Covid-19: локдаун у Німеччині продовжать, попри падіння рівня зараження

Німецький міністр охорони здоров'я Єнс Шпан (праворуч) прибув на пресконференцію, на якій сказав, що жорсткі заходи залишатимуться принаймні до "кінця лютого або до березня". Фотографія: Фабріціо Бенш / AFP / Getty Images

Міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан закликав зрозуміти продовження жорстких умов карантину в Німеччині, заявивши, що вони необхідні для запобігання "значного погіршення" поточної ситуації, попри уповільнення темпів зараження.

Кількість загиблих у Німеччині в четвер зросла до понад 51 000, збільшуючись у середньому до 1000 смертей на день протягом декількох тижнів.

Шпан заявив на пресконференції, яку очолювали глава урядового агентства з боротьби із захворюваннями, провідний вірусолог в країні та керівник інтенсивної терапії, що заходи повинні діяти щонайменше "до кінця лютого або до березня ".

Він назвав фактором, що спричинив таке рішення, небезпеку мутацій, вперше виявлених в Англії, Південній Африці та Бразилії.  

У п'ятницю Німеччина повідомила про майже 18 000 нових випадків коронавірусу, приблизно на 4000 менше, ніж тиждень тому. Шпан сказав, що він може зрозуміти не розуміння багатьох німців щодо того, чому за останні дні заходи були розширені та посилені, попри падіння числа інфікованих.

За його словами, невдоволення громадськості відображалося в шквалі електронних листів, телефонних дзвінків та листів, які він отримує.

«Цифри останніх днів обнадійливі. Вони йдуть у правильному напрямку. Рівень зараження падає. Ми спостерігаємо перше послаблення у відділеннях інтенсивної терапії ... але це все ще значне навантаження з дуже великою кількістю пацієнтів Covid-19 у відділеннях інтенсивної терапії та в лікарні. Але цифри все ще занадто високі, і нам потрібно спільно використовувати посилені заходи, попри численні труднощі, які вони приносять із собою, щоб продовжувати придушувати вірус ... так, щоб його можна було контролювати», - сказав він.

Протягом кількох місяців рівень коронавірусу в Німеччині був занадто високим, щоб забезпечити можливість відстеження контактів, що, за словами Шпана, було ключовим інструментом для контролю над хворобою.

В цей час майже 5000 ліжок у відділеннях інтенсивної терапії, зайнятих пацієнтами Covid-19, Спен наполягав на необхідності зменшити кількість госпіталізованих, щоб запобігти перевантаженню системи охорони здоров'я.

«Якщо ми подивимося на інші країни Європи, то побачимо, як швидко ситуація знову загострюється», - сказав він, маючи на увазі Великобританію та Португалію.

Німеччина: кількість нових випадків коронавірусу на день

Починаючи з дня першого повідомлення про випадок

Дані Університету Джона Гопкінса на 14:02 UTC 22 січня 2021 року  


Окрім можливого подовження локдауну, не виключені й посилення обмежень - передусім щодо можливості працювати в офісі.

За оцінками Мюнхенського інституту економічних досліджень ifo, 56 відсотків найманих працівників у Німеччині можуть працювати з дому. Але де-факто роблять це набагато менше -  надавати працівниками можливість виконувати роботу дистанційно німецькі роботодавці не зобов'язані. За даними опитування, проведеного близьким до профспілок Фондом Ганса Беклера, у листопаді 2020 року, коли в країні вже був чинний так званий "м'який локдаун", переважно або виключно з дому працювало лише 14 відсотків найманих працівників у Німеччині. Натомість під час першого локдауну навесні минулого року таких було 27 відсотків. І навіть у червні, коли більшість обмежень були зняті, таких було 16 відсотків.

І хоч роботодавці нинішнім станом речей, судячи з усього, переважно задоволені, деякі німецькі політики дотримуються іншої думки. Міністр праці Німеччини Губертус Гайль днями заявив:

"Усюди, де лише можливо, потрібно, аби працівники мали можливість працювати з дому, прямо зараз".

Зіткнувшись з новою критикою щодо повільного прогресу німецької програми вакцин у порівнянні з іншими країнами, такими як Великобританія, Шпан сказав, що він впевнений, що вона швидко зросте, коли виробничі потужності збільшаться - новий завод компанії BioNTech очікується завершити в наступному місяці.

Вакцина AstraZeneca також має бути доступна у Німеччині протягом найближчих кількох днів.

Наразі 1,5 мільйона людей отримали перше щеплення, сказав Шпан. За його словами, 60% мешканців будинків догляду до цього часу отримали перше щеплення, а загалом 80% запропонували та прийняли вакцину. В цей час рівень зайнятості також був вищим, ніж очікувалось, серед працівників, які займаються доглядом за літніми людьми, близько 80% до цього часу прийняли пропозицію щодо щеплення.

Ангела Меркель, канцлер Німеччини, заявила в четвер, що всі громадяни можуть розраховувати на те, що їм запропонують щеплення до 21 вересня.

Спан заявив, що не планується затримувати доступ до другої хвилі щеплення. За його словами, уряд Німеччини дотримуватиметься наукової поради, що найвищий захист буде забезпечений, якщо розрив між першою та другою дозами становитиме від трьох до шести тижнів.

Спочатку основна увага приділялася найбільш вразливим категоріям населення, проте він сказав, що не хоче ризикувати ситуацією, коли є мутований вірус, не варто залишати людей похилого віку особливо схильних до зараження.

«Чіткою рекомендацією нашої комісії з вакцин було і залишається, що розрив у часі між першою та другою дозами повинен становити від трьох до максимум шести тижнів ... Вчені пояснили нам, що ризик очікування може означати, що немає належного захисту від більш вірулентної мутації. З огляду на це, ми дотримуємось плану щодо часу».  

за матеріалами The Guardian


23.01.2021 1270
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1835
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

938
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

580
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5534
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1482
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

419

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1075

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

988
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

309
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10679
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

370
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

614 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1053
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913