Covid-19: лідери Індії стикаються з наростанням гніву громадськості через другу хвилю пандемії

Масове спалення жертв, які загинули внаслідок Covid-19, спостерігається на території крематорію в Нью-Делі, Індія, 22 квітня.


Буквально шість тижнів тому міністр охорони здоров'я Індії заявив, що країна "в кінці" пандемії Covid-19. У п’ятницю Індія повідомила про найбільшу кількість нових випадків захворювання у світі з моменту початку пандемії вже другий день поспіль.

Друга хвиля Індії, яка розпочалася в середині березня, спустошила громади та перевантажила лікарні по всій країні. Все у дефіциті - ліжка відділення інтенсивної терапії, ліки, кисень та вентилятори. Тіла накопичуються в моргах та крематоріях.

У п’ятницю Індія повідомила про 332 730 нових випадків захворювання, що є найвищим щоденним числом випадків захворювання у світі. США - на другому місці, там 2 січня зафіксували 300 310 випадків.

Населення Індії приблизно в чотири рази перевищує населення США, і його щоденні нові випадки інфікування відстають від США, якщо враховувати чисельність населення (у випадках на мільйон людей).

Але факт залишається фактом: за даними Університету Джона Хопкінса, загалом в Індії зараз понад 16 мільйонів підтверджених випадків захворювання та майже 187 000 смертей.

"Ми переживаємо найгіршу фазу пандемії", - сказала в середу Чандріка Бахадур, голова Комісії Ланцета з робочої групи Covid-19. "Ситуація була поганою протягом декількох тижнів, але зараз вона досягла піку".

І цей пік не свідчить про те, що він скоро минеться. Оскільки Індія все глибше впадає в кризу, багато хто ставить собі питання: де лідери країни?

Міністри штатів та місцеві органи влади, в тому числі в постраждалій Махараштрі, попереджали про другу хвилю і готувалися до неї з лютого. На противагу цьому, здається, в центральному уряді був вакуум лідерства, і прем'єр-міністр Нарендра Моді до останніх тижнів мовчав про ситуацію.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді на мітингу в Барасаті, Західна Бенгалія, 12 квітня.

У своїх заявах протягом квітня Моді обговорював національні зусилля щодо вакцинації та визнавав "тривожний" ріст випадків, але повільно вживав заходів стримування, замість того, щоб наказати посилити тестування та відстеження, він попросив громадськість залишатися пильною.

І він продовжував вихваляти успіх країни, навіть коли у державі ввели нові обмеження, а в лікарнях почали закінчуватися вільні місця.

"Попри труднощі, ми маємо кращий досвід, ресурси, а також вакцину", - сказав його офіс у пресрелізі 8 квітня.

Через два дні Моді відсвяткував введення 100 мільйонів доз вакцини в масштабі країни, написавши в Twitter, що вони "посилюють зусилля для забезпечення здорової та вільної від Covid-19 Індії ".

Лише у вівторок Моді нарешті наголосив на складності ситуації та виклав нові заходи у пізньому нічному зверненні до нації.

"Країна знову веде дуже велику битву проти Covid-19", - сказав він. "Кілька тижнів тому умови стабілізувались - а потім настала друга хвиля".

Але на той час спалах в Індії вже був найбільшим у світі за абсолютними щоденними показниками. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже 28% усіх нових випадків у всьому світі за минулий тиждень прийшли з Індії.

Спуск у кризу та суперечка адміністрації щодо реагування показали "повну зарозумілість, надмірність у плані прийняття рішень", - заявив у четвер Харш Мандер, письменник та правозахисник. "Уряд повністю і явно виявив відсутність як компетентності, так і співчуття".


Нарощування гніву

Моді, який переконливо переміг у переобраннях зі своєю індуїстською націоналістичною партією "Бхаратія Джаната" у 2019 році, користується величезною популярністю в Індії. Навіть минулого року, коли економіка Індії зазнала втрат внаслідок жорсткого локдауну, який зупинив всю країну, Моді значною мірою уникнув різких заголовків та нищівних відгуків громадської думки, з якими доводилося стикатися іншим світовим лідерам.

Але ця хвиля набагато більша за останню. Люди виснажилися більш ніж роком пандемії. Пацієнти та їхні близькі, не маючи можливості отримати необхідну допомогу, вдаються до благання в соціальних мережах про ліки та вільні лікарняні ліжка. І експерти, які місяцями попереджали про потенційну другу хвилю, розчаровані тим, що їх застереження залишились без уваги.

Скарги активно писали у соціальних мережах минулого тижня. Десятки тисяч людей взяли участь у Twitter з такими популярними хештегами, як #ResignModi, #SuperSpreaderModi та #WhoFailedIndia. Політичні діячі, включаючи органи державної влади та колишніх чиновників, були серед тих, хто закликав до більшої підзвітності та критикував урядове врегулювання кризи.

"Боротьба Covid-19 в Індії - це відображення уряду (Моді)", - написав у понеділок Сіддарамая, колишній головний міністр штату Карнатака.

Він додав, що уряд, можливо, був неготовий до несподіваної ситуації, але "який статус зараз? Готовність є безнадійною навіть зараз!"

Мамата Банерджі, головний міністр Західної Бенгалії та член Конгресу партії Трінамул, закликала Моді подати у відставку.

"Прем'єр-міністр несе відповідальність", - сказала вона, додавши, що "він нічого не зробив, щоб зупинити Covid-19, і не дозволив комусь іншому щось зробити, щоб це зупинити".

за матеріалами CNN


23.04.2021 1921
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

946 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1647
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

241

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

422

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8000
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

700
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6286
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1776
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

147
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

242
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1590
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

790 1