер.

Лідер парламенту AfD Олександр Гауланд звинуватив уряд Меркель у "пропаганді воєнного часу".

"Ми повинні знайти баланс, навіть ціною смерті людей", - заявив ультраправий політик.

Рішення щодо нових заходів для припинення розповсюдження вірусу, а також щодо того, коли скасувати обмеження, значною мірою були в руках федеральних лідерів та керівників штатів від початку пандемії. Депутати від опозиції стверджують, що заходи повинні обговорюватися та схвалюватися законодавцями.

Політичний кореспондент DW Ганс Брандт зазначив, що з оскарженням карантинних обмежень в суді уряду знадобиться допомога Бундестагу та парламентів земель.

"Якщо закони потрібно змінити, щоб заходи можна було захищати в суді, тоді парламенти повинні змінити ці закони", - сказав Брандт. 


Які нові обмеження ввели у Німеччині?

Часткові карантинні обмеження, які набирають чинності в понеділок, вимагають жорсткіших заходів соціального дистанціювання та обмеження кількості людей, які можуть зустрітися на публіці.

Бари, ресторани, фітнес-студії та кінотеатри закриються, але школи та дитячі садки в основному залишаться відкритими.

Культурні та спортивні заклади закриються, а футбольним фанатам заборонять проводити ігри Бундесліги на стадіонах.

Збори надворі будуть обмежені — не більше двох домогосподарств з максимум 10 людьми.

Наразі карантинні обмеження повинні діяти до кінця листопада.

за матеріалами DW


30.10.2020 1976
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1261
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1014
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2021
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3500
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1302
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1289

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1584

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

457

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1101

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1265
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24224
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

474
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2634
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

555
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1466
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

648
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15341
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

454
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

493
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1309 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

590
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

499